.DHL wears it better (#DHLworeitbest)

1

Keby som dnes opäť napísala, že móda je hra, ani neviem, koľkýkrát by som sa už opakovala! Viem to ja a viete to aj Vy, čo dokazuje aj to, koľko krásnych kombinácií a nápaditých outfitov čoraz častejšie stretávam v uliciach či vidím na sociálnych sieťach. Síce je to s príchodom zimy o niečo horšie, keďže veľa ľudí sa zrazu uchýli k čiernej a sivej a väčšinu času aj tak myslíme najmä na to, aby nám bolo teplo a pohodlne, nájdu sa aj svetlé (či farebné) výnimky! Móda je o výstrelkoch, o hraní sa a o extravagancii. To dokazuje aj nejedna známa módna značka a s nimi spojené týždne módy vo svete.

Na jednom takom sa počas sezóny S/S 2016 predviedla aj francúzska značka VETEMENTS. Minulý rok uviedla vo svojej kolekcii žlté tričko s potlačou známej kuriérskej spoločnosti DHL. Jeho cena sa vyšplhala na neuveriteľných $281 a zahraniční módni blogeri sa zrazu išli potrhať, aby ho mohli nosiť! Ja som tento šialený trend zaregistrovala vďaka českému vydaniu Marie Claire a po jeho prvom „pozretí“ som sa len pousmiala. Reku, kto by už len chcel dobrovoľne vďaka módnemu výstrelku vyzerať ako kuriér a „vysoliť“ za to toľké peniaze? Na prvý pohľad mi to prišlo celé smiešne a nezmyselné.

DHL wears it better

Nuž, nekrič hop, kým nevyskočíš! Aj ja tu dnes stojím pred objektívom v žltom tričku s DHL potlačou, všakže? Všetko má na svedomí to naše slovenské DHL, ktoré sa rozhodlo, že tento trend využije vo svoj „prospech“. Tak, ako vo svete nosia Vetemets, my môžme na Slovensku nosiť DHL Parcel Slovensko! DHL sa totiž namiesto žaloby francúzskej značky rozhodla využiť publicitu a „hurhaj“, ktorý týmto neobvyklým prvkom vznikol. Zároveň sa spustila aj nová vlna módneho trendu, ktorý spája hashtag #DHLWoreItBest na sociálnych sieťach.

Ja som sa rozhodla dať mu šancu z čisto sebeckých dôvodov- som zvyknutá na istý štandard a komfort, ktorý je síce fajn, no už ma začal nudiť. Preto je super, že prišli s niečím takýmto a ja som si mohla z tej mojej komfortnej zóny na chvíľku vystúpiť a pohrať sa o čosi viac, než zvyčajne. Bolo celkom zábavné sledovať reakcie ľudí, s ktorými som sa stretla počas dňa, kedy som ho mala oblečené! Veď nie je o nič horšie či lepšie, než akékoľvek iné tričko s potlačou. Napokon, tričko s nápisom Coca Cola, Barbie či McDonald’s by som si obliekla bez problémov, tak prečo nie aj DHL?

Outfit

Prečo som zvolila kombináciu DHL trička a krásnu elegantnú bundu z Italia Pleasure? Páči sa mi kontrast, ktorý spoločne vytvárajú a dokazujú tak, že aj keď spojíme módu z dvoch rôznych svetov, môže vzniknúť niečo, čo si navzájom rozumie! Zároveň vo mne tričko evokuje istú dávku rebélie a nadhľadu, takže spojenie s kožou (resp. koženkou) mi prišlo úplne prirodzené! Musím poznamenať, aj napriek tomu, že sú kúsky Gio Cellini z Italia Pleasure koženkové, na dotyk pôsobia úplne ako koža! Sú veľmi kvalitné a ja som sa ako do kabelky, tak aj do bundy, ihneď zamilovala!

Síce dnes takto v netradičnejšej kombinácii, ešte Vám ich určite niekedy v blízkej dobe ukážem s niečím elegantnejším, aby ste si ich mohli lepšie vychutnať! Ja som z tých zlatých detailov na bunde úplne „hotová“ a čo ma teší ešte viac, je to, ako krásne sedí. Ak som už pri tom, ako čo sedí/nesedí, príjemne ma prekvapili aj topánky z CCC. Priznám sa, že doteraz som odtiaľ žiaden pár topánok nemala a nevedela som, čo čakať. Moja prvá skúsenosť je však veľmi pozitívna! Tieto čierne členkové čižmy sú z novej trendovej rady Quazi a okrem toho, že veľmi dobre vyzerajú, sa v nich aj skvelo chodí! Mala som ich už niekoľkokrát na nohách a zatiaľ som nadmieru spokojná.

 

4 3 6 2 5

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Štefan Zajíček

Topánky: CCC, kolekcia Quazi, Nohavice: obchodík na Cypre, Opasok: Lindex, Bunda: Gio Cellini // Italia Pleasure, Tričko: DHL, Kabelka: Gio Cellini // Italia Pleasure

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.