.hydratácia ako základ & Naobay

0 Flares 0 Flares ×

Elite Bloggers – Content Marketing

Minulý mesiac som začala testovať kozmetiku od španielskej značky NAOBAY. Dva produkty, ktoré som vám na blogu už spomínala (tu), sa ihneď po prvom vyskúšaní zaradili medzi moje obľúbené. Už dva mesiace ich používam na dennej báze a stále s rovnakým nadšením. Tento mesiac sa mi do rúk dostali ďalšie dva produkty, tento raz z produktovej rady HYDRAPLUS. Tá je určená na hydratáciu pleti a primárne vhodná na normálnu a suchú pokožku.

Priznám sa, že najskôr som ostala zaskočená – ako mám testovať produkt na hydratáciu pokožky, keď bola moja pleť ešte pár mesiacov dozadu problémová a so sklonom k akné? Neurobím si tým len zbytočnú „šarapatu“? Hneď na to som sa však zamyslela a poťukala si sama nad sebou na čelo. Každá pleť predsa potrebuje hydratáciu – ako z vonkajšej strany, tak aj zvnútra! Predsa, ani mastnejšia pleť so sklonom k akné nie je výnimkou a tiež potrebuje vodu. Práve zvláčnenie urýchľuje jej liečenie a pomáha predchádzať vzniku jazvičiek. Čo to však tá hydratácia vlastne je a na čo je dobrá?

Hydratácia je základ

V tomto období dostáva každý typ pleti pekne zabrať – počasie je nelichotivé a my čoraz častejšie zabúdame na pravidelný pitný režim. Základom v akomkoľvek období sú tekutiny – netreba na ne zabúdať ani v zime. Nakoľko však na pokožku pôsobia aj vonkajšie faktory, zvýšená starostlivosť je nevyhnutná. Inak by sa pokožka pred vetrom či mrazom chrániť nedokázala. Pokiaľ totiž nie je dostatočne „napitá“, jej ochranná funkcia zlyháva a pleť podlieha starnutiu omnoho rýchlejšie. Stráca elasticitu, rýchlo sa na nej tvoria vrásky, má mdlú farbu a má tendencie byť „problémová“.

Základom hydratácie je voda. Tá je v pokožke prítomná prirodzene, no vplyvom počasia, stresov či prostredia (napríklad aj cigaretový dym či príliš horúca miestnosť) svoje percento znižuje a je potrebné jej dopomôcť. Okrem dodržiavania pitného režimu je dôležitá starostlivosť v podobe krémov či doplnkovej starostlivosti (oleje, čistiace mlieka a podobne). Hydratačný krém pokožku vyživuje a z okolitého prostredia na seba viaže vlhkosť – preto je ideálne nanášať hydratačný krém na vlhkú tvár, kedy pleť  do seba „vcucne“ aj vodu. Najlepší čas na hydratáciu je noc – v každom veku. Človek však nič nepokazí ani v prípade, že bude používať hydratačný krém na deň.

Hydraplus krém & čistiace mlieko

Ja som, čo sa pitného režimu týka, trochu lajdák. Snažím sa piť najviac, ako to len ide, no aj tak sa niektoré dni pozabudnem a uvedomím si to až vo chvíli, kedy ma začne bolieť hlava. Preto mávam pod očami často výrazné kruhy a som si plne vedomá toho, že by som s tým mala niečo robiť! No hydratáciu pokožky z vonkajšej strany už beriem vážne a aj napriek prvotnému rešpektu z produktov dnes vyživujem jedna radosť.

Ráno používam krém z rady Origin, o ktorom som vám písala už minule, no večer si striedam olejové sérum a hydratačný pleťový krém z rady Hydraplus. Má praktické užšie balenie, ktoré si veľmi pochvaľujem počas mojich (ne)pravidelných presunov BA-PP. Vďaka pumpičke sa s krémom dobre manipuluje a znižuje sa riziko, že krém bude všade naokolo. Treba sa s ňou však naučiť manipulovať – niekedy sa mi podarilo vytlačiť priveľa, inokedy zase málinko. Obsahuje výťažok zo šalvie, olej z granátového jablka či aloe vera. Povedala by som vám, ako vonia, no keďže mám už druhý mesiac zapchatý nos, nedokážem to veľmi posúdiť. 😀 Má príjemnú (pre mňa) stredne hustú konzistenciu a pleť po ňom ostáva pekne kompaktná a pružná.

Budem k vám (ako vždy) úprimná, čistiace mlieko z rovnakej rady som zatiaľ používala len málo. Niežeby bolo zlé! Práve naopak, vždy, keď som sa s ním odličovala a čistila si pleť, cítila som sa ako ponorená v obláčiku. Som však stále verná svojmu klasickému mydlu a možno aj trochu lenivá pozmeniť si rutinu. Očividne sa nad sebou musím zamyslieť…:D Moja skúsenosť je však zatiaľ veľmi pozitívna – čistenie s mliekom bolo pre mňa veľmi príjemné a vďaka nemu som pri čistení dopriala mojej tvári aj masáž. Je hustejšej kĺzavej konzistencie a dobre sa s ním pracuje. Opäť obal s praktickou pumpičkou a bohaté prírodné zloženie.

O značke Naobay som vám na blogu už písala, no v skratke to môžem zhrnúť aj dnes – ide o prírodnú (žiadna ropa či parabény) a organickú kozmetiku, hneď s niekoľkými certifikátmi (napr. ECOCERT či PETA). Produkty nie sú testované na zvieratách a naviac sú všetky časti obalov v prírode rozložiteľné a recyklovateľné. Zo všetkého najviac sa mne osobne páčia tie drevené časti! Môžete ju kúpiť na Naureus.sk, ktorý má pod sebou hneď niekoľko značiek certifikovanej prírodnej kozmetiky.

Love, peace and beauty Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.