útržky.

0 Flares 0 Flares ×

SLL_006-horz

 

Kedysi som nesmierne rada a najmä často chodievala do second-handov. Ten skvelý pocit, keď som v kopách všeličoho našla niečo, po čom som dlho túžila alebo len jednoducho čosi, čo bolo strašne krásne a vedela som, že tomu v šatníku nájdem miesto. Pravda, moja tínedžerská blbosť síce občasne spôsobila, že som bezhlavo nakupovala najmä veci, ktoré som teda absolútne nepotrebovala, no o to viac sa dnes teším, ak niekde v zadných kôpkach oblečenia v šatníku nájdem niečo, čo som veľmi nenosila a tak nejak som do toho „dozrela“. Nové veci, nosené veci, ktorým sa oplatí dať druhú šancu, lebo ich ich predchádzajúci majiteľ veľmi nenosil či „poklady“, ktoré so sebou nesú určité posolstvo. Ako táto ružová kabelka. Predstavujem si, ako ju nosila nejaká anglická panička spoločne s chutným klobúčikom a čiernym pončom. Mala malého čierneho francúzskeho buldočka a chodili spolu na prechádzky a čaj. Samozrejme, je tu aj možnosť, že patrila nejakej šialenej mladej dáme, ktorá v nej nosila kadečo a hádzala ju kade-tade, no prvá predstava je omnoho krajšia, takže sa prikláňam radšej k nej. (: A čo ma na takomto „ňúravom“ nakupovaní baví najviac, je ten víťazoslávny pocit, keď nájdem niečo značkové. Akože naozaj značkové, s cenou takou, že by som si za tie peniaze nekúpila na „Obchodke“ ani kebab. Ako napríklad moje Miu Miu čižmy nad kolená, Stella McCartney lodičky či Salvatore Ferragamo tašku. Je to asi trošku povrchné, vyzdvihovať tieto veci viac, než ostatné, čo kúpim v sekáči, ale myslím, že každý, kto to niekedy zažil, veľmi dobre vie, o čom píšem.

Dnes už do sekáčov chodím pomenej, som viac vyberavá a oči mám viac naširoko otvorené, no vždy si to užívam a asi sa ešte nestalo, aby som odišla s prázdnymi rukami. Dnešný outfit v podobe netradičnejších bielych šiat som doplnila kúskom zo sekáču, a teda vintage kabelkou, ktorá je ozaj skvelým úlovkom! Šaty som kupovala ešte v jarnej (letnej) Mohito kolekcii a zaujali ma svojím strihom. Sú jednoduché, no predsa rafinované. Ich rukávy zbožňujem a veľmi pekne zvýraznia krivky. (A keď zafúka, tak aj môj biceps 😀 viď. posledná foto) O fotografie sa dnes postaral Roman, ktorý ku mne farebne naozaj perfektne doladil prostredie!

Majte pekný týždeň. (:

 SLL_008-horz SLL_020-horz SLL_015-horz SLL_001-horz SLL_002-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Roman Pinček

Topánky: Guess, Šaty: Mohito, Kabelka: Second-hand, Čelenka: kupovaná v stánku na ružinovských hodoch, Okuliare: Guess

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.