.ve dvou se to lépe táhne & ako sme sa (ne)zladili

Nikdy som Petrovi do obliekania „nekecala“. Vždy som rešpektovala, čo nosí a všetko, čo si obliekol, mi tak nejako k nemu sedelo. Nemala som potrebu meniť to a pretvárať ho na svoj obraz. Aj keď som mala na začiatku nášho vzťahu tendencie stiahnuť ho so sebou na nákupy, po niekoľkých neúspešných pokusoch som to vzdala. Síce moje nákupné horúčky vždy trpezlivo (s)trpel a bez slova sedel v kabínke, o nákupoch pre neho nechcel nikdy ani počuť. Jeho večným a nepriestrelným argumentom bolo, že má plnú skriňu vecí a nič nepotrebuje. Samozrejme, pri tejto vete som sa ja vždy pousmiala – hneď som si totiž predstavila moju desaťkrát väčšiu skriňu a môj večný „problém“, že nemám čo na seba. Darmo, my ženy sme v tomto expertky…

Síce nakupujem rada, nikdy sa netúlam bezcieľne po obchodoch. Vždy viem, čo, kde a za koľko chcem kúpiť. Prídem, vyberiem, bleskovo vyskúšam (niekedy ani to), platím a odchádzam. Navštívim jeden či dva obchody a tým pre mňa nákup končí. Väčšinou chodím na nákupy sama – nemám rada, keď mi do môjho nákupu niekto hučí, keď má výrazne iné tempo alebo keď sa ma štyrikrát opýta, či si to má kúpiť (čau, mami! :D). Keď však so mnou niekedy išiel Peter, vždy mi ochotne asistoval a keď som si nebola istá farbou či strihom, jeho mužský pohľad na vec bol vždy nápomocný.

Bod zlomu

Do obchodov sme však spolu nikdy veľmi nechodili a keď som si na našich cestách a výletoch chcela odskočiť do nejakého neznámeho butiku, krútil očami, zalamoval rukami a netrpezlivo prešľapoval z nohy na nohu. Tento rok sa však niečo zmenilo. Neviem, ako, prečo a kedy, no Petrík dostal chuť nakupovať. Sám od seba navrhol návštevu obchodov, vymenoval mi, čo všetko mu chýba a na Instagrame mi začal ukazovať, čo by si kúpil. Zrazu si odo mňa nechal poradiť, bol ochotný skúšať nové veci a neprotestoval, keď som mu do skúšobnej kabínky nosila veci, ktoré sa mi páčia a vedela by som si ich na ňom predstaviť.

Pravdu povediac, ešte aj dnes som z toho pomerne v šoku. Ak máte doma rovnakého fešáka ako ja, určite viete, o čom hovorím. Jednoducho, minulý rok bolo doslova nemožné navrhnúť mu, aby si cez zimu obliekol rolák alebo sa na nejakú akciu ku mne „doladil“. Dnes ma v nakupovaní tromfne jedna radosť a kým ja sedím pred kabínkou zničená a vyčerpaná, on skúša jedno tričko za druhým, strieda to s nohavicami a tak trošku samoľúbo sa obzerá pred zrkadlom. Ale nesťažujem si. Práve naopak, v tom momente sa mi páči ešte o čosi viac a je príjemné sledovať, ako sa (konečne) mení na muža.

Ve dvou se to lépe táhne

Cítim, že mi dôveruje a vie, že sa na mňa môže spoľahnúť. To ma pri srdci hreje zo všetkého najviac. Nechá si odo mňa poradiť, či už v móde alebo pracovnom živote a vždy rešpektuje môj názor. Ťaháme za jeden koniec, sme jeden tím a navzájom si pomáhame. Neviem, či by som mohla byť spokojnejšia…

 Nikdy by som neverila, že v živote môžem stretnúť človeka, s ktorým si budem takto rozumieť, s ktorým sa budeme dopĺňať a ťahať za jeden povraz. Samozrejme, sú aj menej ružové dni, (s)klamania, pošmyknutia, nesvetlé momenty, nie všetko je ideálne. Dôležité je však porozprávať sa a zistiť, kde robíme chyby. Už len skutočnosť, že si dokážeme navzájom odpustiť a rešpektovať svoje chyby, je znakom toho, že nás Boh nedal dohromady len tak. Darmo, ve dvou se to lépe táhne.

„Outfit na druhú“

Priznám sa, že z týchto fotiek pôvodne ani nechcel byť článok, ale povedala som si, že keď už takto pekne vyšli, bola by škoda neukázať vám ich. Mne osobne sa veľmi páčia a napadlo mi, že by som vám počnúc týmto príspevkom vždy raz mesačne ukázala nejaký „spoločný outfit„. Predsa, už musí byť celkom otrava pozerať sa stále len na mňa. 😀 Okrem toho, možno na Petrovi uvidíte niečo, čo by sa páčilo aj vašej polovičke/bratovi/kamošovi a taký tip na nákup nie je nikdy zlý. (Hovorím z vlastnej skúsenosti.)

Fotky vznikli ako sprievodný „matroš“ k videu pre Nahodsa.sk, odkiaľ sú v podstate oba naše outfity od hlavy až po päty. Mojím cieľom bolo skombinovať street wear značky v outfitoch, ktoré by mohli byť nositeľné aj počas sviatkov. Predsa, nie každý má rád elegantný štýl a ak niekto nosí skôr casual kúsky, hodiť sa „do gala“ môže byť niekedy utrpenie. Preto som vybrala nenápadnejšie jednoduché veci, ktoré spolu hrajú a na prvý pohľad pôsobia elegantnejšie – aj keď sú napríklad z teplákoviny.

Ako sme sa (ne)zladili

Keď vidím na ulici dvojicu, ktorá je podobne či rovnako oblečená, vždy chvíľku zvažujem, čo si o tom myslieť. Napokon však (takmer) vždy uznám, že je to veľmi milé a rozmýšľam, či aj my dvaja s Petríkom raz budeme chodiť oblečení tak, že každý už z diaľky spozná, že k sebe patríme. V našich dnešných outfitoch som pôvodne ani nemala v pláne zladiť nás. Ako som však vyberala veci, nejako sa mi farbami, kabátom či topánkami podarilo vytvoriť dva outfity, ktoré k sebe dokonale pasujú.

Možno si kladiete otázku, kde je toľko veľa snehu. Fotky vznikli pár týždňov dozadu nad Tatranskou Štrbou a síce tento víkend netrávim doma pod Tatrami, pri mojej poslednej návšteve ho bolo presne toľkoto veľa! Dokonca sme už videli aj pár snehuliakov.

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: ja, Petrík & Jurko Petruš

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.