Ako sa staráš o oblečenie? Philips GC9630

0 Flares 0 Flares ×

_DSC3597

 

Sem-tam sa ma pýtate, ako sa starám o svoje oblečenie. Prečo má takú žiarivú farbu, prečo vyzerá stále ako nové, ako ho skladujem, žehlím, periem. Nuž, priznávam, najväčší podiel na tom, že množstvo vecí v mojej skrini vyzerá ako nové, je fakt, že kúsky stále striedam. Aj keď mám niekoľko obľúbených kombinácií, stále sa snažím vytvárať nové, v ktorých obmieňam kúsky z celej skrine a tak nemám možnosť príliš rýchlo danú vec „zodrať“. Obľúbené kúsky si to však odnesú vždy, nakoľko medzi ne patria biele košele a biele tričká, ktoré po niekoľkých praniach začnú ťahať svoju farbu do siva či žltnúť. Najväčší problém som mala so zažltnutými fľakmi od ženských dezodorantov, problém sa však vyriešil, keď som začala použivať mužský Old Spice, ktoré žiadne fľaky nezanecháva a proti poteniu chráni úplne dokonale. Keď som bola doma vo Svite, s uskladnením oblečenia som nemala žiadny problém- veľa miesta, obrovský šatník, vešiaky, police na topánky. Ťažkosti však prišli s presťahovaním sa do Bratislavy, kde mám vecí stále viac a miesta čoraz menej. Síce žijem v podstate v dvoch skriniach, sú od seba 300km, takže vždy mi niečo chýba buď tam alebo tu.

Ako skladujem moje oblečenie? Topánky mám buď v policiach (lodičky, mokasíny) alebo krabiciach (tenisky, kotníkové čižmy). Kabáty, saká, šaty, dlhé sukne, jemné nohavice, chlpaté vesty a kardigány visia na vešiakoch. Doma vo Svite mám na vešiakoch aj košele a blúzky, tu v BA mám miesta menej, preto sú uložené v priestrannom šuflíku. Rifle, tričká, mikiny a krátke sukne mám uložené v policiach a veci na cvičenie či na doma vo veľkých šuflíkových boxoch pod posteľou. Snívam o tom, ako budem mať o pár rokov (dúfam!) šatník ako samostatnú izbu a konečne budem vidieť všetky veci a topánky, ktoré vlastním. 😀 Kabelky majú svoje miesto buď v policiach alebo veľkých papierových krabiciach z IKEA, ktoré sú pevné a zmestia sa do nich aj veľké kabelky. Na okuliare a doplnky mám v izbe rôzne stojany, ktoré som kúpila cez Ebay, Aliexpress, v Tiger či Ikea.

Čo sa prania týka, pri zvláštnych materiáloch zvyknem sledovať štítky na oblečení alebo zavolám mamine. 😀 Inak periem väčšinu vecí v práčke na 30-ke, rozdelené podľa farieb. Podprsenky, spodnú bielizeň, pančušky či jemné šaty/blúzky, vkladám pred praním do sieťky, aby sa nepoškodili. Na škvrny používam pred praním Lanza mydlo a na pranie tekuté pracie prostriedky s jemnou vôňou z Lidlu. Ak mám niečo od krvi, pomôže zaprať to v studenej vode. Ak sa mi podarí zašpiniť sa s niečím iným, väčšinou pomôže Google alebo maminka na telefóne. V práčke periem aj tenisky. Samozrejme, nemôžem tam strčiť všetky, ale pri väčšine to funguje. 🙂 Rada suším veci na čerstvom vzduchu, vtedy sú veci krásne svieže.

Mám veľa vecí a málo miesta. A myslím, že nie som jediná, kto má takýto problém! Po vypraní preto veci nežehlím. Minulý rok som žehlila, no časom som prišla na to, že je to úplne zbytočné. Nemá to zmysel, pretože sú na vešiakoch, v šuflíkoch a v skrini niektoré natlačené tak, že sa do dvoch sekúnd úplne pokrčia a ja si ich musím pred nosením tak či onak opäť žehliť. Takže si všetko žehlím tesne pred tým, než si to oblečiem. Doma mám klasickú naparovaciu žehličku od značky Philips.

Prednedávnom som však dostala na testovanie naparovací systém Philips Perfect Care Elite GC9630 a vyskúšala si, ako môže byť žehlenie zábavné a najmä rýchle, keďže som mala hotovo za pár sekúnd! Ide o žehlenie za pomoci pary, ktorá sa postará o to, aby sa vlákna v tkanine usporiadali tak, ako treba. Tlaková para žehliaceho systému je omnoho spoľahlivejšia, než tá v malej žehličke. Tlakové žehliace systémy sa od naparovacej žehličky líšia totiž nielen svojim výkonom, ale aj konštrukciou. Namiesto toho, aby para vznikala v tele žehličky a ochladzovala žehliacu plochu, vyrába sa v základni, z ktorej sa na miesto určenia dopraví silikónovou hadičkou. V praxi to znamená, že v rukách držím omnoho ľahšiu žehličku a pracujem s veľkým objemom pary, ktorá je vyfukovaná z trysiek pod vysokým tlakom. Síce sa miestnosť pri žehlení celkom rýchlo zaparí, preto je fajn otvoriť si okno, vyžehlí naozaj všetko! Dokonca aj tylovú sukňu, ktorú sa mi vôbec-vôbec nechcelo asi mesiac žehliť, pretože bola neskutočne pokrčená po tom, čo som ju oprala. 😀 Teraz ju stačilo zavesiť na vešiak, prejsť po nej niekoľkokrát parou a bolo!

Samotná žehlička je ľahučká ako pierko, no systém je pomerne veľký. Zaberá omnoho viac miesta, než klasická žehlička, avšak, celkovo je navrhnutý veľmi dobre. Plusom sú dve „kabínky“ po stranách na uschovanie káblov a poistka, ktorá udrží žehličku na svojom mieste. Výhodou je, že počas žehlenia sa nemusím báť položiť žehličku na dosku, pretože je navrhnutá tak, aby ju nespálila. Tiež obsahuje systém Easy De-Calc Plus, ktorý upozorní na potrebu vyčistenia nádoby od vody, ktorá obsahuje vodný kameň. Nahriatie trvá len pár sekúnd a nádržka na vodu zvládne až 1800ml. Za mňa môžem povedať len obrovské áno, keby som mala vlastný byt a miesto, kam ju po žehlení uschovať, neváham. Je to skvelá vec aj na fotenia či stylingy, pretože si žehlenie nevyžaduje veľa času, dá sa vykonať v akejkoľvek polohe a žehlička si poradí aj s malými detailami, ako je golier či priestor v okolí gombíkov. Ako bežný užívateľ som žiadne chyby nepostrehla.

Ak máte nejakú otázku, smelo do toho, pýtajte sa. (:

_DSC3586 _DSC3601 _DSC3591 _DSC3577 Jarny, Lucid kvety1

 

Love, peace and life Ivanka

Naparovací systém Philips Perfect Care Elite GC 9630

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.