Russian World.

IMG_2203-horz

Rusko (krajina, nie Pavol) je mojou vášňou už nejaký ten piatok. Okrem, pre mňa, veľkolepej histórie disponuje táto krajina krásnymi ženami, nádhernou rečou a obdivuhodnými úspechmi. Nebudem sa vyjadrovať k politickej situácii a konfliktom, ktoré v poslednej dobe rezonujú celým svetom, toto nie je blog o politike a svetových krízach a verím, že ste tu tiež neprišli pre to, aby ste si o tom niečo prečítali práve na mojom blogu. Rada by som Vám však priblížila dve ženy, ktoré sú mojou obrovskou inšpiráciou, dá sa povedať, vo všetkom!

Miroslava Duma a Ulyana Sergeenko. Dve krásne ruské devy disponujúce vycibreným vkusom, v ktorom sa odráža vplyv ruskej kultúry, tradičných strihov a farieb. (Síce Rusko samotnú módnu históriu nemá, (aj) vďaka týmto ženám zažíva revolúciu v módnom myslení a vnímaní tohoto priemyslu.) Dve ženy, ktoré sú často (spoločne s Vikou Gazinskayou a Elenou Perminovou) označované za „Ruskú mafiu“ vo svete módy. Niet divu! Od času, kedy vstúpili do blogových vôd streetstylu, sú na každej fotografii dokonalo upravené a odeté v tých najzvučnejších značkách, pričom nie sú iba „nástrojom“ na prezentáciu značiek.

Mira sa realizovala ako editorka ruského Harper’s Bazaar, no po čase si povedala, že by radšej rozbehla niečo vlastné a tak založila web Buro 24/7, orientujúci sa na módu, umenie, štýl a architektúru. Web je v ruštine, no ak ovládate azbuku, nebude problém si ho prečítať. 😉 Momentálne píše na voľnej nohe aj pre Glamour či OK Magazinee.

Ulyana sa najskôr objavovala na streetstyle blogoch ako jedna z najlepšie oblečených osôb rôznych prehliadok či akcií. Neskôr sa sama stala súčasťou týchto prehliadok a v roku 2012 prezentovala v Paríži svoju kolekciu. Čo je podľa môjho názoru obdivuhodné a závideniahodné je fakt, že vo všetkých jej kolekciách je vidieť vplyv ruskej kultúry a zakladá si aj na jej podpore. Kolekciu sú navrhnuté a produkované výhradne v Rusku. Ak máte chuť a čas, určite si prečítajte tento článok, dozviete sa v ňom naozaj veľa.

Keď som v sekáči videla tú šatku, bola to láska na prvý pohľad. Tak tradičná a dokonalá súhra farieb a vzorov! Akonáhle som ju doma vkladala do tašky, preblysol mi mysľou outfit, v ktorom by so sa cítila nadmieru komfortne. A tu ho dnes máme! Včera bolo krásne počasie a tak som si mohla dovoliť nezobrať z domu sako či kabát a užívať si slnečné lúče len v sukni a roláčiku. Síce sa sukňa po dlhom dni pomerne veľa krčí, neodrádza ma to od lásky k nej a aj naďalej ostáva jednou z mojich najobľúbenejších. Pokiaľ by ste hľadali priestrannú a praktickú tašku, túto zo Zary môžem len odporučiť. Zmestí sa do nej Notebook, foťák i objektív, k tomu niečo na zahryznutie a dokonca i fľaša na pitie a stále je v nej dosť miesta. Neviem, či ju majú ešte v tejto červenej, keďže som ju kupovala vo výpredajoch v NY, no u nás som ju určite videla v béžovej, tak si po ňu keď tak skočte.

Prajem pekný zvyšok dňa!

IMG_2194-horz IMG_2189-horz IMG_2202-horz IMG_2199-horz IMG_2207-horz IMG_2208-horz IMG_2206

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Filipe Izrael

Topánky: H&M, Sukňa: Choies, Rolák: vintage, Kabelka: Zara, Šatka: Second-hand, Okuliare: H&M

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.