psie dni. aj dnes vo vašom kine.

Teoreticky by som sa mala tváriť, že psie dni budú pretrvávať do pondelka, kedy mám posledný deň písomných maturít. Teoreticky by som sa teraz mala pilne učiť, prejedať sa Nutellou (ako minulý rok pri slovenčine), depkárčiť, pomaly sa chystať do postele s pocitom, že sa budem strhávať zo sna, mať mastné vlasy a byť v celodennej uniforme zvanej „pyžamo“. (Píšem z vlastnej minuloročnej skúsenosti.) Ale viete, že ja predsa nie som veľký teoretik práve v časoch, kedy je to najviac potrebné. Radšej dávam prednosť skutkom, ktoré všetku tú teóriu potlačia do úzadia. A tak dnes, po prvom dni 6-hodinového sedenia na nepohodlných sedačkách v budove mestského úradu (no dobre, tak nie až 6-hodinového; odovzdala som o 45 minút skôr, za čo budem asi aj náležite potrestaná- súdiac z vražedného pohľadu slečny/pani učiteľky nemčiny), som zahájila boj proti psím dňom. Respektíve, spadol mi kameň zo srdca a som omnoho pokojnejšia, keďže ma čaká už len Mathe a Erdkunde, z čoho nejakú extra tragédiu robiť nebudem, takže teória sa mení na prax a tá je od nej diametrálne odlišná.
Čo to znamená?
Len toľko, že sa síce tvárim, že mám „psie dni“, ale pilne sa neučím. Nutellu som tiež ešte nevidela (tak dobre, videla, máme ju položenú na kuchynskej linke, no môj jazyk sa zoznámil zatiaľ iba s Pribináčikom a ten má od Nutelly ďaleko) a vlasy som si včera umyla, čo je vlastne aj dôvod, prečo mi dnes stáli do všetkých strán. Pyžamo ma čaká v posteli a momentálne sedím na sedačke s hrdým výrazom v tvári a mikinou od Victoria’s Secret z Ameriky s nápisom „Angels have more fun“ (nesmierne sa bavím, áno) od ocina. 
Mám sa fajn a lenivopsie dni sa mi páčia. Možno ich začnem praktizovať častejšie…
Ale len asi. (Čo v mojom prípade znamená, že skôr nie, než áno, ale nestrácam nádej. Predsa, moja snaživá a aktívna povaha sa potlačiť, tak ako tie teórie, nedá…)
Majte pekný týždeň!

Love, peace and fashion Ivanka
Topánky: Humanic (maminkine), Rifle: Levi’s, Opasok: Second-hand, Kabelka: Salvatore Ferragamo, Bunda: Second-hand (H&M), Košeľa: Reserved, Okuliare: H&M

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.