biela, modrá & ružová.

0 Flares 0 Flares ×

20150407-0045-horz

 

Už je to tu opäť! Že čo? Predsa to obdobie, kedy môžem naplno prejaviť svoje sympatie k sukniam Á-čkového strihu bez toho, aby som drkotala zubami alebo bojovala s príliš krátkym či príliš dlhým kabátom, ktorý sa k tej a onej sukni vlastne vôbec nehodí. Táto vášeň začala minulého roku, kedy sa začal trh s oblečením zapĺňať jednofarebnými sukňami v dĺžke po kolená či do polovice lýtok. Do skrine mi pribudla žltá, ružová a zelená a akonáhle som videla i vzorované, vedela som, že skončím s celkom slušnou zbierkou najrôznejších materiálov, vzorov a farieb. Najnovším prírastkom do „rodiny“ je táto ružová. Jemná, elegantná, dievčenská a sladká. Keď som ju rozbalila a videla na „živo“, srdce mi zaplesalo. Materiál je presne taký, aký som si ho na dotyk predstavovala, teda hladučký a kĺzavý, no vďaka tomu, že je veľmi pevný, sukňa krásne drží tvar. Teda, pokiaľ bláznivo nefúka. To potom pomerne značne mení situáciu, čo môžete vidieť i na fotkách, kedy bola sukňa i moje vlasy všade možne, len nie tam, kde by byť mali. Musím si v nej však dávať pozor, ako a kde si sadnem, pretože má tendenciu krčiť sa. Ak si však dám pozor, aby som si ju pod zadkom neskrčila, je všetko v poriadku. Je presne v tej farebnej kombinácii, ktorú nedokážem spustiť z očí a ktorá ma nesmierne inšpiruje. Už minulý rok som veľmi často a s radosťou nosievala ružovú farbu v kombinácii s bielou, a myslím, že ani toho roku tomu nebude inak. Za srdce ma však chytili aj všetky odtiene modrej, čo napokon badať i v mojom dnešnom outfite. Na samotnej sukni sú minimálne tri rôzne odtiene modrej a tak sa mi skvelo kombinovala! A moje nové lodičky k nej dokonale pasujú! Minulý rok počas Veľkej noci som si v Prahe kúpila ružové lodičky od Kitten. Zbožňujem ich a nosím ich asi najčastejšie zo všetkých mojich topánok. No postupom času som ich už dobre „okopala“ a „ošmatlala“, takže sa k nim priznávam čoraz menej. Tieto sú však moja záchrana! Strihovo i materiálovo sú takmer totožné a tiež som sa do nich už na prvý pohľad zamilovala. Mám ich z obchodu Rela, ktorý môžete nájsť v Poprade a čoskoro bude mať i novú webstránku, kde nájdete fotky, ktoré sme spolu nafotili. (:

Mimochodom, najskôr som sa bála, že ak k sukni zvolím sako, ktoré je dlhšie ako po pás, budem vyzerať ako vo vreci, no nakoniec mi to vôbec neprekážalo! Keďže je od pása nadol strihané do „peplum“ tvaru, teda má akoby sukničku, veľmi pekne vytvaruje postavu a vôbec nevadí, že je skombinované s dlhou sukňou. Mimochodom, musím sa Vám k niečomu priznať. Resp. skôr než o priznanie ide o taký nejaký poznatok, ktorý som si všimla. Vždy, keď sa oblečiem elegantne a do takého toho „royal“ štýlu, ľudia sa ku mne správajú inak. V obchode, na úrade, v kaviarni. Milšie, ústretovejšie, vážnejšie a zrazu je všetko možné. Stáva sa to aj Vám? Je to nesmierne smutné, že si takto vyberáme a selektujeme, ku komu sa budeme ako správať podľa toho, čo má oblečené, nie?

20150407-0007-horz 20150407-0025-horz 20150407-0037-horz 20150407-0040 20150407-0047-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Martin Krystýnek

Topánky: Rela, Sukňa: Sheinside, Sako: H&M, Kabelka: OMG Bags, Blúzka: Zara, Náušnice: Ebay, Hodinky: Swatch, Náramok: Thomas Sabo, Retiazka: od mamičky

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.