If you ask me: „Do you wanna be my girlfriend?“ I would say, yes. Maybe.

 I love those days. When the sun shines, no school, we can enjoy autumn and my brother is willing to do some photos.
 
When I was at the end of holiday in Liptovský Ondrej, we made a little trip to Liptovský Mikuláš. We (me + cousin) went to a second-hand shop, where I bought several things like Miss Selfridge dress for € 1 (I´ll show you later) or perfect bodysuit from Topshop, which you can see in this post. It cost about € 1.20 and fits perfectly. I dare say that it was never worn because it is in perfect condition. Red skirt is from second-hand, also Topshop and for some ridiculous price. Red jacket you’ve seen (not only) in the last post, I wear quite often because of its design. It is from second-hand, as well as shoes that I bought with original price tags and it costed me only € 2. Just glasses and headband are bought in the „normal“ shops. Headband is from H & M,  and glasses from New Yorker.
—————————————————
Život nám dáva a berie. Dáva a berie. Niekedy viac, inokedy menej. Najhoršie je, že nikdy nevieme, čo príde. Či nám niečo zoberie, alebo dá. Bez opýtania.
Osobne mám pocit, že mi dáva veľa a zároveň mi nič neberie. A mám z toho trochu strach. Veď viete, v živote to tak chodí, že „niečo za niečo“. Málokedy sa stane, že vám niekto niečo dá, či pomôže nezištne. Čo ak bude život chcieť za tú svoju dobrotu nejakú protislužbu? Čo ak si niečo vezme bez opýtania v tej najnevhodnejšej chvíli? Každý deň sa budím s malou dušičkou, pretože si nie som istá, či tá nevhodná chvíľa nepríde práve dnes. Zatiaľ neprišla. A stále dúfam, že ani nepríde. 
Mám rada takéto dni. Keď svieti slnko, nie je škola, môžeme si úžívať a môj bráško je ochotný spraviť pár kvalitných fotiek. (Niežeby tie od maminky boli nekvalitné, ale s Jurkom to už máme zabehané.)
Keď som koncom prázdnin bola na chate v Liptovskom Ondreji, urobili sme si malý výlet do sekáčov v L.Mikuláši. Naše (ja + sesternica) prvé kroky viedli do sekáču zvaného „Ťava“, ktorý máme aj v Poprade. Poviem vám, že na mňa urobil veľký dojem. Síce bol menší ako ten náš, bolo v ňom oveľa viac krajších a kvalitnejších vecí. Možno je to počtom ľudí, ktorí tam chodia, pretože tam nebol nával, cez ktorý sa nemôžete predrať ku veciam, alebo jednoducho má vyššiu úroveň a !milšie pracovníčky!. (V Poprade sú tri mladé, ustavične nafučané predavačky, ktoré nevedia počítať a zazerajú na vás. Aj také musia byť.) Kúpila som si tam viacero vecí, počnúc skvelými šatami Miss Selfridge za 1€ (uvidíte neskôr), až po body značky TOPSHOP, ktoré mám oblečené. Stálo asi 1,20€ a sedí perfektne. Trúfam si povedať, že je nenosené, pretože je v perfektnom stave. Červená sukňa je tiež z Ťavy, no z tej popradskej. Taktiež značky TOPSHOP a za nejakú smiešnu cenu. Červené sako ste už videli (nielen) v minulom príspevku a nosím ho veľmi rada kvôli jeho strihu. Je zo sekáču, rovnako ako aj topánky, ktoré som kúpila s originálnymi cenovkami a stáli ma len 2€. Kabelka je, skúste hádať odkiaľ. 😀 Len okuliare a čelenka sú kupované v „normálnom“ obchode. Čelenka z H&M, ktoré nám budú onedlho otvárať aj v Poprade ( pravdepodobne dva poschodia), a okuliare z New Yorker.

My little photographer./
Môj malý fotograf. Jurko.

Love, peace and fashion Ivanka

Skirt (TOPSHOP), Blazer, Bag, Shoes, Bodysuit (TOPSHOP): Second-hand, Headband: H&M, Glasses: New Yorker

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.