White Converse in casual look.

20140506-0014-horz

Je všeobecne známe, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Nielen, že je to viditeľné v myšlienkových pochodoch (v niektorých prípadoch skôr nepochodoch, ktoré by sme mohli nahradiť slovom slimáčie plazenie sa, ale budiš), v rozličných predstavách o všetkom (počnúc umývaním riadov, cez výchovu mladšej generácie, až po upratovanie činiek v posilňovni, názorná ukážka:
„Prečo si si po sebe neupratala tie činky?“
„Nemôžeš ich upratať ty?“
„Ty si cvičila alebo ja?“
„Dobre vedieť. Takže najbližšie, keď budeš u nás večerať, čakaj rovnakú, v mojom prípade, rečnícku otázku, za ktorou budú nasledovať tvoje kroky do kuchyne a riad si umývaš sám.) či odlišných názoroch („Tie sú pekné.“ „To nemyslíš vážne!“). V poslednom čase si (aj vďaka priateľovi) všímam, že fenomén „čo sa páči ženám, sa vôbec nepáči mužom“, asi nie je až takým fenoménom, ako by sme si mohli myslieť. Obľúbené pohodlné rifle s nízkym sedom, balerínky či iné štýlové výmysly, ktoré sa nám, ženám, zdajú vrcholne „in“, trendové a perfektné, sú dôvodom, prečo muži tak často dvíhajú obočie a robia sa im na čele vrásky.

Nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, no po pár menších „anketách“ či rozhovoroch s osobami opačného pohlavia, som prišla k pár záverom.

1. Obliekame sa kvôli sebe (a iným ženám). Ak sme spokojné a vyrovnané s tým, čo máme na sebe, my, sú spokojní aj naši muži. Tí sa totiž nevŕtajú vo všetkom ako my, neriešia, či ladí zelená kabelka s červeným rúžom, či máme bad hair day alebo o niečo tmavšie kruhy pod očami než sme mali včera. („Mám jedno obočie vyššie než to druhé!“ Verte mi, ich to naozaj nezaujíma a vôbec by si to nevšimli, pokiaľ by sme to my, tragédky, neopakovali 25 krát v priebehu dvoch minút. Pokiaľ vám to však povie prvý, na štýl: „Zlato, máš nerovnaké obočie.“, radšej prehodnoťte zmysel vášho vzťahu a spolunažívania. Ten má priority asi niekde inde…)

2. Najkrajším doplnkom je úsmev a zdravé sebavedomie. O tom úsmeve vás presviedčať nebudem, pretože som si istá, že to viete. Úsmev, ktorý všade navôkol vyžaruje dobrú náladu, pozitívnu energiu a radosť. Čo sa týka zdravého sebavedomia a prijatie svojej vlastnej osoby/osobnosti, o tom si môžete prečítať u bloggerky Beccy-tu. Zbytočne by som sa opakovala a ten jej článok je skvelý, tak si naňho určite ťuknite.

3. Ak by si mali vybrať, čo sa im na ženách páči, vyhrali by (podľa mojej ankety) nasledujúce kombinácie: biele tričko/tielko+rifle+biele tenisky, vzorované legíny/nohavice+jednoduché tričko+tenisky, biela košeľa+rifle+“jazdecké“ čižmy, …
Ja len krútim hlavou a pýtam sa: Kde sú všetky krásne šatičky? Kde sú prešpekulované topy? A čo tie obľúbené „háremky“? Tak nič teda…

Musím však podotknúť, že sa jedná o každodenné outfity. Ak ide o nejakú špeci príležitosť, vždy sa potešia, keď sa „vyfintíme“. Na druhej strane, myslím, že každá z nás sa cíti pohodlne v bielom tričku a rifliach. Ak sa k tomu pridá fakt, že sa to vášmu okoliu naozaj páči a ulahodí niekoho oku, nosí sa to o to lepšie.

Ja som dnes taktiež zvolila „klasiku“. Väčšinu času sa učím a nevychádzam veľmi z domu, no ak niekam potrebujem vybehnúť, tak volím to, v čom sa cítim naozaj veľmi dobre. Keďže som si chcela outfit trochu „vytuningovať“, vyhrnula som rifle na 7/8 (aj keď, ako na to pozerám, sú to skôr 6/8), čo som naposledy robila-nedobrovoľne, keď som chodila na základku. Aj toto bol jeden z tých trendov, ktoré som veľmi nemusela. No dnes ho prijímam s otvorenou náručou. Darmo, časy sa menia. Ku klasike môj klasicky klasický červený rúž, ktorý je už mojou, takmer neoddeliteľnou, súčasťou, „pilotky“ a veľká taška na poklady.

Majte krásny večer!

————————————————————————————————————

Good evening, Everyone! I hope you had a lovely weekend!

As you can see I am back to „basic“ and casual, i.e.  jeans, T-shirt and Converse shoes. I am not a huge fan of jeans in general, you know, all I want to wear are dresses, dresses and dresses, but these boyfriend jeans are my latest addiction and I really love them. Comfy and fitted to everything, I think my favorite thing about them is the color and their cut. I am not the only one who likes them! Especially my boyfriend appreciates it when I wear them because he loves the casual style. This time I chose the basic look with red lips and „aviators“. What about you? Do you like to wear basic pieces or do you prefer something more sophisticated? 

20140506-0002-horz 20140506-0012-horz 20140506-0026-horz 20140506-0044 20140506-0056-horz 20140506-0052 20140506-0050-horz 20140506-0046

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Martin Krystynek

Tenisky: Converse, Rifle: Tally Weijl, Opasok: Pimkie, Tričko: H&M, Bunda: Reserved, Kabelka: H&M, Okuliare: Letnyhit.sk, Šiltovka: H&M

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.