.fashion design e-market

Naposledy nahrané62

 

Povedzme si úprimne, o slovenských módnych návrhároch a ich tvorbe sa toho až tak veľmi veľa nevie. Máme pár „vyvolených“, ktorých mená sa sem-tam mihnú v nejako médiu, poväčšine je to však tá istá skupina, ktorých tvorba je pre väčšinu z nás finančne nedostupná a môžeme si ju „dopriať“ možno tak v svadobný deň, ak vôbec. Pritom máme na Slovensku toľko skvelých šikovných ľudí, ktorí sa o módu zaujímajú a tvoria ju za pomerne dostupné ceny, len o nich nepočuť!

Každá z nás, ktoré milujeme módu, túži vo svojom šatníku vlastniť jedinečný kúsok, ktorý ju bude charakterizovať a ktorý sa bude odlišovať od každodennej uniformy, ktorú síce rady a s obľubou nosíme, no keď je čas na zmenu, s radosťou od nej odbočíme. O to lepší je pocit, ak tento kúsok pochádza z dielne slovenského návrhára (#madeinslovakia)! Nemusím Vám snáď ani hovoriť, aká šťastná som bola, keď som vyhrala veci z kolekcie COLORCODE od Lenky Sršňovej <3

Do budúcna som premýšľala o tom, zaobstarať si nejaký ďalší kúsok, no keďže som doteraz okrem Lenky, WTF?! či návrhárov, ktorých mená sa pravidelne objavujú v časopisoch, o nikom inom nevedela, resp. som sa o nikoho viac nezaujímala, bola som celkom na pochybách, či do toho ísť. Totiž, nemala som tušenia, koľko si taký dizajnér za svoju tvorbu pýta (okrem šiat od pani Jurčenko, ktoré sú nádherné, no na ne budem musieť ešte dlho šetriť :D) a najmä, bolo mi trochu trápne každému písať, čo, ako a za koľko. Pokiaľ ste sa nad podobnými vecami ako ja niekedy trápili/pozastavovali, s nadšením Vám predstavujem projekt, ktorý „združuje“ tvorbu vybraných slovenských módnych návrhárov pod jednu online strechu, a to konkrétne ako Fashion Design E-market, ktorý vznikol vďaka modny-svet.sk! Miesto, kde si môžete jedinečné kúsky prezrieť a kúpiť, resp. objednať si daný model na mieru v rôznych farebných prevedeniach a v limitovanom počte kusov. Je skvelé, že bežný (neznalý ako ja) človek si takto môže priblížiť slovenskú tvorbu, zorientovať sa a dokonca sa aj niečím potešiť. Okrem iného sú jednotlivé dizajnérske kúsky nafotené tak, že Vám priamo núkajú inšpiráciu, ako a s čím ich skombinovať! (O styling sa okrem iného postarala aj Simonka Milková, make-up robila skvelá Lucid) A čo je na tom všetkom najlepšie, ceny sú na to, že sa jedná o originálny dizajnérsky kúsok, ktorý nebude mať nik iný v úplne rovnakom prevedení, ako ho máte vy, úplne skvelé a dostupné.

„Myšlienkou je ukázať všetkým ženám, že DIZAJNÉRSKE KÚSKY nepatria iba na prehliadkové móla, či spoločenské udalosti,ale PATRIA DO ŠATNÍKOV REÁLNYCH ŽIEN – všetkých žien, ktoré hľadajú veci iné a jedinečné.“ (Veronika Maronová, autorka projektu)

Som veľmi rada, že som sa mohla na prípravy celého tohto jedinečného projektu prísť pozrieť a všetky kúsky vidieť aj na vlastné oči, ohmatať si ich či vyskúšať. Poviem Vám, bola som veľmi, veľmi príjemne prekvapená a do tvorby Veroniky Kostkovej som sa bezhranične zamilovala. Tá žena (súdiac podľa jej tvorby) miluje presne to, čo ja, takže začínam šetriť (zase raz, predpokladám, že mi to vydrží tak 3 dni :D)…

Modely sa budú priebežne dopĺňať a postupom času by sa mali pridať postupne ďalší slovenskí dizajnéri. Momentálne nájdete na stránke kúsky od Terézie Feňovčíkovej, Zuzany Kedroňovej, Kristíny Poláčkovej, Petry Pršovej, Octavie McKenzie a Veroniky Kostkovej. Video zo zákulisia prírpav a samotného fotenia si môžete pozrieť tu.

_DSC2805 _DSC2807 _DSC2813 _DSC2816 _DSC2818 _DSC2819 _DSC2825 _DSC2828 _DSC2833 _DSC2835 _DSC2843

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: ja & modny-svet.sk

 

 

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • skvelý nápad ale zas sú to len známejšie mená uvidíme ako sa bude e-market rozrastať… lebo predsa len tu máme mnoho slovenských dizajnérov, ktoré robia krásne kúsky a sú ešte menej v povedomí ako tieto skvelé šikovné žienky…. však napr. taká Zuzana Zachar, Divarush, Saint Dot, Lull Loungewear a mnoho ďalších veľa z nich je napr. na Sashe ale takisto majú aj vlastné eshop-y ale je fakt, že ich pozná menej ľudí ako tých čo už sa do popredia dostali viac… tak snáď raz 😀