šum mora a zlaté slnko.

Pamätám si, keď som bola malá, nosievala som kraťasy, ktoré z prednej strany vyzerali ako sukňa. Och, ako som ich len neznášala! Nenávidela som, keď som si ich musela obliecť. Prišlo mi úplne „mimoňské“ nosiť kúsok oblečenia, ktorý vyzerá z oboch strán rozdielne. Oveľa radšej som mala šaty či sukne, ktoré zreteľne definovali, že som slečna. 
Kraťasosukňa bola hitom „deväťdesiatok“ (minimálne v sekcii oblečenia od 0 do 10 rokov na Slovensku) a nosili to všetci v mojom okolí. Prvých pár ráz, keď som ich mala na sebe, som nimi bola nadšená, no neskôr som ich naozaj začala nenávidieť. Našťastie, veľmi rýchlo som z nich vyrástla, a tak moje detstvo nebolo poznačené hlbšou traumou.
Ako iste všetci viete, móda sa neustále vracia. Neviem, kedy presne trend „dva v jednom“ vznikol, no je isté, že je tu túto sezónu zas. Minimálne v kolekcii Zara Basic v podobe nohavíc, ktoré vyzerajú v určitých momentoch ako sukňa. Či sa moja „minitrauma“ z detstva vrátila a ja som pri zhliadnutí nohavíc v obchode utekala kade ľahšie? 
Ále kdeže. Práve naopak. Vyrástla som a na „trendy“ (celkovo oblečenie) sa dnes pozerám úplne inak. Sukňonohavice som si už pri prvom pohľade na ne zamilovala a keďže boli aj za skvelú cenu, kúpila som si ich. 
Sú zo skvelého padavého materiálu, vôbec sa nekrčia a príjemne chladia. Cítim sa v nich voľná ako vták a jediné, čo ma mrzí, je fakt, že som si ich nemohla kúpiť vo všetkých farbách, ktoré tam mali. 
Skombinovala som ich s mojím najobľúbenejším topom v korálovej farbe, (ktorý nosím už tretie leto a stále je No. 1), nápaditými náušnicami z malého obchodíku s ručne robenými šperkami zo Zagrebu a jednoduchými topánkami (veď viete, tie, s ktorými by som mohla pochodiť aj celý svet a nohy by ma nikdy neboleli). 
Majte krásne leto. .)

Foto: Jurko Petruš
Love, peace and fashion Ivanka

Topánky: Second-hand (Pimkie), Nohavice: Zara, Taška: Second-hand, Top: Second-hand (TOPSHOP), Náhdrelník: vintage, Okuliare: H&M, Opasok: Camaieu, Hodinky: Swatch, Náušnice: zo Zagrebu, Prsteň: H&M

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.