Sakura Skirt & Sunset. Florida.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC1874-horz

 

Hola!

Ako už iste mnohí viete, nachádzam sa práve na Floride, v malom mestečku Key West. V porovnaní s New Yorkom je to úplne odlišný svet. Je tu pokoj, nik sa neponáhľa, ľudia jazdia na bicykloch či skútroch, behajú popri pláži. Väčšinu času je nádherne, slnko svieti ako „o život“ a teplota sa denne šplhá nad 40°C. Sú tu krásne farebné domčeky s ružovými či modrými okenicami a jedným z najznámejších domov je ten, kde býval Ernest Hemingway. Key West je súčasťou ostrovov zvaných Florida Keys (je ich cca. 1700), ktorými sa tiahne cesta číslo 1. Táto cesta siaha až ku hraniciam s Kanadou a jej začiatok je práve tu na Key Weste. Ak by som si chcela zaplávať na Kubu, je to odtiaľto len 151km! Keďže je august a s ním aj najväčšie horúčavy a najviac zrážok, nie je tu sezóna, no aj napriek tomu je tu pomerne veľa turistov a dovolenkujúcich (prevažne z Nemecka a Talianska). Čo je však skvelé, je fakt, že sa nemusíme predierať pomedzi davy ľudí a pokojne sa môžme večer prejsť v prístave či popri pláži. Celkovo je to tu veľmi kľudné a „žije“ to tu asi tak dokopy na dvoch uliciach (zväčša od tej 16-tej do noci), takže 95% mesta je vo večerných hodinách úplne potichu. Počuť zväčša iba šuchot lístia, keď behajú jašteričky a leguány. Pláže sú tu všelijaké. Chodievame do Fort Zachary, čo je národný park, do ktorého sa platí „vstupné“, kde je nádherná pláž s čistou vodou a mnohými miestami na leňošenie. Potom sú tu verejne prístupné pláže, ktoré sú však „špinavé“ a do vody sa nám tam veľmi liezť nechce. (Voda je od všakovakých morských rastlín červeno-hnedá a o tom, že budeme vidieť až na dno, môžeme len snívať.) Preto si radšej pár dolárov zaplatíme a nemusíme sa báť, že nás niečo zožerie.

Včera sme si spravili výlet loďou, ktorá ponúka celý balík dobrodružstiev. Vozili sme sa na skútroch, vybláznili sa na vodných nafukovacích atrakciách, „padákovali“ a nakoniec zakončili poobedie krásnym zážitkom v podobe šnorchlovania sa v treťom najväčšom korálovom systéme  na svete, Florida Reef! Bolo to prekrásne! Nespočetné množstvá rýb, ktoré okolo nás plávali, boli úžasnou „podívanou“ a korytnačka (vyzerala presne tak, ako tie v rozprávke Nemo!), ktorá pri nás plávala, bola čerešničkou na torte a asi najčarovnejším momentom leta. Počas výletu sme dostali na lodi raňajky i obed a vychutnávali atmosféru so slnkom v tvári. Trošku sme síce špekulovali, či pôjdeme alebo nie, či si výlet kúpiť alebo nekúpiť, no nakoniec som šťastná, že sme do toho šli!

Dnes môžete na mne opäť vidieť červenú midi, ktorú som Vám predstavila ešte v New Yorku. Tentokrát som k nej zvolila nízke pohodlné topánky, ktoré som si kúpila tu na Key Weste v Ross za $15 a biele body s dvojitými ramienkami. Keďže sa mi more vždy spája s veľkým klobúkom a nie je nič lepšie, ako si chrániť tvár pred rozpáleným slnkom práve týmto skvelým výmyslom, doplnila som ním aj dnešný outfit.

Dúfam, že Vás outfit inšpiroval a prajem krásny deň/večer!

_DSC1896 _DSC1907-horz _DSC1902 _DSC1920-horz _DSC1972 _DSC1919-horz _DSC1970 _DSC1915-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Dollhouse, Sukňa: Choies, Body: Missguided, Kabelka: Second-hand, Náušnice: Bijou Brigitte, Náramok: Vintage, Okuliare: H&M, Klobúk: F&F

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.