(pred)vianočná.

3, vianocny-horz

Sú miesta, ktoré mi k srdcu dokážu prirásť tak, že sa ich už nezbavím. Pár mesiacov vzad, počas Bielej noci v Bratislave, sme boli s maminkou v meste. Túlali sme sa ulicami, bolo sychravo a mali sme chuť oddýchnuť a dať si niečo dobré. Nakoniec sme skončili neďaleko od Michalskej, v krásnom podniku s názvom ENJOY Coffee. A odvtedy to tam milujem! Interiér v bielo-sivej kombinácií, vynikajúce koláče, ukážkové cappuccino, veľa miesta, pohodlné sedenie a priestor aj pre malých drobcov. A do toho majú ešte všade tie chutné domčeky, ktoré vyzerajú, že v nich bývajú malý chrobáčikovia! Mám rada podniky, ktoré majú dušu a pôsobia na mňa dojmom, že som „doma“. Ak tam niekedy zablúdite, určite nevynechajte čokoládový tart a v terajšom sezónnom menu gaštanové palacinky! Zároveň by som Vám týmto rada otvorila novú kategóriu blogu „Kam s chuťou?“, kde Vám budem čas od času písať pár slov o mojich obľúbených podnikoch. Aj dnešné fotky vznikli v priestoroch ENJOY, tak máte možnosť nakuknúť tam i keď nie ste v Bratislave. (: A kam s chuťou? Bez pochýb tam!

Pred Vianočkami je Vianoc všade veľa. Aj u mňa, viem! Ale keď mne sa to tak páči, keď môžem chodiť po ulici s mašľou na hlave a tváriť sa, že sa pripravujem na rolu byť niekoho vianočným darčekom! Žartujem. Nikoho pod stromčekom čakať nebudem, ale tú mašľu mám naozaj rada. Rovnako aj tieto červené šaty, po ktorých som pokukovala pár týždňov a nakoniec som im podľahla. Sú presne také, aké som si ich predstavovala. Prudko sviatočné, skvelé na zimu a vhodné aj ku štedrovečernému stolu. A pokojne by som sa v nich mohla zúčastniť aj súťaže #HotTrendyChick o smartfón HTC, o ktorej sa dozviete viac tu! Ale nemôžem, pretože som členom poroty, no rada uvidím vaše červené outfity! Dnes len takto v skratke, pretože viete, „máte na to celý semester!“, no 12 hodín pred jeho koncom je ten najlepší čas začať…

DSC_5165 DSC_5159-horz DSC_5125 DSC_5136-horz DSC_5117 DSC_5132 DSC_5099-horz DSC_5126 1, vianocny DSC_5121

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Fodora

Topánky: Primark, Šaty: Shein, Mašľa: Gate, Náhrdelník, náušnice: Addict, Rukavice: z Poľska, Kabelka: Pinkhead.eu

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Liebe Ivanka, das Handschuhforum hat Sie gerade zum Besten Modeblog der Welt gewählt. Wir prämieren jedes Jahr die Fashionbloggerin mit dem besten Handschuhgeschmack, und das waren 2015 eindeutig Sie!

    Dear Ivanka, I am the Administrator of the Fashion Glove Forum, organized by several people who are engaged in the glove industry: glove designers, glove manufacturers or simply admirers of girls and women who wear leather gloves in a decent way. For 2015, we decided that your blog is the most beautiful in the world, concerning your extraordinary taste for wearing gloves in a timeless and uncomplicated way. It is the honour only, we do not pay money or merchandise.

    But we hope that you enjoy our admiration and keep up your habit of integrating gloves into your beautiful wardrobe.

    Best wishes from Germany to wonderful Slowakia, from the Alps to the Tatra!
    Henry Baier