niekde medzi snehom a mrznúcimi nosmi.

Viete, čo to znamená, keď mám na hlave čiapku, však? Už som tu neraz o mojej averzii k zimným čiapkám, ako takým, písala a tí, čo tu nie ste prvý krát, viete, že ich nenosím veľmi často. Vždy mám problém nájsť takú, v ktorej nevyzerám ako holohlavá alebo takú, v ktorej moja hlava nevyzerá ako melón. Častokrát pri skúšaní rôznych druhov môžem dokonca konkurovať i im a to už je čo povedať! Mám rada klobúky, rôzne netradičné čiapky a čelenky, no s klasickými čiapkami sa veľmi nekamarátim. Ale nie o tom som chcela…
Pokiaľ neviete, čo tá čiapka znamená, tak vám to priblížim. Vonku je naozaj ZIMA! Zima s veľkým Z na začiatku, s veľkým A na konci a s mínus 15 niekde v strede. Zima, kedy mrznú uši, krehnú ruky, lámu sa fúzy (a práve v tomto prípade píšem určite z vlastnej skúsenosti), modrajú pery, červenie nos, zamŕza soplík, neštartuje auto (z času na čas).
Tak preto tá čiapka. Aby som eliminovala možné riziká, chápete. Zamrznuté „šušne“ nie sú úplne „Lady“ a tobôž nie „Sweet“. 
Ale inak je tu tiež zima, kedy je konečne (alebo zase raz) sneh, kedy umelo zasnežujú svahy, kedy sa (možno) bude dať sánkovať, kedy chutí horúca čokoláda lepšie, lebo pri pohľade von oknom nemáte také výčitky svedomia, že „hrešíte“, kedy sa môžeme guľovať, kedy môžeme robiť do snehov anjelikov a kedy môžem nosiť tento super-duper kabát.
Je žltý. (Viac žltej do šatníka, poprosím!) Je teplý. (Neverila som tomu, pokiaľ som ho nedržala v rukách.) Je s kožušinkou. (Žiaden odporný chochoľ, ale príjemne mäkučký materiál.) Je dievčenský. (Nepotrebuje ďalší komentár.) Je mojou novou láskou a je odtiaľto. Majú tam kopec krásnych vecí, tak sa tam zastavte, keď sa budete nudiť. 🙂 Ale upozorňuje, že je to trochu návykové. Ceny tam síce nie sú taký „masaker“, ako na stránke, ktorú som pridávala v minulom príspevku, no nemusíte sa (aspoň dúfam) v tomto prípade báť o to, či sú veci kvalitné, alebo nie. So stránkou Persunmall.com spolupracujem už od leta a ešte sa mi nestalo, že by mi prišiel „šmejd“. Ak má niekto inú skúsenosť, tak ma to mrzí. Možno treba mať aj istú dávku šťastia…
A šťastie som mala aj pri kúpe tej sukne. Stála 11€, je úplne nová, so štítkom originality, od DVF. No môže byť svet krajší?
Inak má čaká celkom „zaujímavý“ týždeň. Písomné maturity z nemeckých predmetov predo dvermi, tak je najvyšší čas koncentrovať sa na učenie.
Sladký život študenta, darmo. Viem, že o rok sa budem chcieť vrátiť na strednú, no momentálne by som si radšej vytrhala všetky vlasy, než písala 10 stranové slohy v nemčine o tom, „co tím chtěl básnik říci“..
Ale prežili to všetci pred nami, tak to prežijeme aj my, nie?
Dúfam.
Verím.
Pomodlím sa.
Nejak bolo, nejak bude…

Love, peace and fashion Ivanka
Topánky: maminkine, Pančuchy: Tezenis, Sukňa: Diane von Furstenberg (Second-hand), Rolák: ťažkopovedať, Kabelka: Lara.sk, Kabát: Persunmall.com, Čiapka: Orsay, Rukavice: Poľsko

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.