Hello, London!

_DSC0292-horz

 

Tak sme tu! Dnes nás čaká tretí deň túlania sa uličkami mesta Londýn a spoznávania zaujímavých zákutí. Je tu naozaj krásne. Ruch veľkomesta a rytmus moderného žitia-bytia sa mieša s históriou a tradičnými britskými hodnotami a štýlom. Stretávame veľa perfektne upravených ľudí, veľmi elegantných, potom tiež úplnú „divočinu“, ktorá dokáže vyčariť úprimný úsmev na tvári. Každá štvrť má čosi do seba a žije svojim životom. Včera sme navštívili Camden Town, ktorý má neskutočne očaril a ak by som mala stráviť celé dni nášho pobytu iba tam, nesťažovala by som sa. Trhy s jedlom z rôznych krajín, kde nám z každej strany niečo na ochutnanie ponúkali, stánky s maličkosťami od výmyslu sveta, staré fotoaparáty a platne, obchod v štýle „cyber“, hlasná hudba, pulzujúci život. Potom elegantné SOHO s drahými reštauráciami, šialený China Town a obchodmi nabitá Oxford Street. Hneď, ako sa vrátime, spracujem všetky fotky a pripravím článok o tom, čo sa mi najviac páčilo, ako mi chutilo a ako som sa cítila! V mnohých momentoch mi Londýn pripomína New York, ako tie mestá boli „príbuzné“. Majú veľa spoločných prvkov, i keď, každé z nich je osobité. Na Londýne sa mi veľmi páči, že dýcha históriou a ten klasický štýl cítiť aj na starších obyvateľoch, ktorí mu ostali verní a pôsobí to naozaj veľkolepo. Včera sme v parku stretli staršieho pána, ktorý mal obuté gumáky HUNTER, oblečený klasický trenčkot a venčil svojho krásneho sivého chrta. To bola „podívaná“!

Outfit sme fotili tu v Londýne, kedy nám prvý deň krásne svietilo slnko. Teším sa, že už môžem nosiť jarné veci (i keď včera tu bolo pomerne chladno) a spríjemňovať si deň krásnymi farbami, ktoré sú svieže a jemné. Kabát som si doniesla ešte z US, kde som ho počas leta „uchmatla“ v skvelej zľave a úplne som si ho zamilovala! Ruksak je pri takýchto turistických výletoch „must have“, pretože si inak neviem predstaviť, kam by som si všetky tie moje poklady odložila. Dnes mi ruku zdobia krásne (voňavé) šperky od talianskej značky OPS! Objects, ktorá sa však predáva už i u nás (konkrétne v Košiciach alebo priamo cez internet). Fungujú od roku 2010 a v súčasnej dobe majú len priamo v Taliansku 2500 obchodov, pričom zastúpenie majú v cca 15 krajinách po celom svete. Každý produkt má štýlové balenie, v ktorom je pribalený i certifikát pravosti, keďže sa momentálne predáva i mnoho napodobenín. Väčšina z produktov vonia, niektoré majú i Swarovski elementy. Alergici sa ich nemusia vôbec báť, keďže sú antialergénne a vďaka materiálom, z ktorých sú vyrobené, sú veľmi ľahučké. Už od zajtra sa budete môcť zapojiť do giveaway, v ktorom budete môcť vyhrať tento ružový náramok!

Zatiaľ sa majte pekne!

 

_DSC0312 _DSC0317-horz _DSC0336 _DSC0308-horz _DSC0294 _DSC0323 _DSC0325 _DSC0333

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: z Poľska, Ruksak: New Look, Šatka: H&M, Nohavice: od maminky, Blúzka: New Yorker, Kabát: Zara, Hodinky, náramok: OPS! Objects, Okuliare: Mohito

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.