supersonic

At the time I started with blogging, blogs have not been so widespread and popular in Slovakia. Very few people knew what a fashion blog actually means, and many of them have distorted ideas about how such fashion blogger looks, which means that I was completely unaware of what to expect.

The first impulse to set up a blog was love to the photos. Every day I looked through hundreds of beautiful photos whit perfectly dressed young girls. These photos I looked at various social sites, so I never took care about where they come from. Until one day I came across the Chictopia.com and Lookbook.nu, where were all these great photos together. Gradually, I came across this site to blog. I said to myself: „Girl, why couldn´t you be a blogger?“ I always was somebody special. I never wore in the winter „snowboarding“ jacket or sk8 shoes in the summer like all my peers. I was more girlish and more passion in art and fashion. My shelves was filled up month after month with different fashion magazines and a folder on my computer called „Inspiration“ contained more than a thousand photos. So why not try it too? Why don´t have the computer folder called „Blog-Outfits“, which will include a similar number of photos as folder „Inspiration“? And so I started blogging. The beginnings tend to be difficult. Well mine was difficult. At first I did not know what I should write, how I should write and how I should take the photographs. But over time you learn and become more experienced, richer. Avoid the mistakes of the past. And so it is with me. Although I have the blog quite some time, yet still have something to learn. 

 • I do not like when the wind blows strong. 
 • I do not like when it rains. 
 • In my free time I jump over the neighbor´s roofs. (Not yet personally, only with Smurfy.)
 • Earrings from April (Romwe) are so nice <3 Love them.
 • At the last picture you can see what you can enjoy at the weekend. (Must come sunshine, that I could take nice photos .:)
   
————————————————————————————- 

 

V čase, keď som s blogovaním začínala, ešte neboli blogy na Slovensku tak rozšírené a populárne. Veľmi málo ľudí vedelo, čo módny blog vlastne znamená a mnoho z nich malo skreslené predstavy o tom, ako taký módny bloger vyzerá, čo znamená, že som vôbec nevedela, čo mám očakávať.
Prvým impulzom na založenie blogu bola moja láska k fotografiám. Denne som si prezrela stovky nádherných fotiek, na ktorých boli perfektne oblečené mladé dievčatá. Tieto fotky som si pozerala na rôznych sociálnych stránkach, takže som sa nikdy obzvlášť nezaujímala o to, odkiaľ pochádzajú. Až som jedného dňa natrafila na Chictopia.com a Lookbook.nu, kde boli všetky tieto skvelé fotky pokope. Ich prezeraním som dokázala stráviť aj celé hodiny. Postupne som sa cez tieto stránky dostala až k blogom. Povedala som si: „Dievča, prečo by si nemohla byť aj ty blogerkou?“ Vždy som vytŕčala z radu. Už len tým, že som v zime nikdy nenosila „snowboarďácku“ bundu či v lete skejterské topánky ako všetci moji rovesníci. Bola som viac dievčenská a viac zanietená do umenia a módy. Moje poličky sa mesiac čo mesiac zapĺňali rôznymi módnymi časopismi a priečinok v počítači s názvom „Inspiration“ obsahoval viac ako tisíc fotiek. Tak prečo to neskúsiť tiež? Prečo nemať priečinok v počítači s názvom „Blog-Outfits“, ktorý bude obsahovať podobný počet fotiek ako priečinok „Inspiration“ ? A tak som si založila blog. Začiatky bývajú ťažké. Aj ten môj bol ťažký. Spočiatku som nevedela o čom mám písať, ako mám písať a ako mám fotiť. No časom sa človek učí a stáva sa skúsenejším, bohatším. Vyvaruje sa chýb z minulosti. A tak to je aj so mnou. Aj napriek tomu, že blogujem pomerne dlhú dobu, ešte stále sa mám čo učiť.
Obľúbené blogy?
Mám rada Alicine emotívne fotografie , Zuzkine červené vlasy ma privádzajú do šialenstva, Paulíne závidím jej krásu, Agnes je to najnádhernejšie stvorenie na svete, Evka má vycibrený štýl a mohla by som pokračovať donekonečna, pretože úroveň našich blogov je naozaj vysoká. Jediným problémom je, že Slovensko a Česká republika sú malé krajiny, preto je oveľa tažšie dosiahnuť svoje ciele. Ale my sa nedáme, však? <3
 • Nemám rada, keď fúka silný vietor. Kazí mi fotky. (Ktoré sú už aj tak dosť pokazené kvôli tomu, že som na nich ja.)
 • Nemám rada, keď prší. Fotky sa nedajú robiť vôbec.
 • Vo voľnom čase skáčem susedom po strechách. (Zatiaľ nie osobne, len so šmoulami. No aj to raz príde.-viď. nižšie)
 • Náušnice od April z Romwe sú také pekné <3 Hodia sa ku všetkému. A k tomu prišli v takej „ňuňu“ krabičke. No nemiluj ich.
 • A na poslednej fotke môžete vidieť, na čo sa môžete tešiť počas víkendu. (Musí vyjsť slniečko, aby som to mohla pekne odfotiť. 🙂 

  

Love, peace and fashion Ivanka
Shirt: Second-hand, Shoes: Second-hand, Tights: C&A, Earrings: Romwe.com , Belt: F&F 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.