tancujem, aby som žila.

„Zrátaj všetky moje vášne, čo ti prejdú cez ruky.“ Spieva Richard v jednej z jeho piesní. Ak by sme mali spočítať tie moje, nebolo by ich málo. No ak si raz niečo zamilujete, nedokážete s tým prestať.
Viem o tom svoje. Nikdy som nemala potrebu predvádzať sa v partii, vymetať bary a opíjať sa, fajčiť z frajeriny a zostavovať si slovnú zásobu z „vybraných slov po p,k a j“. Nemala som vo zvyku odvrávať rodičom, klamať ich a podvádzať, loziť za chlapcami a „skúšať“, ako ďaleko za hranice sa dá ísť. Vďačím za to najmä tancu. Pravidelné tréningy, niekoľko súťaží, hodiny driny a jasný cieľ mi dali a dávajú tisíc dôvodov, prečo byť taká, aká som. (Nevravím, že ísť za hranice niečoho je zlé, no každý na to má svoje vlastné spôsoby a mal by si uvedomovať následky, ktoré to zanechá.)

Venujem sa mu od 4 rokov. Nepamätám si, že by som niekedy mala obdobie, počas ktorého by som mala chuť všetko zahodiť a nechať to tak. Už od prvého momentu som ho milovala a milujem dodnes.
Tanec je ako droga. Rozlieva sa do žíl, prechádza celým telom a odnáša vás do nepoznaných výšin. Tanec je ako láska na prvý pohľad. Rozbúcha vám srdce, roztrepoce motýlie krídla a odnesie vás kamsi do cukrových oblakov. Tanec je ako beh na dlhé trate. Aj keď niekedy nevládzete, z útrob vašeho vnútra sa z ničoho nič v poslednej chvíli vyvalí chumáč energie a vy v diaľke vidíte cieľ, po ktorom ste tak dlho túžili. 
Moje telo proti nemu bojovať nedokáže… 
Keď počujem hudbu, celé telo sa zrazu ocitne mimo času a priestoru. Nechávam sa viesť dušou, splývam z hudbou, dávam zo seba všetko, čo v daný moment dať môžem. 
Smútok, láska, radosť, dve tváre, čierna, biela, deň, noc, mier, vojna, zlomené srdce, pokoj v duši.
Všetko sa dá vyjadriť tancom. Všetko, na čo si len spomeniete. Asi preto ho tak zbožňujem…
Čo vaše vášne?
Zajtra sa s Martinom chystáme fotiť druhú sériu. Tentoraz v meste, trošku romantickejšie. Uvidíme, čo sa podarí….

Love, peace and dance Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.