.medzi teplom a zimou & baretková závislosť

0 Flares 0 Flares ×

Dnes sme sa so spolužiakom Maťom posadili počas pauzy medzi prednáškami do kaviarne. Točil so mnou krátky rozhovor a položil mi jednu veľmi jednoduchú a zároveň ťažkú otázku. Či sa mám rada, respektíve, či som so sebou spokojná. Nie vzhľadom či vizážou, ale ako osobnosť. Či som spokojná s tým, aký som človek. Odpovedala som mu, že áno, no tá otázka vo mne tak zarezonovala, že som počas celej cesty domov rozmýšľala, kto vlastne som a či som so sebou naozaj spokojná.

 Človek, človek ty si zvláštny…

Som spokojná s tým, ako sa správam k druhým? Som vnútorne vyrovananá a pyšná na to, čo v živote robím? Som šťastná? Mám kvôli niečomu výčitky svedomia? Som si vedomá svojich chýb a omylov? Dokážem povedať prepáč? Beriem veci primerane vážne? Nie som povrchná? Som dostatočne empatická? Robím vždy to, čo chcem alebo sa nechávam niekedy unášať prúdom? Hovorím to, čo si myslím alebo radšej mlčím? Záleží mi na mojich blízkych?

Dávam ľuďom, ktorých milujem, dostatočne najavo moje city? Som zodpovedná? Mám plán? Nie som sebecká? Vždy viem, čo robím? Pomáham ľuďom okolo mňa? Vzdelávam sa? Chcem byť každý deň lepším človekom a pracovať na sebe? Nevzdávam sa? Som k sebe a k ostatným úprimná? Po týchto otázkach sa cítim úplne „nahá“. A pravdu povediac, aj mierne zmätená.

Chcela by som byť…

…lepším človekom. Síce som sama so sebou vyrovnaná a podľa možností či situácie spokojná, mám sa v živote čo učiť. Prajem si byť múdrejšia, skúsenejšia a zároveň pokornejšia. Viac si všímať a pomáhať, nebyť sebecká a povrchná. Viac veriť a menej (s)klamať. Nehnevať sa, nehundrať, pozerať sa na svet z tej lepšej stránky a častejšie sa usmievať. Priznať si chybu, ospravedlniť sa, viac ďakovať. Chcela by som poznať odpovede na väčšinu otázok a byť v obraze. Robiť veci s nadšením, menej sa ponáhľať, viac si vychutnávať. A o čosi viac milovať.

A čo vy, aký ste človek?

Medzi teplom a zimou

Niekedy medzi teplom a zimou, respektíve zimou a teplom, sme v marci fotili tento outfit. Bol to jeden z tých dní, kedy bolo chvíľku príjemne a o pár minút sme už drkotali zubami, takže bez kožúšku ani na krok! Za mňa je tento kus oblečenia „must-have“ každej zimnej či prechodnej garderóby. V zime spolu s hrubším svetrom perfektne zahreje, na jar či na jeseň ho stačí prehodiť cez ramená a človeka počas premenlivého počasia nič neprekvapí. Tento modrý ste tu už videli neraz a ja len dúfam, že sa mi ho budúci rok podarí zohnať aj v nejakej inej farbe.

Tento strih je totiž asi najideálnejší! Dĺžkou je presne akurát, hodí sa k šatám, sukniam či nohaviciam a dá sa nosiť ako v elegantnej, tak aj športovejšej kombinácii. Dnes som ho doplnila červenou sukňou z hrubšieho materiálu, ktorú som kúpila niekoľko rokov dozadu v sekáči. Už som ju chcela párkrát pri triedení šatníka odsunúť, no vždy som ju uložila naspäť do police a úprimne, dnes som naozaj rada, že som sa jej „nezbavila“! Je to totiž nesmierne vďačný kúsok, ktorý má veľký potenciál. Je nadčasová a presne v „akurátnej“ dĺžke. Čižmy som kúpila minulú či predminulú (neviem presne) sezónu u Baťu a tiež sú to topánky, na ktoré nedám dopustiť. Dúfam, že to so mnou ešte nejaký rok či dva vydržia.

Baretková závislosť

Ak nie klobúk, tak baretka. Tuším, že táto závislosť ma tak skoro neopustí. Klobúky nosím už dlhé roky, no baretkám som naplno podľahla až túto sezónu. Síce mám túto červenú ešte od prvej návštevy Paríža, nikdy som ju nejako extra nenosila. Posledné mesiace ju mám však na hlave takmer každý týždeň a nerozumiem, prečo bola doteraz pohodená bez povšimnutia v zásuvke. Baretky dokážu každý outfit skvelo odľahčiť a dodajú mu šrnc. Okrem toho, dajú sa nosiť na toľko rôznych spôsobov!

V dnešnom outfite hviezdia v úlohe doplnkov šperky a kabelka od značky TOUS. Nemusím vám snáď ani písať, ako veľmi TOUS kabelky zbožňujem a že mi pri tejto Obraian (opäť raz) poskočilo srdce. Je dokonalá! Úplne vidím, ako krásne dopĺňa ľahké biele šaty a slamené espadrillky niekde pri západe slnka v uliciach mesta či na pláži. Krásne letná je aj nová kolekcia Super Power, ktorá je farebná a veselá. Na výber je v nej strašne veľa produktov a strašne ma teší, že sú tak rôznorodé. Klasické zlato, ružové zlato, sieťovina či koža – všetko v niekoľkých verziách, farbách či tvaroch. Najviac sa mi z kolekcie páčia tie kožené náramky s macíkovou koncovkou a prstene!

To je odo mňa dnes všetko, prajem vám úspešný a pekný týždeň. (:

Foto: Peter Antal

Čižmy: Baťa, Sukňa: Second-hand, Blúzka: Zoot // Vero Moda, Kabelka: TOUS // model Obraian, Kožúšok: NAKD, Baretka: suvenír z Paríža, Náramky, prstienky, náušnice: TOUS // kolekcia Super Power

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ivanka, vyzeráš krásne a baretka a celkovo doplnky ti veľmi pristanú.. ♥ pokiaľ ide o tom, aký som človek, tak na mňa úplne pasuje to, čo si sama napísala „chcela by som byť…“ bolo to dokonale napísane…chcela by som sa viac usmievať, niekedy mám pocit, že som nekonečne negatívna..potom si poviem, že je vždy dôvod na úsmev a že by som mala byť vďačná za všetko aj za to, že som tu aj v tento deň..ale veľakrát to nejde alebo si to proste musí človek viac uvedomovať a pripomínať… 🙂 Inak ja som väčšinou tá, čo nevie povedať nie..a to by som niekedy chcela vedieť…lebo niekedy poviem áno aj na niečo čo urobiť nechcem a spravím to zo slušnosti 🙂

    http://www.sinnamona.blogspot.com