.na dámičku (alebo aj nie)

V živote to tak už raz býva, že má človek dobré a zlé obdobia. Keď je niečo príliš krásne, príde v nečakanom momente zlom a istá životná sféra sa pokazí. Neviem, či to máte rovnako, no práve také chvíle sú pre mňa inšpiratívne. Aj keď by som ich najradšej nezažívala (naozaj, vôbec), vďaka nim sa učím. S odstupom času vždy vidím, že boli na niečo dobré. Dospievam, rastiem, starnem. Emocionálne a možno trochu aj fyzicky. V tých nepekných obdobiach zvyknú vznikať krásne veci. Veľké nápady, dôležité rozhodnutia, dobré projekty.

.na dámičku

Nebudem sa Vám tu tváriť veselo, bez servítky Vám poviem, že život je niekedy „nahovno“. Aj keď som rada za dámičku a držím si štandard, niekedy to jednoducho potrebujem. Vykričať sa, zanadávať si, poplakať si. Inak, viete, ako zniem pri tom nadávaní? Ako keď povie štvorročné dieťa slovo sex! Čistá komédia, takže si v podstate nemôžem ani poriadne zanadávať. Viem, že k ženám to veľmi nesedí, ale poznáte to, niekedy jednoducho musíte. Tak som teda nadávala aj včera. Najskôr v duchu, potom nahlas. Chcela som aj kričať, ale napokon som si len poplakala.

Zlyhania

Často máme pocit, že sme zlyhali. Obviňujeme sa, hľadáme na sebe chyby. Snažíme sa meniť a vyhovieť iným. Viete, koľkokrát som od žien rôzneho veku počula povedať: Som zlá matka/manželka/priateľka? Nespočetne mnoho ráz. A len preto, že sa syn/dcéra zaplietla do zlej partie. Len preto, že sa muž nechal zlákať „pro pár nocí touhy“. Len preto, že…Sú to veci, ktoré neovplyvníme. Môžete byť matkou roka, starať sa o deti ako v bavlnke alebo im, naopak, dať množstvo voľnosti- na to, čo sa deje vonku vo svete, dosah nikdy mať nebudete. Môžete byť najlepšie, najkrajšie, najinteligentnejšie a najsnaživejšie ženy na svete, ktoré sú mužovi oporou. Nejaké trápenie aj tak príde! Či chcete alebo nie. A viete, čo je najhoršie? Že s pocitom viny aj tak napokon skončí ten, čo za nič nemôže.

Ženy (a dievčatá) si to podľa mňa vôbec nazaslúžia. Matky, partnerky či manželky. A čo je ešte horšie, navzájom si to jedna druhej komplikujeme! Miesto toho, aby sme držali spolu, stále bojujeme. Mňa takéto hry vôbec nebavia a keď si predstavím, koľko rokov takéhoto „bojovania“ mám ešte pred sebou…

Jednoduchosť

Nechcem nikoho uraziť, budem k Vám však úprimná. Tak ako vždy. Jednoduché a hlúpe ženy to majú v živote ľahšie. Hovorím, pozorujem a viem z vlastnej skúsenosti. Môžete mi odporovať, hnevať sa určite nebudem. Ale podľa mňa je to tak. Také ženy „neriešia“. Také ženy sa vezú s prúdom. Také ženy nemajú svedomie. Také ženy si neuvedomujú, čo robia. Alebo práve naopak, uvedomujú si to až príliš dobre? Neviem, to už nechám na Vás. Mňa to len často se*ie, že nemôžem byť „priblblá naivka“, ktorej všetko padá k nohám. Ach, mami, prečo si ma len vychovala ako silnú a nezávislú ženu, ktorá (naoko) všetko zvládne sama? 😀 😀 😀

Ženy, prajem Vám v živote veľa síl. 🙂 Mám Vás rada, aj keď sa „poznáme“ len cez internet. Držte sa. ❤

Outfit

V dnešnom outfite dnes nájdete samé srdcovky. Tie moje, samozrejme. O tých vašich veľmi neviem, no dúfam, že minimálne dobre padnúce džínsy alebo biela košeľa k nim patria! U mňa teda určite. Najradšej ich v elegantnej verzii dopĺňam lodičkami alebo v tom „casual“ prevedení s plátennými teniskami. Dnes vyhrala elegantnejšia verzia v červenom prevedení, doplnená o nadčasové doplnky z dielne Freywille.

Pre mňa je toto ideálny outfit do práce, na stretnutie alebo do školy. Počas teplejších dní mi stačí „zhodiť“ kabát, vymeniť lodičky za sandálky a pridať vlny do vlasov. V takejto kombinácii sa vždy cítim pohodlne! O fotky sa dnes postarala najšikovnejšia Natálka.

Prajem Vám pekný víkend!

na dámičku

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Lodičky: CCC, Džínsy: Orsay, Košeľa: Zara, Kabelka: Chloé, Kabát: H&M, Šperky & šatka: Freywille

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Fuu… Veľmi silný článok. Áno, život je nespravodlivý takmer po každej svojej stránke. Niektoré sa snažia ako také kravy a niektorým stačí „odvaha“ (či umlčané svedomie?) a krátka suknička a majú všetko. A hoci to možno majú ľahšie, ako píšeš, nikdy si ale svoje víťazstvá nebudú vážiť – pretože vlastne nezažijú plnohodnotné boje.
  A outfit, ako vždy, ukážkový! ?

 • Máš naprostou pravdu. Už pár let takhle sleduji mou kamarádku.. Mám ji moc ráda, ale občas když ji posloucham, tak si říka „ach, jak jsi hloupoučká“ .. a přitom tahle holka to měla celé 4 roky, co ji znám, ve všem 100x snadnější než já :/ ať se týče školy, chlapů. peněz atd.. Je to občas smutné sledovat, jak se jeden snaží a někdo jiný má všechno naservírované na zlatém podnosu.

 • No u mňa sa tiež musia nájsť dobre padnúce džínsy a aj bielu košeľu už mám! 🙂 A zbožňujem túto kombináciu farieb 🙂
  Inak k tej jednoduchosti, úplne súhlasím. Aj ja poznám nejaké osoby, ktorým všetko spadlo z neba, lebo sa na niekoho zavesili a bez toho aby vôbec pracovali, mali všetko. Je to jednoduchosť? Alebo cielená a až dobre premyslená taktika?
  A ako sa na východe hovorí: glupy ma ščesce 😀 a to platí často

  http://www.sinnamona.blogspot.com