.(re)štart & ružový svet

Je desiateho januára, od posledného článku ubehol presne mesiac a tento, ktorý práve píšem, považujem za môj reštart. Myslím, že za celú existenciu blogu sa ešte nikdy nestalo, že by som vám nič nenapísala tak dlhý čas. Alebo aj áno? Neviem, už si celkom nespomínam, no je fakt, že od augusta sa frekvencia môjho písania či pridávania outfitov ako takých celkom zredukovala. Paradoxne, fotiek outfitov mám toľko, že by som si z nich mohla urobiť pokojne aj knihu!

Re(štart)

Nebolo to o tom, že by som nechcela alebo som stratila motiváciu. Och, v hlave mám toľko nápadov a inšpirácie, ako to tu osviežiť, zmeniť a tvoriť obsah, ktorý nebude len o mne a mojich outfitoch, ale aj o odporúčaniach pre vás a odpovediach na otázky, na ktoré sa často pýtate! No pravdu povediac, nemala som energiu. Môj denný režim sa s posledným zimným semestrom v škole úplne zmenil, a síce školy ako-takej veľa nebolo, spôsob, akým som ju mala rozvrhnutú + neustále cestovanie – pre mňa dva prvky, ktoré sa stretli vo veľmi nešťastnej kombinácii.

Neviem, či sa blýska na lepšie časy, ale budem veriť, že sa mi podarí tento rok nakopnúť všetko tak, ako si prajem. V letnom semestri by som nemala mať žiadny predmet, no čaká ma diplomovka a prípravy na štátnice, takže predpokladám, že to bude pomerne náročné, na druhú stranu – blog budem môcť popri tom využiť ako príjemný oddych a „únik z reality“. Teda, aspoň v to dúfam.

Inak sa mám veľmi fajn. 🙂 V poslednej dobe sa snažím obmedziť cukor, zbytočné nákupy a nezmyselnú stravu, no čo vám budem hovoriť, ide to celkom pomaly. Od decembra som opäť nabehla na pravidelnejšie cvičenie, tak sa z toho teším a mám zo seba lepší pocit. Mimochodom, čiastočne aj to cvičenie bolo dôvodom, prečo som sa k blogu dostávala málo. Keď som sa večer vrátila domov, už som nemala vôbec žiadnu silu robiť niečo viac. Teraz, keď som do toho opäť „nabehla“, je to však už naopak a po cvičení sa cítim ešte viac živo. Postupne chcem k tomu pridať plávanie a box, tak vám dám neskôr vedieť, či sa podarilo. 😀

Tento rok nás s Petrom čaká sťahovanie do vlastného, tak už pomaly riešime, čo a ako. Poviem vám, mám z toho pekné stresy! Všetci mi hovoria, že sa máme rozhodnúť pre starší byt a prerobiť si ho podľa seba. Ale, prosím vás, veď ja som typ človeka, ktorý sa nevie rozhodnúť medzi dvoma šatami, nieto ešte medzi XY farbami a typmi podláh či tvarmi kľučiek! Vôbec sa mi nad tým teraz nechce rozmýšľať, takže ideálne by bolo kúpiť a nemať starosť. Samozrejme, táto verzia je drahšia, ale aspoň by som si ušetrila vrásky a možno už aj prvé sivé vlasy…

Neviem, uvidím, ako to dopadne, určite vám dám časom vedieť. Totiž, keby som nemusela riešiť tú diplomovku, tak by som do toho aj šla – bolo by to ako v SIMS, akurát, že ťažšie, ale čert to ber. No tým, že by som sa mala teraz primárne sústrediť na ukončenie školy, je celá táto situácia na príťaž.

Ružový svet

Tuším, že som sa trochu „rozkecala“, tak by pre dnešok aj stačilo. 🙂 Dajme si teraz pár slov o outfite. Keď som pridala jeden záber na Instagram, úplne prevalcoval všetky doterajšie fotky. Urobilo mi to nesmiernu radosť, pretože v tom outfite som sa cítila výborne a potešilo ma, že inšpiroval toľko ľudí!

Áno, je pomerne dosť ružový, no ak vám táto farba nie je blízka, pokojne vymeňte ružovú za modrú alebo sivú a celkový dojem bude rovnako dobrý. Zimu mám rada, pretože môžem vrstviť, vrstviť a vrstviť a okrem toho, že mi je príjemne teplúčko, býva často skvelý aj výsledný efekt.

V uliciach vidím, že pri chladných teplotách ľudia často siahajú po čiernej či tmavých farbách, no farieb sa báť určite netreba! Ja som tento raz „stavila“ na maslový dlhý sveter s rolákom, ktorý predstavoval „základný kameň outfitu“. Ním som pri kombinovaní začala a ďalej som ho doplnila sukňou s perličkami. Tým, že som sveter nechala voľne na sukni, vytvorilo to efekt šiat – presne takých, aké mali minulú zimu v Zare – a postavu to ešte aj opticky predĺžilo. Len si treba dať pozor na dĺžku sukne. 🙂 Pokiaľ by siahala pod kolená, tak by som už vyzerala ako „slíž“ a nevyzeralo by to dobre. (Verte mi, skúšala som k tomu aj dlhšiu sukňu. :))

Pod sukňu klasické hnedé silónky doplnené krémovými nadkolienkami. Tie mám už veľmi dlho, no tuším, že ich stále dostať v Tescu či H&M. Prípadne, ak si viete niečo podobné uštrikovať, tak obrovské plus pre vás a verím, že takéto „domáce“ budú vyzerať v outfite ešte lepšie. V ruke mám už klasicky moju „zimnú“ kabelku od Lucky, na nohách ružové „kotničky“ a na vrchu ružový kabát, ktorý mi veľmi spoľahlivo slúži už niekoľko rokov. Baretku som kúpila túto zimu vo výpredaji v H&M a síce som si ňou najprv nebola celkom istá, napokom som rada, že som si ju vzala, keďže ju nosím naozaj často!

Hádam, že to je pre dnešný deň všetko. 🙂 Čoskoro sa opäť ozvem, majte sa pekne!

Foto: Peter Antal

Topánky: Answear, Nadkolienky: Lidl, Sukňa: Chicwish, Sveter: H&M, Kabát: Shein (už nedostupný, podobný TU, TU alebo TU), Baretka: H&M, Kabelka: LOOSA

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.