.keby som bola…

0 Flares 0 Flares ×

Som šťastná, že môžem byť ženou. Nosiť podpätky, tešiť sa z točiacej sa sukne, zapletať si copy. Užívať si všetky krásne „čačky“, môcť sa nechať rozmaznávať, jesť koláče do prasknutia a vyhovoriť sa na PMS. Byť tou, ktorá je zodpovedná za to, aby bol dom „domov“ a udržiavať všetkým chladnú hlavu v situáciách, kedy tá moja horí. Ale pravdu povediac, pár dní v roku by som chcela byť chlap. Vyskúšať si život v mužskej koži. Pozerať sa na svet inými očami. Pocítiť, aký je to život, keď človek nemá v hlave trilión myšlienok, scenárov či výmyslov. Možno nebudete súhlasiť, lebo Vás sa to netýka, ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že väčšina z nás žien je presne taká. V hlave máme svoje scenáre, predstavujeme si, čo by bolo keby, rozmýšľame, či a čo ak, podozrievame, sledujeme, pozorujeme. Tiež analyzujeme, prehodnocujeme a vyhodnocujeme. Niekedy nám z toho „šibne“, väčšinou sa však na tom vo výsledku len smejeme. V mojich očiach je chlapský svet viac prostý. Vidia svet jednoduchšie a neprežívajú každú maličkosť. Ku šťastiu im stačí málo.

Chcela by som byť raz za čas chlap. Obdivovať svoje svaly v zrkadle a zvyšovať si ego (pre mňa) prapodivnými spôsobmi. (Píšem z vlastnej skúsenosti. Ak to máte doma inak, gratulujem.) Môcť mlčať, keď sa odo mňa očakáva hovoriť a čakať, že sa akýkoľvek problém vyrieši sám. (Nehaním, podotýkam. Nie je to tak vždy, ale v 8 z 10 prípadov to platí.) Žiť bez tých všetkých divných ženských starostí a strastí. Viete si predstaviť, že by ste nemuseli plakať pri takmer každej #brokenhearted pesničke od #beyoncé? No ani ja nie! Najhoršie je to vtedy, keď žiadne zlomené srdce nemám. Pri počúvaní si však všetko živo predstavujem, spomeniem si na nejakú maličkosť a ani sa nenazdám, už som rozcítená tak, že mi niet pomoci.

Ja Vám tu sem-tam píšem, aké sú ženy úžasné a sebestačné stvorenia. A ono je to aj pravda. Ale len v prípadoch, kedy sme šťastné. Lebo ak nie sme šťastné, je to všetko „nafigu“! Potrebujeme tých našich chlapov, aby sme sa cítili krásne, aby sme boli milované a aby sme žiarili. Len sa mi zdá, že im to musíme sem-tam pripomínať, lebo na to akosi zabúdajú. (:Inak sa mám fajn. (: Možno aj viac než len fajn. Aktuálne som však v „kritickom“ štádiu, čo sa povinností týka, pretože by som si najradšej ľahla a nič neriešila. Miesto toho však na mňa čaká hŕba e-mailov (ospravedlňujem sa všetkým, ktorí sú na zozname „čakajúcich“), bakalárka vo veľmi počiatočnom štádiu, veci do práce, úlohy do školy a šatník, v ktorom vybuchla bomba, nie je v ňom miesto a akútne potrebuje pretriediť. Sobota ako má byť…

Na nohách Rela

Obuv Rela v Poprade je srdcovka. Písala som Vám o nej na blogu už neraz a topánky od Lucky nosím niekoľko sezón za sebou vždy s rovnakým nadšením. Tieto ružové skvosty sú môj najnovší prírastok z ich najnovšej kolekcie a poviem Vám, už dlho som nemala na nohách topánky, ktoré by ma tak veľmi inšpirovali! Okrem toho, že som z nich bola „hotová“ od prvého momentu, kedy som ich videla, vždy, keď si ich obúvam, cítim dávku energie a múzu, ktorá ma „kope“. Sú úplne jednoduché, no predsa iné!

Tá farba je elektrizujúca, do oči bijúca a zároveň ľahko kombinovateľná. S oranžovou, čiernou, bielou, tmavo modrou, červenou, žltou. Čo sa mi na nich pozdáva ešte viac, je ich strih. Nie je to klasika, no napriek tomu sa dajú nosiť ako k šatám a sukniam, tak aj k nohaviciam. Sú veľmi pohodlné, chodila som v nich celý deň a síce som ich mala na nohách prvýkrát, vôbec ma neodrali.

Outfit & potetované silonky

Dnes som sa opäť nahodila do farieb. Oranžová s ružovou a zelenou je jednou z mojich naj kombinácií, ktoré ma nikdy nesklamú a vyzerajú vždy skvelo. Je jedno, či sú na veľkých celkoch alebo len v detailoch, pre mňa je to overené trio, ktoré najradšej kombinujem s džínsovinou v casual outfitoch. Aj dnes je to ležérnejšie, no nie úplne klasicky. Obliekla som sa do mixu viacerých vzorov a detailov, čo som urobila naposledy asi v tomto outfite, a že to bolo už poriadne dávno!

Takáto „divočina“ ma v posledných týždňoch baví. Obliecť si „potetované“ silonky pod džínsy s dierami? Prečo nie?! (: Teraz sú obrovským trendom sieťkované pančuchy, takže nevidím dôvod, prečo to nevyskúšať inak a zvoliť si „svoje“ v podobe iného vzoru či materiálu. Silonky s roztrhanými džínsami som doplnila jednoduchým padavým topom v už spomínanej oranžovej a zelenou parkou v „oversized“ strihu. Mám ju už od jesene, no nestihla som si ju vôbec poriadne užiť, keďže mi prišla až v dňoch, kedy bolo u nás chladnejšie. Preto mi počasím celkom vyhovujú posledné dni, do ktorých je ideálna.

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Rela, Silonky: Calzedonia (stará kolekcia), Džínsy: Ohh.sk, Top: Michael Kors, Kabelka: Rela, Bunda: Shein, Okuliare: Mohito, Hodinky: Timex, Prsteň: Dóra Bižutéria

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.