.na kožu V. (letný špeciál)

IMG_20160616_162448

Leto je skvelé obdobie na párty, leňošenie pri vode, skákanie po kopcoch, kúpanie sa v mori či jazerách, návštevu starých či nových známych, jedenie jahôd a grilovanie chutného mäska. Je však tiež obdobím, kedy je potrebné prihodiť si do kozmetickej či plážovej tašky produkty, ktoré ochránia našu pokožku, vlasy a tvár pred ostrým slnkom, slanou alebo chlórovou vodou či inými „radosťami“, ktoré nás dokážu počas leta potrápiť.

V mojom prípade je to tak, že mám na základe minuloročných skúseností pripravenú istú „letnú výbavu“ ešte pred prvou dovolenkou, ktorá tvorí základ mojej letnej starostlivosti a postupne k nej pribúdajú nejaké nové produkty, ktoré sa mi dokázali dostať pod kožu. Základ tvoria produkty, ktoré môžete vidieť na fotke vyššie. V podstate by som nič iné počas leta nepotrebovala, ale keďže poznám seba a tiež ženy v mojom okolí, veľmi dobre viem, že je len málo takých, ktoré sa uspokoja len s niekoľkými produktami. Ak by som sa však mala rozhodnúť, čo budem počas leta používať, bolo by to práve týchto 15 produktov.

MAKE-UP

Make-up a dekoratívnu kozmetiku používam počas leta v čo najmenšom množstve. Opálená tvár a úsmev a perách sú tým najkrajším letným doplnkom. Tvár potrebuje naozaj málo a ja osobne uprednostňujem ľahké a nenápadné produkty, ktoré pleť zjednotia a dodajú jej zdravý vzhľad. Trošku ma mrzí, že na Slovensku je výber produktov pre jemné letné líčenie obmedzený. Na pultoch sa väčšinou predávajú ťažké make-upy, ktoré sa počas leta „topia“ a mne osobne vôbec nevyhovujú. V USA som za posledné dva roky narazila na toľko skvelých produktov, ktoré sa u nás ani nepredávajú, čo je veľká škoda, pretože by podľa mňa mali určite potenciál strať sa best-sellerom.

Takýmto produktom je napríklad Dream Wonder Fluid Touch od Maybelline. Je to v podstate jemná tekutá podkladová báza, ktorá sa nanáša na pleť po kvapkách. Má SPF 20 a na pleti robí skvelý jemný závoj, ktorý netreba ani pudrovať, pleť je zjednotená a hebká. U nás sa kúpiť nedá, takže si ju budem musieť objednať cez Ebay a dúfať, že mi príde to, čo očakávam. Veľmi podobnú konzistenciu a vlastnosti má však Magic Nude od L’oréal Paris. Je tiež super a dokáže vytvoriť veľmi podobný efekt, aj keď musím povedať, že s tým od Maybelline sa mi pracuje o čosi lepšie. Bronzový púder od GOSH si kupujem už asi tri roky a na leto nie je nič lepšie! Toto kombo či niekedy trio dopĺňam ešte ceruzkou na obočie, špirálou a balzamom na pery.

VLASY

O vlasy sa mi počas celého roka stará REDKEN a MATRIX. Rada color extend je skvelá práve počas dní, kedy trávim čas pri vode a na slnku. Keďže mám farbené (melírované) vlasy, snažím sa ich farbu zachovať najviac, ako je to možné a práve takéto produkty mi v tom pomáhajú. Používam šampón a masku a raz za 10 dní ich dopĺňam Olaplexom, ktorý vlasy posilňuje a vyživuje do hĺbky. Predáva sa v certifikovaných kaderníckych salónoch a práve ten, čo mám doma, je určený na domáce použitie. Vlasy sú po jeho použití silnejšie, nabudené, hladké a zacelené. Treba si však dávať pozor, aby ste sa ním „nepredávkovali“, nakoľko má potom presne opačný efekt- vlasy sa začnú lámať a chradnúť.

Pomaly a isto finišujem s používaním prípravku Qilib, o ktorom ste si mohli prečítať v tomto článku. Tento sprej so skvelou vôňou a veľmi jednoduchým používaním na obnovenie rovnováhy v cykle vypadávania vlasov sa predáva v lekárni. Jeho úlohou je pomôcť či predísť nadmernému vypadávaniu vlasov. Produkt som sa rozhodla vyskúšať preto, lebo mi v stresových obdobiach, kedy mám málo času, spánku, jedla a príliš veľa pohybu, zvyknú vypadávať vlasy. T.j skúškové, nedávne balenie či práca by sa v klasickom prípade podpísali na mojich vlasoch a kefu by som musela čistiť niekoľkokrát. Priznám sa, že som to až tak veľmi nepozorovala, ale mám z používania dobrý pocit. Vlasy nie sú všade, čo je dobrým znamením! Produkt sa mi používal ľahko, zamilovala som si jeho vôňu a vlasy mi ostali na hlave. (:

TELO

Počas leta je pre mňa samozrejmosťou opaľovací krém a olej na opaľovanie. Tento rok to u mňa opäť vyhral Daylong, nakoľko som bola po minulé roky spokojná, no chystám sa otestovať aj produkty od Vichy a Mary Kay. Na tvár som počas našej prvej dovolenky vyskúšala osviežujúci sprej od La Roche-Posay s SPF 50 a ten Vám na 100% odporúčam! Mimochodom, ak sa chystáte na Pohodu, nájdete tam aj stánok Daylong spolu s Dominikou Cibulkovou, ktorá tam bude 8.júla o 11tej rozdávať podpisy, fotky a možno aj nejaký ten pokec. 😉

Pýtali ste sa ma aj na čiernu pastu od Curaproxu. Za mňa musím povedať, že som veľmi spokojná. Samozrejme, nebudete mať biele zuby ako po chemickom bielení, ale pri každodennom používaní je výsledok nezameniteľný. Zuby sú o stupeň či dva vybielené a najmä, veľmi dlho tá pasta vydrží! Má čiernu farbu, tak sa jej nezľaknite, a samotný výsledok za tú cenu stojí.

 Minulé články z kategórie “beauty” si môžete prečítať tu.

IMG_20160630_155646

Love, peace and beauty Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.