domov.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC2294

Päť čarovných písmen. Tri spoluhlásky. Dve slabiky. D ako DOBRE, D ako DOMA, D ako DOMOV. Domov je láska, domov je teplo, domov sú koláče, domov je obľúbená perina. Môj domov sú Tatry, najtichšia ulica v najmenšom meste na Slovensku, dom s najkrajšou záhradou v okolí (moja mamina je totiž čarodejnica, stačí sa jej pozrieť na kvietok a ten už aj kvitne) a najbláznivejším psom. Kúpeľna s výhľadom na Gerlach, Tatry ako na dlani, izba s ružovými stenami, typická vôňa v obývačke a nekonečné zásoby sladkostí. Káva na terase, zatiaľ čo Emma poskakuje okolo a vrtí chvostom. Potom ten kopec, na ktorý sa chodíme tak radi prechádzať, čarovná jeseň v horách, štrkoviská, ktoré pri odraze slnka vyzerajú ako brána do neba, tmavá ulička, v ktorej si vždy spievam, aby som sa toľko nebála, ihrisko, kde sme si ako deti nabehali svoje, kofola za pár centov, jablková torta od maminy a najlepšie „rožky“ z Jednoty na konci ulice. Vždy, keď šoférujem domov, na Čertovici ma zaplaví eufória. Najskôr preto, lebo Čertovica a príroda okolo je neskutočne nádherná, potom kvôli tomu, že sa blížim domov, každú zákrutu poznám naspamäť, pred očami sa mi vynorí Kriváň, potom pár kilometrov diaľnice, odbočiť a som doma! Po pravej ruke tri krásne svahy, po ľavej môj domov. ❤ Doma je dobre, doma je najlepšie.

Častokrát rozmýšľam o tom, kde vlastne chcem žiť a ktorým smerom sa budem po škole uberať. A momentálne stojím niekde na polceste a neviem sa rozhodnúť. Láka ma svet, NYC je po týchto dvoch letách, ktoré sme tam strávili, veľký sen, ale pravdou je, že tie naše Tatry neskutočne zbožňujem. A bývať v nejakom peknom drevenom zrube s obrovskými oknami v Tatrách či na Liptove, to by sa mi raz páčilo! A rovnako sa mi páči aj môj nový ruksak. Je (ne)nápadný, originálny a hlavne, je UASHMAMA! Viete o tom, že ich všetky produkty sú z papiera? Pre mňa platí, že papier=strom=les=Tatry=domov. Takže vždy, keď sa naňho pozriem, zahreje ma pri srdci a predstavím si všetky tie krásne kopce a ocukrované špičky vrchov. Tento papier je dokonca prateľný (Tatry by som asi nevyprala, všakže), tvorí 98% celkového materiálu, takže samotný produkt je recyklovateľný. A aby ste si nemysleli, nik nerúbal stromy, aby vznikol ruksak! Vyrábajú sa totiž z prírodného odpadového dreva, šijú sa v Toskánsku a na ich výrobu by ste potrebovali nejakú tú tradičnú remeselnú zručnosť. Ak by ste chceli, môžeme pre Vás spolu s Uashmama vymyslieť aj nejakú tú súťaž, aby ste takého krásavca mohli mať doma tiež (alebo si kliknite na ich web a kúpte niekomu krásny a origoš darček).

Dnes mám pre Vás jeden „horský“ outfit, ktorý je pohodlný, teplučký, vhodný aj do snehu (áno, počas fotenia snežilo a nie, nerátala som s takým počasím, keď som sa v BA balila, preto tie holé členky, inak by som tam mala hrubé „ponožštiská“). V hlavnej úlohe ružové Timberland topánky, teplý kabát ako ovečka, vesta s hnedými chĺpkami (ktorá vôbec nevyzerá ako na pôvodnom obrázku :D, ale je príjemná a napokon vyzerá fajn) a veľký šál ku krku!

Pre dnešok všetko. (:

_DSC2246_DSC2262_DSC2258
_DSC2266_DSC2274
_DSC2279_DSC2267_DSC2304_DSC2275_DSC2305_DSC2268

 

Love, peace and life Ivanka

Foto: Peter

Topánky: Timberland, Rifle: Reserved, Kožúšok: Primark, Vesta: Shein, Šál: Primark, Ruksak: Uashmama

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Hrozně ti to sluší! 🙂
    A strašně krásně píšeš o Tatrách :)) už jsem si toho všimla u více článků, že to tam miluješ 🙂 a vůbec se ti nedivím, několik let jsme tam každý rok jezdívali na podzim na dovolenou a je tam prostě nádherně! Hrozně mi to chybí, že jsme tam teď dlouho nebyli:)

  • Páčia sa mi rifle a topánky, inak ma to tentokrát moc nezaujalo. Ale veľmi pekne píšeš o domove. A naozaj je tento kút Slovenska krásny. Tento víkend sme strávili neďaleko, v Lučivnej a tá panoráma je naozaj rozprávková 🙂
    A aj fotky sú pekné. Ide z nich toľko pohody a radosti 🙂

    NITA

  • Moc ti to sluší a velmi se mi líbí styl tvého psaní, každý článek mě zaujme a poctivě ho přečtu, což jinde obvykle flákám 🙁 Á Tatry, chtěla bych se tam jednou podívat, zatím jsem projela jen ČR a příští rok se sem právě chystám, doporučila bys mi, kam se nejprve podívat?