maličkosti.

IMG_0190-horz

Stratené žuvačky vo vrecku kabáta, pár amerických centov v peňaženke, fotky z minulého leta, poštová známka v kabelke, stará pieseň v rádiu, lístky do kina, vstupenka na výstavu, rybia šupina, známa vôňa neznámeho okoloidúceho, chuť jahôd, poškriabané okuliare, kniha spadnutá za posteľou, prívesok so slonom, spadnutý kamienok, ohnutá stránka, poškriabané cédečko, rozodraté topánky a ešte kúsok rúžu na dne obalu. Svet sa skladá z maličkostí. Malých, no zväčša podstatných kúskov, ktoré nám vyčaria úsmev na tvári. Veci, ktoré sú pre niekoho bežné či príliš klišé, pre nás môžu znamenať veľa a môcť niektoré maličkosti vrátiť späť, dali by sme za ne ba aj svoj celý svet. A keď nájdeme niečo, s čím sa nám tie krásne maličkosti spájajú, je to o to krajšie. Také tie asociácie, ktorým rozumieme asi len my sami či človek, ktorý to s nami zažil. A to ma baví. To môžem…

Inak som práve niekde na ceste medzi Bratislavou a Londýnom („maličkosti“, chápete.) Teda, keď píšem tieto riadky, je krátko pred ôsmou a sedím na zemi v obývačke, no duchom už pomaly blúdim uličkami Londýna a je pravdepodobné, že v čase, kedy si toto budete čítať, tam už niekde aj budem. Teším sa, že opäť niečo zaujímavé uvidím, niečo dobré ochutnám a niečo nezabudnuteľné zažijem. Že sa opäť raz priblížim k inej kultúre a budem sa môcť na chvíľu cítiť nezávislo a bezstarostne. Ako cestovateľka (ktorá sa musí naučiť zbaliť sa v limite- váhovom, no i časovom, a nie večne dokupovať extra batožinu), ktorá nepotrebuje nič viac, než len vnímať rytmus krajiny a vychutnávať si rôznorodosť sveta. Je niečo krajšie, než cestovanie? Keby sme len tak všetci mali veľa peňazí, neboli by choroby a bieda a mohli sme cestovať, kam sa nám zachce, čo? (:

Dnes mám pre Vás outfit „ako na krátke šaty“. Teda, ako si poradiť s kúskom, ktorý je podstatne kratší, než by ste chceli. Nedávno ste mohli vidieť, ako som si poradila s (nie úplne dlhými) dlhými šatami, dnes je to zase naopak. Na tieto šaty som sa veľmi tešila. Sú naozaj krásne, z pevného materiálu a majú aj dobrý strih. Keby bolo leto (resp. keby som bývala v Miami), boli by ideálnym kúskom. Leto však ešte nie je a ich „krátkosť“ je na toto obdobie viac než nevhodná. Našťastie však existujú tenšie sukne, spodničky a korzety, ktoré nikdy nesklamú! Najskôr som pod nimi mala úzku bielu sukňu a vyzeralo to perfektne. Akoby tá sukňa bola súčasťou šiat a ak by sa mi ich nepodarilo ráno zašpiniť, nik by neuhádol, že to nie je jeden, ale dva kúsky! Samozrejme som sa ešte pred odchodom z domu „zadžabala“, takže som musela nájsť náhradné riešenie. „Vyhrala“ to táto čierna spodnička, ktorá zároveň vytvorila svojou čipkou zaujímavý detail, ktorý prepojil sukňu s korzetom a ja som odišla spokojná z domu. Ako sa s krátkymi vecami pasujte vy?

IMG_0123-horz IMG_0155 IMG_0195-horz IMG_0202 IMG_0280 IMG_0288

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Humanic, Silonky: Bepon, Sukňa: Second-hand, Šaty: odtiaľto, Kabát: Persunmall, Okuliare: H&M, Náušnice: Ebay, Kabelka: Pinkhead.eu, Šatka: Second-hand

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.