orange & black.

_DSC2233

 

Príjemný stred týždňa prajem!

Pôvodne mal byť tento príspevok písaný i fotený v Miami, no nepodarilo sa. Výlet sa nakoniec nekonal a tak trávime posledný týždeň nášho amerického leta stále na Key Weste. Bohužiaľ nám v deň odchodu odmietli v požičovni vydať auto, ktoré sme si zaplatili už niekoľko týždňov vopred prostredníctvom webstránky, pretože nám na jednej z kreditných kariet chýbalo predtlačené meno. Totiž, pri požičiavaní auta musíte predložiť vodičský preukaz a kreditnú kartu s rovnakým menom. V Amerike je totiž úplne rozdielny systém, čo sa platenia týka. U nás stačí poväčšine vedieť svoj PIN kód a môžete veselo nakupovať. Tu od vás často kód ani nevyžadujú, no musíte sa preukázať dokladom totožnosti, na ktorom meno sa musí zhodovať s tým na karte, prípadne podpisujete účtenky. Pokiaľ Vám na karte meno chýba, a nedajbože po prejdení karty terminálom nezobrazí meno vlastníka karty ani systém, môže sa stať, že svoju želanú veci budete musieť nechať tam. Rovnako sme to mali my v tomto prípade, a keďže ja ešte nemám 21 rokov, čo znamená, že tu v US nie som dospelá, môj vodičský spolu s kartou som si mohla strčiť napr. za klobúk. Poučili sme sa a prišli o nejaké tie peniaze, veď reku, žiadna životná lekcia nie je len tak zadarmo, no prežili sme to. 😀

V minulom článku som sa zmienila o nakupovaní a americkom trhu. Nemôžem povedať, že to tu mám všetko „zmáknuté“ a v oku, no čo sa potravín, oblečenia a áut týka, začínam mať prehľad o cenách i ponuke. Dá sa tu kúpiť naozaj všetko, na čo si spomeniete. Veľa ľudí využíva nákupy cez internet, pričom pravdepodobne vedie Amazon. V obchodoch s potravinami nájdete veľa (takmer) hotových jedál, ktoré stačí iba ohriať. Sú mnohonásobne lacnejšie, než by vás vyšiel nákup čerstvých potravín, čo možno i vysvetľuje, prečo sú také obľúbené. Výber je však obrovský, počnúc ovocím, končiac obyčajnými sódami. Čaj Arizona tu vo veľkej plechovke stojí 99c, ak je akcia, môžete za tú cenu kúpiť dokonca i dve. Sirupov na americké palacinky či arašidových masiel je tu toľko, že si človek nevie vybrať. Čo ma však veľmi prekvapilo, sú sladkosti. U nás prídete do Tesca a máte nimi zaplnené tri uličky. Zbiehajú sa Vám slinky na tie skvelé čokolády od XY značiek z celého sveta. Tu je dominantou značka Hersey’s. Na pultoch tu od nich kúpite čokoládu len v pár príchutiach. Pri pokladni predávajú čokoládové tyčinky od Lindt a ak ste v dobrom obchode, majú aj Ritter Sport v dvoch-troch príchutiach. Ja ako milovník čokolády tu celkom trpím 😀 Samozrejme, majú tu aj iné sladkosti, cukríky či slané maškrty, no v porovnaní s našou ponukou je až dych vyrážajúce, ako málo toho majú. No ak tu raz zavítate, určite si kúpte Reese’s. Čokoládové košíčky plnené arašidovým maslom sú naozaj nesmierne chutné, aj keď, ich chuť môže byť na začiatku pre niekoho rozpačitá, keďže sa v nich mieša slané a sladké. Po pár hryzoch si však zvyknete a zachutia vám.

O oblečení či autách napíšem zase nabudúce. (: Dnes som zvolila jednoduché široké šaty s vreckami v prednej časti, ktoré sú do tohto horúceho počasia, ktoré tu stále máme, ideálne. Nelepia sa, nekrčia, a aj keď majú oranžovú farbu, ktorú som kedysi nemohla ani vidieť, zamilovala som si ich. Doplnila som ich jednoduchou kabelkou a vysokými topánkami. Oranžová sa mi najviac páči v kombinácii s hnedou alebo čiernou, a tak dnes vyhrala čierna so zlatými detailami.

_DSC2289-horz _DSC2332 _DSC2308-horz _DSC2324 _DSC2243-horz _DSC2327 _DSC2336-horz _DSC2253 _DSC2291-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Michael Kors, Šaty: Shein, Hodinky: Daniel Wellington, Náušnice, prsteň: I am, Okuliare: Guess, Kabelka: Shein, Retiazka: vintage

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.