Zomato MeetUp.

Milan Griglak, Stare Mesto3

To, že mám rada módu, je Vám už asi jasné. Čo však o mne asi neviete, milujem jedlo! Som vďačný jedák, rada si pochutnávam na dobrom mäse, sladkostiach či sviežom šaláte. Kedykoľvek je príležitosť (a peniaze) na nejakú špeciálnu „akciu“, čo sa gurmánskych zážitkov týka, idem do toho. Doma je to jednoduché, reštaurácie máme v malíčku a keď sa ideme najesť, vieme presne, kam budú naše kroky smerovať. Najnovšie sme pod Tatrami objavili reštauráciu Restart Burger, kde robia tie najlepšie burgre pod štítmi vôbec (oplatí sa však tiež nepohrdnúť dezertom a ich výbornými limonádami)! V Bratislave to však bolo horšie, keďže som viac-menej registrovala len podniky, ktoré sa nachádzajú v okolí bytu, kde bývame, či na trase do školy. Vďaka webu (i aplikácii) Zomato sa však už dokážem v bratislavských podnikoch dobre orientovať. Mapuje všetky reštaurácie, bary či kaviarne, ktoré sa v Bratislave nachádzajú. Užívateľ si pohodlne vyberie, čo chce na stránke nájsť, podľa toho, či ide na obed, večeru, má chuť na dobrú kávu alebo si len chce zmapovať podniky vo svojom okolí. Ja som sa o Zomate dozvedela vďaka tímu ľudí, ktorí ho na Slovensku spravujú a som zaň naozaj vďačná! Je super, že sa tam dajú nájsť i reštaurácie v iných krajinách, takže ak plánujem cestu do USA či len susedných Čiech, viem, na čo som. Užívatelia pridávajú svoje recenzie, hodnotia jednotlivé podniky, „checkujú“ sa, na ktorých miestach už boli či pridávajú nejakú tú fotku.

Čo sa mi veľmi páči, Zomato sa snaží vytvárať komunitu. Komunitu ľudí, ktorí majú spoločnú vášeň (a teda jedlo) a neboja sa o ňu podeliť, či už je to pozitívna alebo negatívna skúsenosť. Rovnako tak si tieto recenzie a skúsenosti s prevádzkami čítajú i samotní majitelia, takže neraz dostávajú podnet na zlepšenie sa, ktorý akceptujú a snažia sa na ňom zapracovať. Raz za čas si Zomato vyberie skupinku ľudí z užívateľov, ktorí sa stretnú pri jednom stole, ochutnajú niečo dobré a navzájom sa tak spoznajú. Tentokrát som mala možnosť zúčastniť sa takéhoto #Zomatomeetup aj ja!

Včera sme sa stretli na Pláži pod Ufom. Skupinka ľudí, ktorí majú radi jedlo, zasadli k veľkému stolu pod holým nebom na nábreží Dunaja. S krásnym výhľadom na hrad a rieku sme si pochutnávali na perfektných špecialitách, ktoré pre nás v prvý deň fungovania v tejto sezóne pripravili. Úprimne? Ani som netušila, že sa tam nejaký taký podnik nachádza! A že to bola veru chyba. Jedlo bolo famózne! Z nového letného jedálneho lístka sme mali možnosť ochutnať 8 výborných chuťoviek, ktoré boli doprevádzané mojím obľúbeným Strongbow muštom. Obsluha bola pohotová a pozorná, o jednotlivých chodoch nám rozprával a referoval samotný šéfkuchár! Pre mňa to bol veľmi dobrý zážitok, či už z pohľadu jedla alebo spoločnosti, v ktorej som sa ocitla. Samotný podnik má veľmi dobrý potenciál a ja verím, že ho náležite využijú. Je skvelým miestom aj na oslavu či firemný event a na leto je tento podnik úplne ideálny. Nie len priestorom, ale aj obsahom menu, ktoré je veľmi svieže a pestré!

Ani si asi neviem vybrať, čo mi chutilo najviac! Vizuálne (a asi aj chuťovo) ma najviac ohúrila letná torta, ktorá bola jedna z najkrajších, ktoré som videla. Ďalším mojím favoritom je však tiež RMG burger, ktorý bol famózny a myslím, že cez víkend ho ochutná i Peter! (:

Môj tip pre Vás- určite sa na Zomato zaregistrujte a zdieľajte svoje skúsenosti! Kto vie, možno sa nabudúce na takomto meetup-e streteme. (:

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Love, peace and food Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.