.kvetinové vzory & #matchymatchy

0 Flares 0 Flares ×

Pondelok, prvý október, to vyzerá ako skvelý deň na nový začiatok, čo poviete? V septembri pribudlo na blog asi historicky najmenej článkov. Každý deň som líhala do postele s jasným plánom – už zajtra sa z toho „vypíšem“. Pod rúškom noci sa však tento jasný plan zahmlieval a počas dňa sa pod náporom povinností menilo zajtra na pozajtra, ďalej na „potom“ a napokon to skončilo až pri dnešku. Celý september som si v hlave niesla desiatky zážitkov či myšlienok, o ktoré som sa s vami chcela podeliť. V mikro čiastočkách som to zvládala na Instagrame, no na väčší článok so všetkým, čo k tomu patrí, mi ostala energia len párkrát.

Back To Basics

Tak som si vstúpila do svedomia a zaviazala sa, že to tu vrátim do starých koľají. A kedy, ak nie dnes? Úprimne, taká tá moja „denníčková terapia“ mi už poriadne chýba. Práve vďaka osobnejším článkom som mala vždy pocit, že sme si vzájomne bližšie. Keď však blog začalo navštevovať viac ľudí, trochu som zmenila „rétoriku“ – čiastočne preto, lebo netuším, kto je na druhej strane a ako by moje slová mohol využiť/zneužiť/použiť. Samozrejme, svoje urobili aj trendy (z hľadiska médií či sociálnych sietí) či prostredie, v ktorom sa pohybujem – nepriamo všade rezonovalo „musí to mať úroveň“. A tak som trochu uverila tomu, že ak je niečo osobné, úroveň to mať nemôže.

Preto som od osobnej stránky trochu upustila. Jasné, stále som to bola ja a písala od srdca, ale niektoré vety či slová som vážila o čosi viac, než som ich pustila do sveta. Samozrejme, s odstupom času vidím, že to bolo hlúpe. Človečina sa s úrovňou predsa nevylučuje a napokon, tento blog je priestor, ktorý tvorím sama, takže je len a len na mne, či to tu bude jeden deň príliš osobné, druhý deň inšpirované magazínom, ďalší o móde a ten posledný zase čisto o fotkách. Asi naozaj človek sem-tam potrebuje miernu neaktivitu, aby prišiel na to, ako chce veci robiť. Teším sa na to.

Pred pár hodinami som na Instagrame spustila súťaž a píšete mi tam naozaj krásne komentáre o tom, čo pre vás znamená slovo „LÁSKA“. A aj vďaka týmto komentárom vidím, že všetci, čo ma čítate, ste dobrí ľudia a že sme na jednej vlne, takže viem, že sa niet čoho báť. Jasné, vždy sa nájde niekto, kto pôjde čas od času „okolo“ a bude mať nutkanie si „kopnúť“, ale s tým už ja nič neurobím, všakže.

Obyčajne neobyčajné

Momenty, zážitky, udalosti, inšpirácie, ľudia, emócie – toľko krásnych podnetov a tak málo času na uvedomenie si, akú veľkú hodnotu pre nás majú. Minulý týždeň sme sa s Naty Kerny a Simi z Cisarovenovesaty stretli na prezentácii novej H&M kolekcie a ako sme tak „kecali“, pozastavili sme sa nad tým, koľko krásnych chviľ nám život ponúka. Niekedy sa zdajú byť obyčajné, no keď si ich spätne v hlave premietame, uvedomíme si, ako nás z ľudskej stránky formujú či len, jednoducho, robia šťastnými.

Život je nesmierne farebný. Inak v meste, inak mimo neho. Tu v Bratislave mi zväčša preteká pomedzi prsty a medzi jednotlivými aktivitami mám tak 15 minút na presun a ďalší nádych. Je tu toho strašne veľa – veľa krásneho, príjemného, zábavného. Veľa dobrých ľudí, emócií, príbehov. Stále sa tu dá niečo robiť. No priznám sa, že málokedy to zvládam sprocesovať v daný moment. Kedy naposledy ste na nič nemysleli a len si užívali danú chvíľu? Bez mobilu v ruke a bez myšlienky, čo všetko vás ešte potom čaká alebo čo robí váš priateľ/mama/deti/manžel a či to bez vás zvládajú?

Baby mi pri rozhovore pekne „brnkli“ na strunu a ja som si uvedomila, že je najvyšší čas začať tie momenty viac žiť a vychutnávať si. Trošku spomaliť, no o to viac sa do nich ponoriť. Už sa predsa nezopakujú a v starobe budem rada, ak si na nich opäť spomeniem.

