.nedeľné (ne)radosti & späť do školy s Forever 21

Nedeľa je pre mňa stelesnením tej najväčšej domácej pohody na svete a zároveň aj najhorší deň z týždňa, kedy príležitostne či v pravidelných intervaloch pociťujem prázdno. V Bratislave bývam, žijem a hľadám si miesto už štvrtý rok v rade. Moje kroky viedli do tohto mesta najmä kvôli škole a pomerne rýchlo sa z prechodnej „školskej“ adresy stal môj domov. Bratislava si ma získala a čas v nej trávim viac než len rada. Malé-veľké mesto s krásnymi zákutiami, ku ktorým sa mi viažu spomienky, nehovoriac o tom, koľko úžasných ľudí som tu spoznala. Ako každé iné mesto má svoje pre a proti, no nie o tom som dnes chcela.

Prvý rok som chodievala domov asi najčastejšie. Štyri dni škola a hybaj na vlak či do auta smer Svit. Za rodinou, za Petrom. Časom síce školy ubúdalo, respektíve som sa dokázala naladiť na rezkejšiu vlnu a usporiadať si čas tak, aby som všetko stíhala, práce pribúdalo a čoraz častejšie sa mi stávalo, že sa mi domov do Tatier jednoducho neoplatilo ísť. Deň za dňom ubiehali doslova ako voda, striedal sa jeden semester za druhým a ja som si uvedomila, ako veľmi nenávidím a zároveň milujem nedeľu.

Nedeľné (ne)radosti

Dnes chodím domov v nepravidelných intervaloch. Raz za dva, tri či niekedy štyri týždne. Niekedy na predĺžený víkend, inokedy len „na otočku“. V lete je to o čosi iné, keďže nie som limitovaná školou, no tuším, že tieto „prázdniny“ som bola doma intenzívnejšie len niečo okolo dvoch týždňov, čo je (minimálne pre mňa) na štvormesačné obdobie žalostne málo. Či som však doma vo Svite alebo doma v Bratislave, väčšinou je dňom D nedeľa. A teda takým dňom, ktorý si to všetko odnesie…

Samá o sebe je krásna. Vždy máme doma dobrý obed, po ktorom nasleduje príjemná káva. Neupratuje sa a nepracuje (iba trošku). Oddychujeme a trávime čas spoločne. Keď som však doma vo Svite, je nedeľa dňom stresovania, balenia, očakávania, lúčenia a cestovania. Od rána stresujem, aby som na nič dôležité nezabudla, pomedzi to sa balím a rozmýšľam, čo mi ešte treba a ako sa zase odnesiem. Do toho som celý deň v očakávaní, či všetko stihnem a som ako na ihlách, pretože: „Už idem preč.“ No a napokon sa lúčime, s čím väčšinou prichádza aj to už v úvode spomínané prázdno. Taká tá ľútosť, že prečo nemôžem mať stále a všade pri sebe všetkých. Ako čerešnička na torte prichádza cestovanie, kedy mám za tie 3+ hodiny vždy veľa času analyzovať, premýšľať a aj si poľútostiť.

Naopak, keď som doma v Bratislave, je to deň, kedy zase odchádza rodina odo mňa a mne začína byť smutno. V podstate sa opakuje podobný scenár, akurát, že už nemusím cestovať, ale miesto toho ležím na posteli a neviem, čo so životom, pretože som zrazu sama. Ale inak mám nedeľu rada. 🙂 Len dúfam, že sa do nej po skončení školy dokážem zamilovať opäť presne tak, ako som ju zbožňovala kedysi na strednej.

Späť do školy

A keď už som pri tej škole, od pondelka ma čaká opäť! Jej väčšiu polovicu už mám za sebou a celkom ma desí predstava, koľko málo mesiacov ma delí od „veľkáčského“ sveta. Niežeby som v ňom teraz nefungovala, no predsa, keď chodí človek do školy, cíti sa od niektorých dôležitých rozhodnutí či záväzkov oslobodený. Už to vidím – ani si to nestačím uvedomiť a už aj budem stáť pred komisiou na štátniciach. Ostáva mi teda dúfať, že sa na mňa niečo v tej škole nalepí, nech to zvládnem „ľavou-zadnou“.

Outfit s Forever 21

Môj prvý tohtoročný outfit do „školských lavíc“ vyzerá práve takto! Trošku drzý a drsnejší, no stále celkom a úplne môj. Na jeseň či v zime milujem nosiť koženkové či kožené veci a vždy, keď sa mi nechce veľmi rozmýšľať, čo si oblečiem, vyhráva práve kožená bunda. Dnes som ju vďaka obchodu Forever 21, kde som si vybrala celý môj dnešný outfit (okrem silóniek, tie sú z Calzedonie), skombinovala s čiernou koženou sukňou a bielou blúzkou.

Poviem vám, už som aj myslela, že na MINI som už príliš MAXI (resp. old), no po prvom zahliadnutí tejto kombinácie a následnej analýze som usúdila, že im predsa len dám šancu častejšie! Základnú čierno-bielu kombináciu som doplnila vínovou kabelou a rúžom v podobnom odtieni.

Prajem úspešný týždeň!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Outfit: od hlavy po päty (takmer celý) od značky Forever 21

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • …no budem sa opakovat ale nohy mas ako srna takze tato ako ju volas mini je podla mna uuuplne na mieste…a nezostaruj sa uz tolko…ked budes mat 35 tak co uz len nohavice uplne az po zem budes nosit?lebo uz ani clenky nebudes chciet ukazovat???….Velmi ti to pristane…a vela stastia v skole zelam, uzivaj si studenske casy=}