.stromčekovo

0 Flares 0 Flares ×

Ako som dnes viezla Jurka zo školy (môj teenage brácho), pomedzi tie svoje pubertiacke hlášky povedal veľmi peknú vetu. Že najradšej má čas pred Vianocami, pretože vtedy je atmosféra najkrajšia. A viete čo? Má úplnú pravdu! Všetky tie vyzdobené námestia a krásne svetielka, v oknách stromčeky, v uliciach smiech a punč. Síce je veľa zhonu a stresov, je tam niečo čarovné, čo si všetci nesieme v očiach! Vzrušenie, nadšenie a zvedavosť. So zatajeným dychom čakáme, ako celé tie sviatky dopadnú a tešíme sa, že sa konečne stretneme s rodinou a priateľmi. Po Vianociach to celé akosi opadne, začnú sa riešiť „silvestrovské výjazdy“, rekapituluje sa a sľubuje. To už nie je ono, všakže?

Stromčekovo

Musím sa priznať, chvíľku som na bratislavskú výzdobu šomrala. Že je nevýrazná, že je jej primálo, že tam a tam majú krajšiu. Mala som veľa roboty a takmer žiaden čas preskúmať mesto detailne. Takže jediné, čo som videla, bol v podstate hrad vysvietený na zeleno, z ktorého mi je každý raz do smiechu a občasne sa mi chce aj plakať, keď si pomyslím, ako gýčovo a nevkusne musí pôsobiť na niekoho, kto ho vidí prvý a poslednýkrát v živote. Potom som však jeden večer prešla celé trhy a mesto a objavila aj krásy, ktoré som dovtedy nevidela. „Čečina“ s imelom, ľadové klzisko pred palácom, pekné trhy, menej pekné trhy, najkrajšie trhy a obrovský stromček v Primaciálnom paláci. K tomu sa v sobotu pridal Dobrý trh, kedy bolo mesto aj napriek mrazivému počasiu úplne plné a ja som mala zo všetkého neskutočne dobrý pocit, až mi bolo ľúto, že som predtým v duchu na tú rozprávku nadávala. S Natálkou sme sa vybrali detailne prezrieť aj to, čo ukrýva Primaciálny palác za svojimi stenami. A musím povedať, že len málo vecí je krajších, než „stromčekovo“ v jeho záhradách! Vyzerá to tam ako v rozprávke.

Nemohli sme odolať a nafotili tam aj pár záberov. Tak dúfam, že Vás dostanú do tej správnej predvianočnej „atmošky“!

Love, peace and life Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Sukňa: Aliexpress, Rolák: Bepon, Bunda: Shein, Čiapka (s dikobrazom miesto brmbolca :D): z Poľska, Kabelka: Primark, Rukavice: Primark

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.