Mimochodom, tento outfit a článok tu mal byť už minulý týždeň, no akosi nebolo času a v závere dňa už ani energie. Každý deň som padla do perín lusknutím prsta – pretlak príjemných chvíľ a množstvo ľudí, ktoré som počas uplynulého týždňa stretla, ma vyčerpal. Aj napriek tomu, že to vsetko bolo naozaj krásne, ani jeden deň som napokon nebola schopná zrekapitulovať si to. Takže je tu až dnes a s ním (verím) aj častejšia frekvencia písania článkov.

Kvetinové vzory

Dnes podvečer som si upratovala šatník a uvedomila som si, že veľkú časť mojej skrine tvoria práve kvetinové vzory. Chvíľku som rozmýšľala, či ich už neschovám, veď ide jeseň a zima a vtedy sa kvety nenosia…No potom som si uvedomila, že by mi v tých policiach už asi nič neostalo a že vlastne môžem nosiť kvety vždy, keď dostanem chuť. Nie je na to predsa žiadny predpis, takže je len a len na mne, kedy a kde ich budem nosiť a s čím ich skombinujem. A tak ich nosím aj v dnešnom outfite. Táto kvetinová potlač v odtieňoch modrej a červenej ma veľmi baví a dokonale mi pasuje k aktuálnemu počasiu.

#matchymatchy

Komplety, saká, kostýmy – písala som o nich už neraz a hádam, že ešte zopárkrát budem. Patria totiž k mojim úplne najobľúbenejším kúskom a toto sakovo-nohavicové duo je momentálne mojím absolútnym favoritom. Viaže sa naň totiž aj „príbeh“. Objavila som ho ešte niekedy na jar na Zara online shope. Nebola som si však istá, aké číslo nohavíc potrebujem, tak som čakala, kým veci dostanú aj na predajňu. O pár týždňov boli veci už aj v predajni, šla som si ich vyskúšať a keď mi budú dobré, tak že si ich vezmem. Potom som si to však spočítala a povedala som si, že si to ešte rozmyslím. Veľmi sa mi oba kúsky páčili, no cena ma trochu odrádzala. Videla som, že sa ani nohavice a ani sako nemíňajú, tak som sa rozhodla počkať do zliav. To bola, samozrejme, fatálna chyba, keďže rovnakú taktiku zvolili pravdepodobne aj ostatné ženy. Ich výhodou však bolo to, že si to v tej zľave stihli uchmatnúť.

Mne ostali len oči pre plač a chvíľku som aj vyčítala, že som to nevzala v plnej sume. Po pár mesiacoch som však komplet našla na Shein, dokonca o polovicu lacnejšie, takže si asi moju radosť viete predstaviť. Odkedy mám kúsky doma, nosím ich takmer stále. Kvalitovo sú veľmi blízko tým „origoš“ zo Zary, len podšívka saka je o čosi tvrdšia a umelejšia, než bola tá na saku v obchode. A ešte chýbajú pútka na opasok! Celkovo sú však oba kúsky veľmi pohodlné a patria momentálne k mojim najobľúbenejším. Hádam však, že ich už aj budem musieť pomaly schovať, nakoľko počasie začína byť pomerne „svetrové“.

Prajem vám krásny týždeň!

Foto: Peter Antal

Topánky: Primark, Nohavice: Shein (dostupné online v tomto odkaze), Sako: Shein (dostupné online v tomto odkaze), Kabelka: Fromratankywithlove, Top: second-hand, Náramky: Lindex, Primark, vintage

Love, peace and fashion

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ivanka, velmi pekne fotky aj clanok. Presne mi to dava ten vibe prechodu z leta na jeseň..inak ja som zistila, te zase opacne nemam vela kvetinových vzorov, ale urcite ich mam rada. A matchy matchy zatial este nic nemam tak to musím zmenit.. Inak na otazku kedy sme si vychutnávali chvile len tak naposledy tak to ani neviem.. Ja žijem akoby zo sekundy na sekundu a cas mi v írsku veľmi letí aj ked tu nie je co robit.. Cez voľno ideme na nakup, navarime si, upraceme a zrazu je vecer… Ale o 2 tyzdne ideme na dovolenku a strašne sa teším ze tam si určite ľutujem kazdu chvilu … ??

    http://www.sinnamona.blogspot.com

    • Simi, užite si to a oddýchnite si <3 Áno, matchymatchy určite kúp 😛 Je to síce také pyžamkoidné, ale maximálne pohodlné! A to, čo píšeš o rýchlom živote - veľmi dobre to poznám. Mám pocit, že to je len neustály kolobeh spánku. 😀