new york.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC1212

 

New York je svet vo svete. Krajina zázrakov, kde má všetko svoj vlastný rytmus, vlastný čas a spôsob bytia. Sem-tam smrdí, lebo je všade veľa odpadkov, inokedy kráse rozvoniava za praženými orieškami v mede a cukrovou vatou. Ľudia z celého sveta si tu vytvorili akúsi uzavretú spoločnosť, v ktorej je však každý vítaný. Sú pozitívni, otvorení, ochotní pomôcť. Všade je ruch a veľa áut. Na Manhattan najmä taxíky, v iných častiach zase „domáci“. Metrom či autobusom sa dá dostať úplne hocikam. Dokážete sa tu lacno a rýchlo najesť, nájdete tu kuchyňu z celého sveta. Ak máte chuť na nejakú limonádu či smoothie, najťažšie je rozhodnúť sa, do ktorého podniku vojsť. Robia tu najchutnejšie koláče na svete (o tom bližšie v najbližšom príspevku), hriešne dobré sladké červené hranolky a skvelé palacinky. Deň rozveselia hudobníci a tanečníci v metre, a vtedy je úplne najlepší pohľad na to, ako si s daným spevákom pohmkáva celý vagón. Tou menej peknou stránkou NYC sú ľudia bez domova a práce. V meste, kde sa točia obrovské peniaze na každom kroku, je tento pohľad viac než tragický. Stretnete ich všade. Žobrú, túlajú sa, spia na lavičkách, v metre. Niekedy s deťmi, inokedy so psom. Aj by ste im chceli pomôcť, no nemáte ako. Potom sú tu tie odpadky. Na koľajach metra, na rohu ulice. Viac-menej všade. Akonáhle sa oteplí, tak kvalitne zapáchajú. Ale zvyknete si…

_DSC1130 _DSC1139

Nakupuje sa tu skvelo. Najmä teraz, keď sú všade zľavy zo zliav. Treba mať však trpezlivosť a chuť „hrabať“ sa. Naokolo je totiž vždy minimálne stovka žien, ktoré chcú nakupovať ešte dychtivejšie než vy. Najlepšie je ísť do obchodov ráno, kedy väčšina turistov ešte spí a v obchodoch je poriadok. Dostať tu úplne všetko. Od topánok, cez komiksy, až po kostýmy na karneval. Keďže som si minulý rok prešla väčšinu obchodov v známych oblastiach a urobila si ako-taký prehľad, už vopred som vedela, kam pôjdem nakupovať a čo inšpiratívne si pôjdem obzrieť.

Macy’s je raj na zemi, kde sa dá kúpiť všetko. Teraz sú na vybrané topánky 75% zľavy, takže som opäť odišla napríklad s koženými sandálkami od Korsa za $35 a krásnymi lodičkami od Guess za necelých $30. Kurz je v porovnaní s minulým rokom dosť slabý, no aj tak sa to stále oplatí.

_DSC1141

Urban Outfitters je super miesto, kde majú veľa štýlových vecí, knižiek, doplnkov do domácnosti. Nemusíte si ani nič kúpiť, stačí, že tam chvíľu pobudnete a ste nabití inšpiráciou.

_DSC1143

 

V New Yorku sme minulé leto strávili jeden celý mesiac. Ak ste ešte v tom čase blog nečítali, pokojne zablúďte do kategórie „travelling“, kde sú všetky príspevky z minulého roku. Teraz sme tu síce len na pár dní, ale užívame si to plnými dúškami. Dnes nás čaká Coney Island, ktorý sme minulý rok nestihli, tak som super zvedavá, aké to tam bude!

Čoskoro sa ozvem, majte sa pekne!

_DSC1174-horz _DSC1200 _DSC1186-horz _DSC1196 _DSC1179-horz _DSC1214

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Zara, Sukňa: nájdete tu, Body: Tally Weijl, Kabelka: Guess (american outlet), Hodinky: Ops! Objects, Náhrdelník: Orsay

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.