.badw 17 & zelené nohavice.

0 Flares 0 Flares ×

Čo vám napadne ako prvé pri slove dizajn? U mňa je to prívlastok „bytový„, následne človek so skicárom v ruke a hlava plná tvarov, materiálov a farieb. Potom tiež atypické šperky a nepochybne aj móda či oblečenie ako také. Ďalšou mojou asociáciou je web a dizajn stránky, nad ktorým rozmýšľam už nejeden piatok. Postupnosť týchto mojich dizajnových asociácii sa mení v závislosti od toho, čo práve robím a čomu musím venovať pozornosť. A pravdu povediac, myslím, že už sa mi dizajn sám o sebe takto prvoplánovo s ničím iným nespája.

Aktuálne mi najviac vŕta v hlave interiér a nepriamo tak aj dizajn bytu. So sťahovaním sa blížim do finále, všetko ide ako-tak hladko (okrem toho, že som sa dnes pred starým bytom vymkla), no narazila som na zásadný problém. Pracovný stôl, ktorý je v podstate mojou alfou a omegou, má príliš nízke nohy. Nedokážem ich zatiaľ nijako nahradiť či nadvihnúť, takže nemôžem ani plnohodnotne pracovať. A samozrejme, už vopred som mu vybrala miesto, takže postaviť ho do inej časti bytu neprichádza do úvahy…

Toto na sebe celkom neznášam. Keď si raz poviem či určím, že to alebo ono bude tak, len ťažko sa dokážem zmieriť s tým, že to tak byť nemôže. Nič to, budem ešte rozmýšľať, ako to vymyslieť. Najhoršie na tom je, že práve pri tom stole mi ide práca najrýchlejšie a keď ho nemám tak, ako ho mať chcem, som pomalá ako slimák a nedokážem sa nakopnúť.

BADW

Minulý týždeň sa v Bratislave konal Design Week a spolu s Nat som si odskočila pozrieť pár expozícii. Síce som BADW registrovala aj minulý rok, nejako sa mi nepodarilo stihnúť ho, takže to bola pre mňa istým spôsobom premiéra a netušila som, čo môžem čakať. Dizajnu ako takému nerozumiem, no na druhú stranu, človek nepotrebuje všetkému rozumieť, aby mohol obdivovať. Či? Prešli sme si výstavy v C1 a C2 objektoch a odchádzala som s veľmi príjemným pocitom. (S)pokojná a inšpirovaná, s predstavou v hlave, aký parádny „bejvák“ by som mala, ak by som v ňom mala stôl od Samuela Riháka alebo tie cool pelechy pre zvieratká od Stash design for pets.

A vystavovala aj IKEA, ktorá je teda moja srdcovka a takmer všetok nábytok, ktorý som si za tri roky samostatného bývania kúpila, je od nich. Neviem, aký máte k nej vzťah, ale pre mňa je ich koncept dokonalý. Finančne dostupný nábytok a doplnky pre každého. Ideálny pre mladých dynamických ľudí, ktorí majú radi zmenu a tiež pre rodiny s deťmi, ktoré menia zariadenie izby s tým, ako deti rastú. A čo je mi najviac sympatické, je tá ich rôznorodosť. Jednoducho, ak má človek rád farby, nájde šialené látky, vankúše, skrinky či stoličky. Ak zbožňuje neutrálnu paletu, bez problémov si vyberie. A ešte, keď sa ráno zobudím s tým, že už nechcem ružovú izbu, ale zelenú, idem do Ikea, kúpim nové poťahy na vankúše, nové vázy či rámy na fotky a je to!

Zelené nohavice

Keď už som pri tej zelenej, poviem Vám príbeh so šťastným koncom (na rozdiel od toho dnešného so zabuchnutými dverami, že áno). Asi rok a pol dozadu mi na Pintereste vyskočila fotka z fashion weeku. Neviem akého a neviem kde, podstatná však bola slečna na fotke a jej oblečenie. Mala „bombové“ zelené nohavice so zúženou členkovou časťou, vysokým pásom a voľným strihom v oblasti stehien. Hneď som si tú fotku uložila a začala pátrať, kde tie nohavice zoženiem. Bezúspešne. Hľadala som v obchodoch, hľadala som online, nikde nič. Stále som ich mala v podvedomí.

Mesiac dozadu listujem Romwe a zrazu na mňa vyskočili. Trikrát som zaklipkala očami, švihla pravou rukou a už boli v košíku! Neverila som, že ich niekedy v živote nájdem. Dodnes mám tú fotku v mobile a stále som ten outfit obdivovala. Keď sa mi ich podarilo kúpiť, už som len dúfala, že prídu také, aké si ich predstavujem. Musím na nich prešiť „babku s dedkom“, lebo sa to trochu pri nosení odhaľuje, no inak sú úplne perfektné a ja už teraz viem, ktoré nohavice budem nosiť počas babieho leta najčastejšie!

Prajem Vám príjemný týždeň (:

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Sam Edelman (stará kolekcia), Nohavice: Romwe, Top: Forever 21 (minuloročná kolekcia), Kardigán: Planet Paris, Kabelka: Mango (minuloročná kolekcia), Náhrdelník: Forever 21, Náramok, prsteň: Chrysalis // Blogerinas.sk, Náušnice: Selepceny

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.