Maybe I had said something that was wrong

I was looking  for these pants long time ago. Something similar had Blake from Gossip Girl and as soon as I saw them, I told myself that even if I had to sew them, I want it too. Fortunately, I did not sew anything because I found them in the second-hand. They hung there, alone, abandoned, and especially pink, in the flood of another black and gray old man’s pants. They are not from any brand, so someone sewed them for me. Really, me and the pants, it´s a fate. 🙂 „Pearl“ necklace we bought at the same time as the pants and it was damn good buy. Blazer is from the second-hand, brand Mango. Glasses are from Gate and the top from New Yorker. The bag you can already see in the third post, but it is divinely spacious and versatile. Shoes are also from second-hand and are very comfortable. To „leopard“ on the shoes I added friend in the form of scarf, which I tied on the bag.

———————————————————— 
Poznáte to. Prídete ku kamarátke, ktorá vám pred hodinou nadšene volala, že vám musí niečo perfektné ukázať a vy, nech sa deje, čo sa deje, musíte hneď a zaraz prísť. Takže z lásky k blížnej svojej a kamarátskej obetavosti, doletíte k nej za päť minút a teraz stojíte v jej obývačke, kde sa v rohu izby rozprestiera jej nová sedacia súprava. Zarazene ostanete stáť, zamrzne vám úsmev na perách, no tvárite sa, akoby nič. Pozriete na ňu prvý krát a v duchu si hovoríte: „Je to len sen.“ Pozriete na ňu druhý krát, poviete si

: „Tak fajn, sen to nie je, ale veď nie je až taká strašná.“ Pozriete na ňu tretí krát a vaše vnútro kričí: „Je to to najhoršie, čo som kedy videla! Je úplne otrasná.“ Vaša kamarátka na vás s rozžiarenými očami pozerá a pýta sa vás na názor. Vy sa placho usmejete a odpoviete jej, že ste nič krajšie v živote nevideli, že to bola veľmi dobrá kúpa a ak by ste neboli v akej finančnej situácii, v akej ste, určite by ste si ju kúpili tiež. Samozrejme, že klamete, nemôžete jej povedať pravdu, zranilo by ju to a asi by sa s vami do konca života nerozprávala. Kamarátka je teda spokojná, pyšná na svoju novú sedaciu súpravu a ide vám urobiť kávu. Je úplne jasné, že vás posadí do nového kresla a vy poslušne sedíte a čakáte, kým vám tú kávu prinesie, aby ste ju čo najskôr mohli vypiť, odísť a nemuseli sa mučiť pri pohľade na tú „krásu“. Doma ešte máte chvíľu výčitky svedomia, no nakoniec samu seba presvedčíte, že ste tým klamstvom urobili vlastne dobre a kamarátka je šťastná, tak prečo jej kaziť radosť, nie?
A takto to väčšinou chodí. Bojíme sa vyjadriť svoj vlastný názor, pretože máme strach, že ním môžeme niekomu ublížiť, a to aj napriek faktu, že ten niekto sa nás na náš názor pýtal. Nedokážeme sa premôcť a zabudnúť na to naučené, ktoré nám vždy hovorievalo, aby sme sa v komplikovaných situáciách jednoducho len usmievali a prikyvovali. Bojíme sa, že vyjadrením vlastného názoru niečo stratíme. Sme slabosi.

Nohavice, ktoré mám na sebe, som zháňala nejaký ten čas. Niečo podobné mala Blake v Gossip Girl  a ako náhle som ich videla, povedala som si, že aj keby som si ich mala ušiť, budem mať také tiež. Našťastie som nič šiť nemusela (dopadlo by to katastrofálne), pretože ma pred viac ako týždňom čakali na stojane v second-hande. Viseli tam, samé, opustené a hlavne rúžové v záplave ostatných, čiernych a sivých stareckých nohavíc. Nie sú od žiadnej značky, takže ich niekto pre mňa ušil na mieru. Naozaj, ja a tie nohavice, sme si súdené. 🙂 „Perlový“ náhrdelník sme kupovali v tom sitom čase ako nohavice a bola to, ako hovorievam, sakra dobrá kúpa. Sako je, ako inak, zo second-handu, značky Mango. Okuliare sú z Gate a tričko z New Yorker. Taška je už v treťom príspevku tá istá, pretože je božsky priestranná a všestranná. Vošlo sa mi tam všetko, čo som potrebovala. (A to mi verte, že ja toho potrebujem veľa. :D) Topánky sú taktiež zo second-handu a sú veľmi pohodlné. Aby „leopard“ na topánkach nebol sám, pridala som mu kamaráta v podobe šatky, ktorú som uviazala na tašku.

Love, peace and fashion Ivanka 
Pants, Necklace, Shoes, Belt: Second-hand, Glasses: Gate, Bag, Scarf: Vintage, Blazer: Second-hand (Mango), Top: New Yorker

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.