.v staronovom & farebne

Mávate aj vy dni, kedy rozmýšľate, čo ste to vlastne za (divného) človeka? Nepovedala by som o sebe, že som náladová. Moje poznávacie znamenie je skôr tvrdohlavosť a večná snaha mať všetko dokonalé a perfektné. Som pomerne rozhodná, niekedy nezdravo súťaživá (snažím sa to krotiť) a nekompromisná. Často (až príliš) aktívna, poväčšine však pozitívna. No niekedy mám dni, kedy som úplne iná, než mám v povahe. Ani neviem, od čoho sa to odvíja – nespozorovala som, že by bolo na vine počasie, dokonca nejde ani o to, či vstanem ľavou alebo pravou nohou. Trochu podozrievam jedlo, pretože keď sa človek dobre nenaje, je o niečo menej spokojný, ale ani tým si nie som úplne istá…

Tak napríklad, mám (celkom) rada kontakt s ľuďmi. Je príjemné počúvať ich, zdieľať s nimi myšlienky a niečo nové sa o nich dozvedieť. Čas od času sa však radšej zakuklím a tvárim sa, že som zaneprázdnená, než aby som mala s kýmkoľvek komunikovať. Tiež milujem neplánované dobrodružstva a spontánne rozhodnutia. Mám rada zmeny a experimenty, no na druhej strane musím mať všetko vždy perfektne naplánované, zapísané, rozvrhnuté. Lampa musí byť vždy na rovnakom mieste, rovnako tak stojan na náušnice či pohár v skrinke. Ako náhle mi to niekto premiestni, hneď všetko reorganizujem naspäť a v duchu hromžím ako starý dedo. Nestáva sa mi to často, ale riziko, že ma stretnete práve v tejto nie veľmi prívetivej nálade, tam je.

V staronovom

Poznáte ten pocit, keď z útrob skrine vytiahnete niečo, o čom ste ani nevedeli, že sa tam nachádza? Pre mňa malé víťazstvo a zároveň obrovská radosť, že mám niečo „nové“. Pravdu povediac, po opätovnom znovuobjavení sa tomu zvyknem tešiť ešte viac než v deň samotného nákupu. Takto som vytiahla túto lososovú sukňu, ktorú som si kupovala ešte minulý rok na jeseň vo výpredajoch. Stále nejakých 12€, páčila sa mi jej farba a strih, tak som si ju vzala, aj keď som vedela, že si ju hneď neoblečiem. Cez zimu som ju totiž práve kvôli jej farbe nenosila, pretože sa mi zdala až príliš veselá a výrazná. Chcela som ju vyslovene do príjemných slnečných dní, no počas jarného obdobia som na ňu kompletne zabudla a padla mi pod ruku až pri nedávnom sťahovaní. Ihneď putovala na vrch sukňovej kôpky a pred pár dňami som ju s radosťou obliekala!

Farebne

Väčšinu času ma držia jemné pastelové farby a biela. Potom mám však aj dni, kedy si „uletím“ na farebnej vlne a tento bol jeden z nich. Kombinácia žltej, lososovo ružovej a fuchsiovej si ma získala už dávno, no obliekam si ju len minimálne. Tuším, že to budem musieť v blízkej dobe zmeniť – dokonale dýcha letom a je skvelo pozitívna! Už sa k nej len opáliť a bude to perfektné.

Spomínanú sukňu som v dnešnom outfite skombinovala s body zo Sugarbird Košice, ktoré ma zaujalo najmä vzorom a výraznou farbou. V rovnakom vzore mám od nich dokonca aj šatovú tuniku, ktorú Vám čoskoro ukážem! Na vrch som prehodila žlté sako (bol to jeden z tých letných dní, kedy neboli na teplomeroch 30ky) a na nohy sandále v rovnakej farbe. Inak, keď už som pri nich, zaväzovanie okolo členkov neznášam, pretože sa mi to stále šmýka a šnúrky ťahám väčšinu času za sebou, miesto toho, aby som ich mala omotané okolo nohy, no na týchto skvelo držia! Mám ich už ale viac ako rok a tuším sú už vypredané. Keby ešte boli, hneď ich beriem aj v iných farbách.

Prajem Vám pekný deň, nabudúce sa ozvem opäť s článkom z Islandu! 🙂

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Shein (z minulého roku) , Sukňa: Reserved, Body: Sugarbird Košice, Sako: Oasap, Náušnice: suvenír z Portobello Road Market, Okuliare, kabelka: Mohito, Hodinky: Timex

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.