.whatmakesyoufeelpretty? & jesenné trendy

Je 6:30 ráno. Pomaly sa vyhrabávam z postele a snažím sa z perín odlepiť ubolené telo po včerajšom cvičení. Po dlhých mesiacoch nepravidelného cvičenia nabieham na môj pravidelný rytmus, ktorý zahŕňa aj posilňovňu. Telu sa to však veľmi nepáči – každý sval dáva o sebe vedieť. Po pár minútach je boj s posteľou úspešný a ja sa odšuchcem do kúpeľne. V zrkadle sa na mňa odráža strapaté obočie, kruhy pod očami a odstávajúce vlasy. To zas bude deň!

Robím si kávu a raňajky. Popri jedení balím veci a rozmýšľam, ako zachránim bezútešnú situáciu s vlasmi. Rýchlo vbehnem do sprchy, umývam hlavu a fénujem. Omnoho lepšie! Pred zrkadlom nanášam korektor pod oči, prepúdrujem tvár, zvýrazním líčka. Obočie mi trvá o čosi dlhšie – snažím sa byť precízna. Ešte špirála a obľúbený rúž. Obliekam si body, plisovanú sukňu a na nohy nové topánky. Pred hodinou sa zdalo, že sa nenaštartujem, no teraz to vyzerá celkom nádejne. Cítim sa dobre. Som spokojná a cítim sa…krajšie? Áno, to je ono!

Šaty robia človeka

Hovorí sa, že šaty robia človeka. A často tvrdíme, že to nie je pravda. Aby sme nevyzerali, že svet vnímame povrchne a aby sme „zapadli“. Ja však hovorím, že to pravda je. Samozrejme, šaty či make-up z vás lepšieho človeka neurobia, no urobia z vás človeka. Môžeme sa vďaka nim cítiť lepšie, krajšie, spokojnejšie. Jasné, takéto vnímanie sveta je trochu plytkejšie, ale povedzme si úprimne, koľkým z nás zlepší kúpa niečoho nového deň? Koľko z nás sa cíti lepšie a sebavedomejšie v pekných obľúbených šatách? Koľkým z nás pomáha make-up či tvarujúca spodná bielizeň prekonať komplexy? Občasné ventilovanie smútkov v obchode či vykrúcanie sa pred zrkadlom – na tom nie je nič zlé. Takmer každý z nás má niečo, vďaka čomu sa dokáže cítiť lepšie. Ak to majú byť trebárs aj šaty či oblečenie všeobecne, tak nech! Veď žijeme len raz, tak prečo mať zbytočné výčitky?

#whatmakesyoufeelpretty?

Vďaka čomu alebo komu sa cítite krásne? Či už zvonku alebo zvnútra? Sú nejaké maličkosti, ktoré vám vedia dopomôcť k všeobecnej spokojnosti? U mňa sú to všetky tie klasické veci, ktoré som spomenula vyššia – vydarený make-up, obľúbené šaty, nové topánky, dobre nalíčené obočie, čerstvo umyté a upravené vlasy, pekná spodná bielizeň či obľúbená vôňa. Všetky tieto „malichernosti“ ma vedia nakopnúť a často na mňa pôsobia aj veľmi inšpiratívne. Pokiaľ sa necítim vo svojej koži alebo vstanem zlou nohou, všetky tieto veci sú stávka na istotu a viem, že sa mi nálada aspoň trochu vylepší. Krajšie sa však dokážem cítiť aj vďaka dobrému jedlu. Áno, trochu paradox – veď veľké najedené brucho nie je až také vábne. No veľké najedené brucho z dobrého jedla, to už vábne je! Krásne sa cítim aj vtedy, keď mám okolo seba vydarenú spoločnosť a vedieme príjemný rozhovor. A kytica kvetov! Tá vždy urobí krajší deň.

