.Desenio & domov je tam, kde navŕtaš obrazy III.

0 Flares 0 Flares ×

Tento príspevok vznikol v spolupráci s Desenio.

Ako len ten čas „letí“! Deň po dni to vôbec nevnímam, no práve som si jemne preľaknuto uvedomila, že toto je už tretí raz, čo po presťahovaní do vlastného bývania píšem o DESENIO. V byte bývame už viac ako dva roky, no mne sa to zdá, akoby to bolo včera, čo som pred otvorenými kuchynskými dvierkami a prázdnymi policami rozmýšľala, kam pôjde ktorý hrnček a kde budú uložené lepiace pásky či prázdne obálky. Spomienky na to, ako som sa pred marcovým výletom do Barcelony balila do kufra a zároveň pomaly chystala krabice s vecami na sťahovanie sú stále živé a do dnes mi z nich ťahá kútiky úst smerom nahor.

Ach, to len bolo boxov, papierových tašiek, vešiakov, vakov, políc, rozloženého nábytku a stratených klinčekov. Vždy, keď som si myslela, že už je všetko pobalené, sa zrazu odniekiaľ vynorila nová krabica, kúsok oblečenia či zabudnutá kozmetika. Nuž, dúfam, že sa tak skoro sťahovať nebudeme. 😀 Za tie dva roky nám toho v byte pribudlo dosť a neviem si predstaviť, že by som to teraz mala všetko zbaliť.

Každopádne, v byte sa nám býva absolútne skvelo a sťahovanie nechystáme. Zatiaľ. 🙂 Milujem pokoj, ktorý vládne v celej lokalite nášho bývania. Milujem, že je to všade na skok, dá sa tu bez problémov zaparkovať a máme po ruke všetko potrebné – od obchodu, cez ihriská, až po les, ktorý je v podstate na pár krokov. Z jednej strany výhľad na kopce, z druhej mesto. O susedoch takmer ani neviem (ak nerátam vreštiaceho malého suseda, ktorý máva pravidelne „hysáky“ a trucovito kričí na mamu :D), stromy sa nám za oknom krásne zelenajú a jediné, čo by som si ešte priala, je to, aby bola moja obľúbená kaviareň bližšie. Ale to už asi neovplyvním, všakže. 🙂

…kde navŕtaš obrazy

Spokojne vyhlasujem, že všetky obrazy na stenách držia bez pohnutia! Ak ste to nezachytili naposledy, tak len pripomeniem, že veľmi nám pomohla inštalácia twenty háčikov. Do panelov sa vŕta pomerne ťažko a nie vždy to bolo potrebné – obzvlášť pri menších a ľahších rámoch, a tak sme volili háčiky. Ak máte v byte panely (alebo tehlu, na tie to tuším funguje spoľahlivo tiež), určite ich odporúčam. Stačí ich nabiť kladivkom, majú ich v rôznych veľkostiach a tvaroch, takže si viete vybrať presne také, aké potrebujete. Vyzerajú pomerne krehko, sú maličké a plastové, ale nemusíte sa báť – vydržia veľa a je to omnoho rýchlejšie a pohodlnejšie, ako vŕtať s príklopom a nasúvať hmoždinky. Nám na nich dokonca držia aj tie najväčšie obrazy – po roku sa neposunuli ani o milimeter, takže sú naozaj spoľahlivé.

DESENIO

Pred pár dňami som vymenila takmer všetky plagáty, ktoré sme mali z Desenio, novými verziami, nech máme trošku zmenu. Rozmery som ponechávala, menila som iba dizajny, umiestňovala som ich do už existujúcich rámov, ktoré z Desenio máme. Kvalita plagátov a tlače je výborná. Pre mňa bolo pri prvej objednávke najväčšou výhodou, že priamo na webe sa dajú k plagátom objednať rámy a nemusím ich dodatočne zháňať. Sú v rôznych materiálových a farebných prevedeniach, takže si ich môžete prispôsobiť podľa toho, ako vám to vyhovuje. Plus, každý plagát viete kúpiť v niekoľkých rozmeroch, takže opäť si to môžete napasovať presne tak, ako potrebujete. Obrazy aj rámy chodia poctivo zabalené, po ceste sa teda nepoškodia.

Ja som tento raz siahla po zemitejších farbách do spálne, po pestrom obraze do obývačky, v kuchyni som ostala verná kuchynskej tematike a sloganom a v šatníku zase farbám a dievčenskému nádychu. Peter v tej izbe trávi minimum času, tak si ju môžem vždy zariadiť podľa seba – obrovská výhoda. I keď, je pravda, že Peter prijíma všetky moje vylepšenia v domácnosti bez jediného slova. Pokiaľ nad plagátmi rozmýšľate, no neviete si úplne vybrať, ich hotové kolekcie sú skvelé ako inšpirácia! Pokiaľ neviete, aké obrazy a v akej veľkosti skombinovať, na základe toho si to lepšie predstavíte a kto vie, možno rovno kúpite aj celú kolekciu. 😉

Ak by sa vám niečo zapáčilo či hodilo, s kódom “SWEETLADYLOLLIPOP” máte od do 27. mája na Desenio webe 30% zľavu*.
* Zľava sa nevzťahuje na rámy a personalizované printy.

Love, peace and home

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.