.v zime v teple & pohodlie

0 Flares 0 Flares ×

Existuje šťastie a šťastie. To prvé je taká tá klasika, tzv. „klika“, keď vyhráte v súťaži hlavnú cenu, keď sa vám rozsype taška s nákupom, ale vajcia ostanú celé alebo keď vás električka, ktorú ste si z nejakého dôvodu nevšimli, minie presne o jeden kabátový chlp. Potom je tu však aj to druhé, ktoré nás zvykne s menším či väčším odstupom (vždy na základe okolností) zaliať od hlavy až po päty a bez toho, aby sme niekomu niečo povedali, je každému naokolo jasné, že by sme ho mohli rozdávať.

Minulý týždeň som mala „slabú chvíľku“. Bola som vyčerpaná, prepracovaná, mierne nestíhajúca a tak trochu aj unavená zo všetkého toho cestovania. Do toho som dlho necvičila a v poslednom čase som sa stravovala všelijako, len nie dobre (resp. nijako, ups). Ako sa to vo mne všetko nakopilo, pekne som si v stredu večer poplakala a vo štvrtok poobede smerovala domov pod Tatry. A niekde medzi Zvolenom a Bystricou som prišla na to, že som vlastne veľmi šťastná a presne takéto „fňukanie“ som potrebovala na to, aby som si môj stav plnohodnotne uvedomila a bola za to vďačná. Mám krásny život a s nikým by som nemenila. Som zdravá, mám zázemie, som milovaná, obklopujú ma úžasní a inšpiratívni ľudia, mám plány. Mám Vás, jeho a ich. A je mi vlastne viac než dobre.

Áno, niekedy sa zdá, že veci vidím príliš ružovo a že to mám v ňom všetko pekne dokonalé. Nemám a nikto, kto rozmýšľa a zároveň cíti, nemá, ale to ťažké vždy prejde. „Čo osud vzal mi, už mi nevráti, dívať sa pred seba vraj sa vyplatí…“ Tak sa radšej sústredím na to, čo má zmysel a ďakujem za každú skúsenosť, ktorá vo mne zanecháva človečinu.

Modrá bunda

Každú sezónu si zbežne pozriem ponuku obchodov a sama pre seba analyzujem, čo aktuálne ponúkajú, aké trendy sú najvýraznejšie a čo sa najviac opakuje. Farby, materiál či strihy – poväčšine je pár kľúčových trendov, ktoré sa pri rôznych značkách a obchodoch opakujú, takže potom ostáva už len vybrať si podľa preferencie či ceny. V zime sa zvyknem najviac zamerať na bundy a kabáty, keďže sú v tomto období absolútnym základom a niekedy je nájsť poriadne teplú bundu či kabát hotové umenie!

Zdá sa mi, že v minulých rokoch boli bundové a kabátové trendy pomerne jednoznačné, takže nebolo veľa možností príliš špekulovať. Táto zima ma však príjemne prekvapila a ako bundovo-kabátový maniak neviem, kam sa pozrieť skôr (či ako urobiť viac miesta v šatníku na nové kúsky :D). Už to nie je len o čiernej, sivej, prípadne červenej. Obchody sú plné farieb, najrôznejších strihov a najmä, teplých variácií dlhých či krátkych búnd a kabátov.

Keď som videla túto modrú bundu po prvý raz, hneď som si predstavila, ako mi je v nej príjemne teplúčko a ako si spolu užívame zimu. Následne som si však spomenula na moju ružovú, žltú, ďalšiu ružovú, sivú a ešte aj červenú, ktoré mám v podobnom strihu a moje predstavy boli razom preč. Potom som si ju však vyskúšala a už sa nedalo odolať. Hrejivá a mäkučká „ovečka“ ako podšívka, bohatá sivá kožušina a nádherná modrá farba – no nemohla som ju v tom obchode nechať! Má presne takú dĺžku, akú som si predstavovala a do môjho zimného pastelového šatníka sa bude určite perfektne hodiť.

A keď už som pri tej bunde, ktorá je z Reserved, zajtra sa v Nitre otvára ich staro-nová predajňa! Dostala „nový šat, takže ak pôjdete okolo, určite sa zastavte. Zimná ponuka je tento rok veľmi zaujímavá!

V zime v teple & pohodlie

Keď už som spomínala tú „človečinu“, jej istým druhom je pre mňa aj pohodlie. Najmä to v móde. Taký ten stav, kedy chce človek vyzerať dobre, ale nechce a nepotrebuje veľmi riešiť. Ležérnosť je v tej chvíli na prvom mieste a tak tomu bolo aj v tomto outfite. Je zárukou, že ostanem v zime v teple a že sa budem cítiť komfortne.

Džínsy v „mom fit“ strihu si neviem vynachváliť a mohla by som ich mať oblečené snáď úplne stále. Vysoký pás, voľnejšie stehná a zúžené lemy na členkoch – pár rokov dozadu „mrkváčová“ katastrofa, dnes jeden z trendov, ktorý už nehodlám zo svojej skrine nikdy vypustiť. K tomu sveter, veľký šál a na nohy obľúbené Timberlandy.

To je odo mňa pre dnešok všetko!

Prajem vám šťastné dni plné pohodlia a inšpirácie. ♥

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Dnešný článok vznikol v spolupráci so značkou Reserved.

Topánky: Timberland // Office Shoes (k dispozícii online tu), Džínsy: Reserved (k dispozícii teraz v zľave online tu), Bunda: Reserved (k dispozícii online tu), Sivý sveter: Reserved (k dispozícii online tu), Ružový kardigán: Reserved (k dispozícii online tu), Šál: Reserved (k dispozícii online tu), Ruksak: Reserved

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.