.vlasová diagnostika & Kérestase Paris

0 Flares 0 Flares ×

Tento článok vznikol v spolupráci s Kérastase.

Pred vyše mesiacom som v rámci spolupráce s Kérastase absolvovala diagnostiku vlasov a vlasovej pokožky. V skratke som vám o tom písala už aj v príspevku na Instagrame, no rada by som vám túto službu bližšie priblížila aj tu na blogu! Príbeh mojich vlasov poznáte – dlhé roky si ich farbím a vystriedala som už niekoľko rôznych odtieňov. Okrem toho, denne si ich upravujem, žehlím, natáčam a sťahujem do copu či drdolu. Okrem týchto vplyvov sú vystavené aj „klasike“ v podobe slnka, morskej vody, vetra, klimatizácie či mechanického obtierania o oblečenie. Keď tak nad tým rozmýšľam, celkom sa aj čudujem, že na hlave ešte nejaké tie vlasy vôbec mám…:)

Samozrejme, snažím sa o ne starať čo najlepšie a náležite ich chrániť, ale úprimne, dávam im zabrať, takže som bola veľmi zvedavá, v akom stave moje vlasy reálne sú. Na profesionálnu diagnostiku som sa nesmierne tešila, pretože okrem rozštiepených a suchších koncov, ktoré som vedela rozpoznať aj sama, ma už dlhší čas trápila svrbiaca pokožka hlavy a vôbec som nevedela, čo je vo veci. Vďaka „zázračnému prístroju“ sme na to však rýchlo prišli!

Diagnostika vlasov pomocou kamery

Diagnostika vlasov a vlasovej pokožky sa dá robiť dvoma spôsobmi. A síce, existuje klasická konzultácia, počas ktorej sa vám kaderník/kaderníčka pozrie na stav vlasov voľným okom. Nakoľko má dostatočné skúsenosti, vie rozpoznať, čo vaše vlasy potrebujú. Pokiaľ však chceme ísť hlbšie, je tu analýza so špeciálnou kamerou, ktorá vidí doslova až ku koreňom vlasov (a dokonca aj o čosi ďalej) a dokáže vyhodnotiť stav našich vlasov veľmi podrobne. Mix oboch som si vyskúšala na vlastnej koži a ostala som v nemom úžase!

Anet mi najskôr vlasy pozrela voľným okom a porozprávali sme sa o tom, ako vnímam moje vlasy či pokožku. Povedala som jej o mojom probléme so svrbením a následne sme sa vrhli na diagnostiku pomocou špeciálnej kamery. Tá padne priamo do ruky a bola som ohúrená, ako nenápadne táto vecička vyzerá! Je prepojená so špeciálnou aplikáciou K Profile Kérestase v telefóne, kde prenáša obraz a všetky potrebné dáta/fotky na to, aby dopodrobna analyzovala pokožku hlavy a tiež kvalitu a štruktúru vlasov. Analýza sa vykonáva na suchých vlasoch, pričom sa začína pri korienkoch a následne sa postupuje po celej dĺžke vlasov. Pozostáva z niekoľkých krokov a trvá cca. 15 minút.

Prístroj dokáže zmerať, či máte dostatočné množstvo vlasov, aký je priemer jedného vlasu, či sú lámavé, zničené, suché, či je pokožka citilivá alebo mastná. V mojom prípade sme zistili, že mám veľmi (veľmiveľmiveľmi) citlivú pokožku, čo bolo v podstate aj príčinou svrbenia – hneď sme vybrali vhodné produkty, ktorými problém už niekoľko týždňov riešim. Okrem toho sme zistili, že hustota mojich vlasov je v norme a rastie mi ich z jednej cibuľky dostatočne (cca. 3 až 4 vlasy), len sú o čosi jemnejšie, takže nepôsobia tak bohato. Pri korienkoch sú úplne zdravé, no tie (v minulosti) farbené či v dĺžkach už „odumierajú“ a strácajú „výplň“. Na kamere je to veľmi detailne vidieť!

Fusio Dose

Po analýze a zisteniach, čo mojim vlasom chýba, som dostala „medicínku“ v podobe Fusio Dose. Je to expresná kúra na vlasy dostupná vo všetkých Kérastase salónoch – je namiešaná z viacerých koncentrovaných látok presne podľa individuálnych potrieb daného vlasu či pokožky. Celý proces trvá len 5 minút, takže ideálka aj pre akčné ženy či supermamy. Priznám sa, že si presne nepamätám, aký „koktejl“ som dostala, no po umytí boli vlasy na dotyk omnoho pevnejšie a krásne hladké.

Na doma

Domov som si odniesla šampón Bain Vital Dermo-Calm z radu Spécifique na citlivú pokožku hlavy a tiež masku na pokožku hlavy. Väčšinou sa maska používa do dĺžok, aby nezaťažila korienky, no táto sa používa presne naopak. Pomáha riešiť problémy s pokožkou a ja musím pvoedať, že za tie týždne, čo ju doma používam, ma ešte ani raz nesvrbela po umytí hlava. Do dĺžok následne aplikujem Ciment Anti-Usure kondicionér z radu Résistance, ktorý pomáha vyplniť poškodený vlas a dodáva mu silu. Na ochranu pred teplom mám Ciment Thermique, bez ktorého si už tiež neviem predstaviť existovať. A ako bonus mi Anet pribalila aj stylingový produkt na objem od korienkov – VIP Volume in Powder – musíte vyskúšať!

Ak by ste chceli takúto diagnostiku kamerou absolvovať tiež, postupne prichádza do všetkých Kérastase salónov – ako na Slovensku, tak aj v Čechách. Zoznam salónov, ktoré pracujú so značkou Kérastase, môžete nájsť v tomto odkaze. Samotná diagnostika je zdarma, následne dostanete kúru Fusio Dose, ktorú si už, samozrejme, zaplatíte. Presnú cenu vám povedia priamo v salóne, no určite sa toho netreba báť. Je úžasné vidieť svoje vlasy takto zblízka a ešte úžasnejší je fakt, že sa im dá vďaka takejto diagnostike pomôcť, aby boli zdravé a plné sily.

Love, peace and beauty

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.