.DIY sandálky s kvetmi & Loctite

Tento článok vznikol v spolupráci s Loctite.

Instagram je pre mňa nekonečnou studňou inšpirácie. Nachádzam tam skvelé odporúčania na zaujímavé mestá a miesta, chutné jedlá, príjemné podniky. Čítam inšpiratívnych ľudí, sledujem obľúbenú hudbu, objavujem nové značky. Minule mi tam vyskočili krásne sandálky od nejakej menšej talianskej značky. Dokonale by mi pasovali do letných outfitov, tak som si ich hneď aj uložila do záložky s názvom wishlist. Boli úplne jednoduché, no predsa efektné! Hnedé kožené remienky a na nich v prednej časti kvietky. Mali rôzne druhy – z korálok, perličiek či látky. Asi tak týždeň som sa k nim pravidelne vracala a nevedela ich vypustiť z hlavy.

No a potom prišla spolupráca s Loctite, ktorú som vám spomínala už v minulom príspevku a mojom prvom #DIY výtvore v podobe košíčka. Napadlo mi, že takéto sandálky si predsa môžem úplne jednoducho vyrobiť aj sama. V zásuvke som mala už dlhší čas nevyužité sponky z H&M, takže som hneď vedela, s čím budem pracovať! Skočila som ich ešte pár dokúpiť, aby som ich mala dostatok, opäť pozbierala moje ľavé ruky, omrkla situáciu v botníku, vybrala vhodné sandálky a pustila sa do práce!

“INGREDIENCIE”

  • kvietky na ozdobu – v mojom prípade sponky z H&M
  • sandálky
  • lepidlo Loctite Perfect Pen
  • nožnice

Postup

Na začiatok som si pripla sponky ma remienky a uložila si ich, aby som videla, v akom poradí a rozmiestnení ich budem lepiť. Následne som ich dala dole, z kvetinových sponiek som odstrihla vrchnú časť, a teda oddelila sponky od kvietkov. Ak nenájdete sponky, ktoré by mali kvietky podľa vašich predstáv, pokojne použite umelé kvietky, s ktorými sa dá pracovať rovnako dobre – pomerne široký výber majú v Ikea alebo v Kika. Druhou alternatívou je, že si kvietky z látky ušijete podľa vlastných predstáv. 🙂

Po odstrihnutí som kvietky prilepila Loctite Perfect Penom. Jeho výhodou je tenučký hrot, ktorý pripomína pero), takže aplikácia je úplne presná a nemusíte sa báť, že by ste niečo zašpinili, prípadne, že by ste omylom znehodnotili kvietky alebo topánky. Okrem toho, naozaj spoľahlivo drží, takže sa nebojím, že by mi kvietky počas letného nosenia odpadli.

Úprimne, nedúfala som, že to bude vo výsledku vyzerať pekne a že budú tie topánky dokonca aj nositeľné, ale tuším, že sa to celkom podarilo. 🙂 Určite vám ich ukážem aj v outfite. Pokiaľ vás neberú kvietky, môžete ich nahradiť čímkoľvek iným. (Dobre budú vyzerať napríklad aj perličky či cvoky.) Je to inak super spôsob, ako dať druhú šancu nevyužitým doplnkom! Tieto kvietky by vyzerali dobre napríklad aj na slamenej kabelke či čelenke.

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.