Čo vaše peknosti k peknosti? ❤️

Jesenné trendy

Nebudem vám písať, čo túto jeseň fičí. Myslím, že to dokážete úplne jednoducho odpozorovať z aktuálnej ponuky obchodov a väčšinu trendov si tak či onak prisôsobíme podľa seba. Napokon, najväčšou inšpiráciou je aj tak vždy práve ulica a ženy (či muži) okolo nás, takže je úplne zbytočné držať sa toho, čo sa predviedlo na móle. (Každopádne, ak chcete byť veľmi v obraze, pozrite si prehľad jesenných (a zimných) trendov tu.) Dnes by som vám však chcela napísať o tom, aké „trendy“ sú túto jeseň atraktívne pre mňa a v akom prevedení ich budem nosiť.

Tento outfit je veľmi vďačným príkladom, keďže obsahuje väčšinu mojich obľúbených (nielen) jesenných kúskov oblečenia, a síce: plisovaná sukňa, členkové čižmy s hrubším podpätkom, body, teplý kardigán, metalické odlesky a kvety. Všetky spomínané prvky či kúsky sa s menšími obmenami v mojich outfitoch striedajú pravidelne už niekoľko rokov za sebou. Plisovanú sukňu mám doma takmer v každej mojej obľúbenej farbe – nosím ju počas všetkých ročných období a v závislosti od toho, ako veľmi je zima, ju kombinujem so silónkami či pančuškami. Teraz na jeseň k nej víťazí body, ktoré často využívam aj počas zimy pod svetre či roláky.

Metalické odlesky prišli výraznejšie do módy (tuším) minulý (či predminulý?) rok a ja sa tomuto trendu veľmi teším. Sú totiž veľmi chic a mám pocit, že každý outfit dokáže vďaka nim vyzerať slávnostnejšie, pričom sa ani nemusíme pri kombinovaní veľmi snažiť. Dnes ich nosím ako na sukni, tak aj na topánkach. Tie sú od značky Baldowski a okrem toho, že sú metalické, majú v sebe ešte aj ďalšie trendové prvky – kvetovanú potlač, zamatový materiál a atypický podpätok.

Rela Aplikácia

No a pri topánkach ešte ostanem. Vybrala som si ich u Lucky v obchode Rela, ktorý máme v Poprade. Mám od nich už niekoľko párov topánok a vždy to boli neprehliadnuteľné a najmä, veľmi kvalitné modely. Na blogu ste už videli počas posledných rokov niekoľko z nich a vždy ste sa ma pýtali, kde sa dajú kúpiť. Doteraz Rela predávala topánky len priamo v predajni či po dohode cez správu na FB alebo Instagrame, no teraz majú už aj vlastnú aplikáciu, cez ktorú sa dajú topánky pohodlné objednať! Link na appku nájdete priamo na ich webe – je dostupná verzia pre Andorid aj iOS. Okrem objednávania je v appke aj sekcia, kde môžete Lucke posielať vaše fotky s topánkami a ona vždy koncom mesiaca vyberie jednu zákazníčku, ktorú odmení. Plus, ak náhodou pôjdete cez Poprad, môžete si v aplikácii vopred dohodnúť a rezervovať stretnutie, reps. čas v predajni. Lucka sa vám bude individuálne venovať, poradí vám, čo by vám sadlo a tiež vysvetlí, ako sa o daný model topánky starať. V tomto smere je obrovský profík a svoju prácu berie ako poslanie. Nepoznám nikoho, kto by mal topánky v malíčku viac, než ona! Ak trpíte nejakým problémom, máte širšiu/užšiu nohu alebo výraznejšiu klenbu – Lucka presne vie, aké topánky vám sadnú. Takže určite odporúčam všetkými desiatimi – pre mňa sú stretnutia s Luckou veľmi obohacujúce, či už z „fešn“ alebo ľudskej stránky.

Foto: Ksenia Zhukova

Topánky: Baldowski // Rela, Sukňa: F&F, Sveter: Primark, Body: F&F, Podprsenka: Intimissimi, Kabelka: Tous, Hodinky: Daniel Wellington (s kódom “sweetladyDW” máte 15% zľavu)

Love, peace and fashion

 

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.