crowd and psychosis

 

  
Dress: H&M,Shoes: From Poland, Necklace: Germany, Bracelets: Pimkie,C&A 

Úplne obyčajný deň. Prídete z práce, zo školy a chcete si dopriať chvíľku oddychu. Jediné, čo vám k tomu oddychu dopomôže, je váš obľúbený časopis. A tak si ho vezmete do ruky, dáte si k nemu šálku kávy, či čaju a začnete listovať. Rubriky, ktoré vás v tej chvíli nezaujímajú, preskočíte, pretože sa chcete čo najrýchlejšie dostať k rubrike, na ktorú ste čakali už mesiac- móda. Horúce módne trendy „na jeseň“. A ako módny „fajnšmeker“ nevynecháte nič. Časopis doslova „preskenujete“ do svojej hlavy a po jeho odložení sa cítite skvele. Plná energie a pripravená na novú sezónu. Nasledujúci deň sa vyberiete do obchodov doplniť svoj šatník o najhorúcejšie modely. Domov sa vrátite s taškou plnou nových vecí a dobrým pocitom. Kto by to nemiloval?
Ale zamysleli ste sa niekedy, koľko žien to tak robí? Koľko ľudí má vo svojom šatníku to isté?
Z našich ulíc sa pomaly vytráca originálnosť. (Aj keď niekedy pochybujem o tom, že tu niekedy vôbec bola 🙂
Je fajn, ak sa človek inšpiruje časopismi, či niečím iným, aj ja to robím, ale niektoré veci sa mi zdajú byť naozaj prehnané. Pamätáte sa na modré šaty s bielymi mačkami od ZARY? Nosili ich skoro všetky blogerky.
A čo tak červené korzetové šaty GARDEN COLLECTION od H&M? Tiež som sa nevedela dopočítať, koľko ich bolo. Mohla by som tu donekonečna menovať veci ako silonky z TOPSHOP-u, či dreváky MIU MIU, ale myslím, že by to bolo nanič.
Snažím sa tým všetkým povedať, že nie je dobré, ak strácame sami seba a snažíme sa zapadnúť do davu. Každý je predsa iný, každý je jedinečná osobnosť, ktorá má rada niečo iné. Ľudia zabúdajú byť tým, kým sú a nechajú sa manipulovať ostatnými.
Vidím to aj pri blogovaní. Mnoho ľudí začne po čase kopírovať iných blogerov a vytráca sa z nich ich svojskosť. Škoda….

Nesnažte sa byť niekým iným….Buďte sami sebou….

Love,peace and fashion Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.