.slobodní & privilegovaní

A tak si tu stojím. S Coca Colou v ruke, ktorú som si kúpila pár minút pred záberom. Len tak, lebo som chcela a mala som chuť. Na nohách šľapky od predraženej americkej značky, lebo žijeme len raz, či ako sa to hovorí. Šortky a ľadvinka sú zo zliav v Reserved. Z oboch mali v predajni tak po desať kusov. Dosť pre všetkých. A to všetko nosím v Chorvátsku. S úsmevom na perách a bez jedinej starosti. Vlastne áno, nejakú predsa len mám – mám časový sklz. Ale hovorím si, to dobehnem! Výhoda práce z domu, čo vám poviem. Hranice sme prechádzali mihnutím oka, ani sme si to poriadne nevšimli. Občiansky nám skontrolovali len pri prechode Slovinsko-Chorvátsko, no trvalo to iba pár minút. Takmer dva týždne sa slníme, potom naspäť domov. V hlave už plánujem, ako pôjdeme jeseň do Maroka…

Máte po prečítaní riadkov v hlave myšlienku na slobodu, ktorú máme možnosť žiť? Lebo ja som ju pri písaní mala. A mávam ju pomerne často, nie iba dnes. Vždy, keď prechádzam hranice. Vždy, keď nastupujem do lietadla. Vždy, keď sadám do auta. Vždy, keď idem na poštu pre balík s internetovou objednávkou. Vždy, keď píšem riadky na blog. Vždy, keď „plávam“ internetom. Vždy, keď čítam.

Slobodní & privilegovaní

Narodila som sa v roku 1995 na Slovensku. Vyrastala som v slobodnej krajine. Všetko zlé, nepríjemné a nepekné poznám len z kníh, filmov či rozprávania. Pri každom slove o vojne mám zimomriavky. Neviem si však predstaviť strach ľudí, ktorí ju reálne prežívali. Neviem si predstaviť strach ľudí, ktorí prišli o slobodu zo dňa na deň. Moja stará mama mala takto pred 50 rokmi o rok viac, ako mám dnes ja. Či by som to tiež zvládla? Musela by som, ale vcítiť sa do toho dnes neviem.

Je rok 2018, sme slobodní a istým spôsobom privilegovaní. Robíme si, čo chceme. Cestujeme, kedy máme chuť. Máme nekonečné možnosti.

Môžme sa vzdelávať, pracovať, voliť, zarábať, nakupovať, vyjadriť svoj názor, združovať sa, povedať nie a povedať, čo sa mi páči či nepáči. Nemusíme sa báť o svoj život (väčšinou), o rodinu, o kariéru. Nie sme hladní, nie sme smädní, nie je nám príliš teplo a ani príliš zima. Sme zdraví, žijeme v Európe a máme dostatok všetkého, čo (ne)potrebujeme. Spíme v mäkkých posteliach, jazdíme na moderných autách, kupujeme si oblečenie z najnovších kolekcií. Máme možnosť robiť, čo nás baví a ešte za to dostať aj dobre zaplatené. Máme rodiny či priateľov, ktorí pri nás stoja. Milujeme a sme milovaní. Môžme sa na ulici držať za ruky a dokonca sa aj bozkávať. Vyberáme si medzi tým, čo chceme a nechceme, nie medzi tým, čo musíme a musíme. Môžme si plniť sny a rozhodnúť sa, čo študovať, ako pracovať, kde žiť, s kým žiť, v čo alebo koho veriť, koľko detí mať či nemať.

Slobodu si užívam a uvedomujem. A ďakujem za ňu. Každý deň. Niekedy v tichosti, dnes takto verejne…

Outfit

Dnes sa asi pokec o outfite veľmi nehodí, tak to zbehnem len v skratke a v rýchlosti. Ležérne outfity s tričkom a šortkami nosím minimálne – o čosi pohodlnejšie sa cítim v šatách, ktoré sú pre mňa väčšinou voľbou číslo jedna. No táto kombinácia mi prirástla k srdcu už pred dovolenkou, takže bolo jasné, že ju prihodím do kufra. Šortky som kupovala minulý rok v zľavách v Reserved a svoju premiéru mali až toto leto. Najskôr som mala pochybnosti o ich strihu, no so širokým tričkom vyzerajú super, takže som ich s radosťou prijala do letného šatníka. Celý popis outfitu nájdete už tradične pod fotkami, rovnako tak prelink na kúsky, ktoré sú dostupné online.

Prajem vám pekný a úspešný týždeň

Foto: Peter Antal

Šľapky: Tommy Jeans // Answear, Šortky: Reserved, Tričko: Mango // Answear, Okuliare: ZeroUV, Ľadvinka: Reserved, Šatka: vintage

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.