.stromčekovo

Ako som dnes viezla Jurka zo školy (môj teenage brácho), pomedzi tie svoje pubertiacke hlášky povedal veľmi peknú vetu. Že najradšej má čas pred Vianocami, pretože vtedy je atmosféra najkrajšia. A viete čo? Má úplnú pravdu! Všetky tie vyzdobené námestia a krásne svetielka, v oknách stromčeky, v uliciach smiech a punč. Síce je veľa zhonu a stresov, je tam niečo čarovné, čo si všetci nesieme v očiach! Vzrušenie, nadšenie a zvedavosť. So zatajeným dychom čakáme, ako celé tie sviatky dopadnú a tešíme sa, že sa konečne stretneme s rodinou a priateľmi. Po Vianociach to celé akosi opadne, začnú sa riešiť „silvestrovské výjazdy“, rekapituluje sa a sľubuje. To už nie je ono, všakže?

Stromčekovo

Musím sa priznať, chvíľku som na bratislavskú výzdobu šomrala. Že je nevýrazná, že je jej primálo, že tam a tam majú krajšiu. Mala som veľa roboty a takmer žiaden čas preskúmať mesto detailne. Takže jediné, čo som videla, bol v podstate hrad vysvietený na zeleno, z ktorého mi je každý raz do smiechu a občasne sa mi chce aj plakať, keď si pomyslím, ako gýčovo a nevkusne musí pôsobiť na niekoho, kto ho vidí prvý a poslednýkrát v živote. Potom som však jeden večer prešla celé trhy a mesto a objavila aj krásy, ktoré som dovtedy nevidela. „Čečina“ s imelom, ľadové klzisko pred palácom, pekné trhy, menej pekné trhy, najkrajšie trhy a obrovský stromček v Primaciálnom paláci. K tomu sa v sobotu pridal Dobrý trh, kedy bolo mesto aj napriek mrazivému počasiu úplne plné a ja som mala zo všetkého neskutočne dobrý pocit, až mi bolo ľúto, že som predtým v duchu na tú rozprávku nadávala. S Natálkou sme sa vybrali detailne prezrieť aj to, čo ukrýva Primaciálny palác za svojimi stenami. A musím povedať, že len málo vecí je krajších, než „stromčekovo“ v jeho záhradách! Vyzerá to tam ako v rozprávke.

Nemohli sme odolať a nafotili tam aj pár záberov. Tak dúfam, že Vás dostanú do tej správnej predvianočnej „atmošky“!

Love, peace and life Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Sukňa: Aliexpress, Rolák: Bepon, Bunda: Shein, Čiapka (s dikobrazom miesto brmbolca :D): z Poľska, Kabelka: Primark, Rukavice: Primark

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.