.Hubert s Miss Slovensko

V roku 2001 som bola prváčka na základnej škole. Dva zapletané copy na hlave a taška so snehulienkou a siedmimi trpaslíkmi na chrbte. Pamätám si, že sme mali hodinu prvouky, na ktorej sme mali nakresliť tri obrázky, čím chceme byť, keď budeme veľkí. Na prvom obrázku som bola ja ako učiteľka. Stála som pred tabuľou a v ruke som držala ukazovátko. Na ten druhý si celkom nepamätám, no zdá sa mi, že som nakreslila seba samú v pozícii baletky. Obrázok číslo tri si však pamätám úplne presne. Nakreslila som si vlasy po kolená, dlhé ružové šaty a cez prsia šerpu s nápisom MISS 200X. Pravda, v prvom ročníku mi teda tie čísla ešte veľmi nešli, tak som si celkom nevedela vypočítať, v ktorom roku by som to mohla vyhrať. Môj detský sen sa stal realitou…

Miss Stredných škôl

Nie úplne, ale predsa aspoň trochu. V roku 2013 som sa zúčastnila súťaže Miss Stredných škôl a nejakým zázrakom sa mi to podarilo vyhrať. Jeden malý sen som si tak splnila a život išiel ďalej. Minulý týždeň som sa však aspoň na pár hodín stala súčasťou súťaže Miss Slovensko, keď som spolu s finalistkami navštívila továreň Hubert. Ok, nie síce ako finalistka, no aj to sa ráta, nie? Súťaž sledujem od útleho veku, keď som bola mladšia, nezmeškala som ani jeden ročník a stále som ho sledovala s otvorenými ústami. Toľko krásnych a charizmatických žien pokope!

Aj dnes si ju rada pozriem, no priznávam, včerajší finálový prenos som kvôli Taliansku zmeškala. Budem to musieť napraviť, nakoľko som na internete videla za tak krátky čas množstvo diskusií a rozvášnených názorov, tak zatiaľ neviem posúdiť, či boli opodstatnené alebo sa opäť raz len prejavila tá naša slovenská nátura, kedy sme odborníci na všetko. Výhra Hanky Závodnej ma však neprekvapila. Resp. prekvapila, keďže posledné roky vyzerajú všetky dievčatá veľmi podobne a Hanka bola už na prvý pohľad iná, pre mňa však bola favoritkou od samého začiatku. Pôsobí étericky, je jemná a zároveň výrazná. A tie jej vlasy!

Miss Slovensko 2017

Hovorí sa, že Slovenky sú najkrajšie. Ťažko povedať, či si to len niekto sám pre seba vymyslel a ujalo sa to, alebo je na tom naozaj niečo pravdy, no musíte uznať, slovenské ženy majú veľmi pekné črty a vo svete sa nestratia! Ak sa k tomu pridá charizma a inteligencia, je to pastva nielen pre oči. Koniec koncov, dôkazom toho je každý rok aj výber finálovej dvanástky na Miss-ke. Je prirodzené, že nie každému sa bude páčiť všetkých dvanásť dievčat a že ten a onen má doma krajšiu/lepšiu/úžasnejšiu. To nikomu neberiem. No mne sa tohtoročný výber páčil a aj keď neboli všetky dievčatá presne podľa môjho vkusu, nikdy by som si nedovolila povedať, že je niektorá z nich škaredá.

Žiadna žena nie je škaredá a najmä, mali by sme sa už konečne odosobniť od ideálu krásy a mýtu, ktorý nám svet reklám a časopisov predostiera. Keďže som mohla dievčatá vidieť aj naživo a urobiť si menší obraz, mrzí ma, že ich ľudia zhadzujú ako krásne schránky bez charizmy či intelektu. Síce neboli v továrni všetky, dievčatá, ktoré som mala možnosť „zažiť“, sú veľmi príjemné, krásne a charizmatické mladé dámy, ktoré sa aj vďaka súťaži naučili vystupovať sebavedomo, správať a prezentovať sa tak, ako sa patrí a tiež získali skúsenosti, ktoré im nik nezoberie.

HUBERT

Jednou z nich je pre dievčatá určite aj spolupráca s firmou Hubert, ktorá datuje svoju tradíciu od roku 1825. Dievčatá sa vďaka Hubertu naučili, ako správne držať pohár šampanského, ako vyzerajú  kroky pri výrobe alebo čo znamená jednotlivá terminológia. Síce som túto fázu nezažila, mohla so sa pridať aspoň v továrni, kde som nahliadla do celého procesu. Priamo v továrni na výrobu tohto opojného sektu, v Hubert J. E. v Seredi, sme mali možnosť vidieť, ako toto šumivé víno vzniká a čo všetko predchádza tomu, kým sa dostane k nám na stôl.

Vedeli ste, že Hubert bol v 19. storočí prvým šumivým vínom, ktoré sa vyrobilo mimo územia Francúzska? Prvé šampanské vzniklo v roku 1825 v Bratislave vo fabrike Johanna Fishera a Michaela Schonbauera. Neskôr sa k nim pridala rodina Hubertovcov, po ktorej nesie názov firma dodnes a vedenia firmy sa ujal Johann Evangelista Hubert. Po jeho smrti, ktorá prišla vo veľmi mladom veku, sa vedenia firmy ujala jeho manželka!

Na návšteve v továrni

Obrovské stroje, najmodernejšia technika, prešpekulované laboratóriá a množstvo fliaš, ktoré čakajú na chvíľku slávy! Takto vyzerá v skratke továreň, kde sa vyrába najobľúbenejší slovenský sekt. Víno tu dozrieva a kvasinky „pracujú“ na plné obrátky. Aby správne dozrelo do finálnej podoby, pomáha mu šikovný tím pracovníkov, ktorí svojej práci rozumejú do poslednej kvasinky či korku. Ak ste si továreň na „šampus“ predstavovali ako tmavú pivnicu, ste na omyle. Obrovské nádoby na dozrievanie sú umiestnené v chladných halách, ktorými znejú tóny hudby, aby sa kvasinkám vo víne lepšie „pracovalo“. Všade je veľa svetla a priestoru. Napokon, pozrite sa, ako to vyzeralo počas našej návštevy. (:

 

Love, peace and champagne Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.