.legíny (nielen) do fitka & športovo

„Legíny nie sú nohavice!“ Túto vetu poznáte, však? Ja ju poznám tiež, ale zvyknem hovoriť, že to platí len pre tie tenké čierne „polosilonky“ s odstrihnutými nohami, ktoré boli v kurze v čase, kedy boli legíny najnovším módnym výstrelkom. Nosili sa pod sukne a po čase sa niektoré ženy rozhodli sukne úplne vynechať a kombinovať ich „nadivoko“ len s tričkom či mikinou. Dnes sa už, našťastie, toho veľa zmenilo a na ulici túto katastrofu veľmi nevidieť. 

Legíny nielen do fitka

Legíny sa stali základom šatníka nejednej z nás a sú skvelým a pohodlným športovým kúskom. Od ružovej, cez oranžovú, až po modrú či látku s najrôznejším vzorom. Do fitka či na bežný deň, dnes si z nich naozaj môžeme vyberať. Už nie sú časťou skrine, ktorá by bola tabu a poviem Vám, ja si už ani neviem predstaviť cvičiť v niečom inom, než v legínach!

Pre mňa sú však maximálne komfortné a spoľahlivé v každej situácii, nielen do fitka. Obzvlášť teraz, keď sa vyrábajú v najrôznejších verziách, ktoré tvarujú postavu či poskytujú podporu vďaka rôzne tvarovaným partiám, na ne nedám dopustiť. Samozrejme, pri ich kombinovaní si treba dať pozor, no väčšina z nich sa dnes vyrába z dostatočne hrubého materiálu, takže sa nemusíte báť presvitania. Ja som si obľúbila legíny aj na bežný deň, kedy chodím len na skok do mesta či na nákup.

Športovo

Na blogu ma športovo často nevidíte, že? Pravdou však je, že tejto „kultúre“ vzdávam hold pomerne často. Tenisky, legíny a mikiny tvoria základ môjho voľnočasového šatníka a cítim sa v nich skvelo. Ako možno viete (či neviete), aktívne sa venujem cvičeniu, takže nové legíny vždy padnú vhod. 😀 Mám to sama pre seba rozdelené tak, že tie a tie nosím len do fitka, tamtie sú zase „slušné“ na bežné nosenie. Pri týchto z Lalavoom som si však povedala, že budú skvelé aj tam, aj tam. Dnes som si ich vzala do mesta, pridala k nim dlhé oversized sivé tričko zo „sekáča“ a obľúbenú bielu bomberu. Na nohy tenisky a cez rameno malá ružová kabelka.

Ozaj, všetky kúsky od Lalavoom sa vyrábajú v CZ a sú veľmi zaujímavé. Pestré, originálne a z mojej skúsenosti aj veľmi pohodlné a kvalitné.

Radosti posledných dní

Sviatkujem, sviatkuješ, sviatkujeme! Prajem Vám pokojné prežitie Veľkej noci, veľa pohody a radostných chvíľ. Ja som opäť doma vo Svite a mám z toho veľkú radosť. Trošku oddychu a domáceho pokoja vždy padne vhod! Včera sme boli s Peťkom v Poprade vyskúšať (pre nás) nové sushi v podniku Fajna Rybka a okrem toho, že ten názov je z môjho pohľadu nie veľmi šťastný (neznášam spojenie fest fajne, takže akékoľvek iné spojenie s jedným z tých slov mi kvalitne reže uši), jedlo aj prostredie bolo úplne super. Mám radosť, že sa to tu z gastronomického hľadiska prebúdza, keďže naozaj ľúbime jesť a niekedy je ťažké vybrať si podnik, ktorý by uspokojil naše chute. 😀 Napadlo mi, že by som pripravila článok o mojich obľúbených miestach s dobrým jedlom/pitím/koláčmi, či už v Poprade alebo Bratislave. Čo Vy na to?

Prajem Vám pekný víkend. <3

 

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Tenisky: Nike Air Force // Rooftop, Legíny: Lalavoom, Tričko: H&M // Second-hand, Kabelka: Mohito (stará kolekcia), Bunda: Lindex (stará kolekcia)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.