.a bola svadba & časť tretia

0 Flares 0 Flares ×

Spoločne si budujeme život, ktorý milujeme. <3

V náš svadobný deň sme prikladali veľkú váhu kvalitnému jedlu – o tom som vám písala už minule a hádam, že vás to ani neprekvapilo. 🙂 Druhým dôležitým bodom v rámci organizácie svadby pre mňa bola hudba a zábava. Predstavu o svadobnej kapele som mala dlhodobo danú a vedela som, akú atmosféru chcem na svadbe docieliť. Nie sme fanúšikovia ľudovej hudby počas celej svadby, takže tradičnú kapelu sme vylúčili hneď na úvod. Rovnako sme nechceli iba DJ, nakoľko ten nedokáže strhávať ľudí na parket po celý čas od obeda až do rána. Od prvého momentu som vedela, že chcem energickú a živú kapelu!

Svadobná kapela

Keď sa spätne pozriem na fotky z našej svadby, počujem hudbu. Počujem, ako Matej spieva, počujem, ako naše topánky udierajú pri doskokoch o zem, počujem, ako výskame, počujem, ako sviští vzduch okolo našich šiat, počujem, ako sa zabávame. Zaplaví ma šťastie a spomienky sa mi v hlave hmýria ako šialené.

Nie je nič horšie, ako keď sa hostia na svadbe nudia. Keď hrá kapela, ktorá nie je schopná odtrhnúť ľudí od stoličky, pretože nie je a.) podľa ich vkusu b.) profesionálna c.) zaujímavá. Našťastie, naša kapela bola všetko, len nie tieto tri spomínané body! The Showtime Band bola najlepšia voľba, po ktorej sme mohli siahnuť. Chalani boli energickí, dokázali prilákať ľudí na parket, ich repertoár je živý, nadčasový a strhujúci a ja teraz len dúfam, že ešte niekedy pôjdem na akciu, kde ich budeme môcť opäť zažiť! Pochvaľovali si aj ľudia z fachu, ktorí majú prechodené rôzne akcie, páčili sa mladým i starým a aj vďaka ich hraniu (a starejšiemu – o tom nižšie) sme sa bavili do poslednej sekundy.

Z praktického hľadiska bol celý proces komunikácie a vybavovania s Lukášom, manažérom kapely, úplne bezproblémový a profesionálny. Dohodli sme si, kedy, čo a ako, dokonca nebol problém ani pri posune dátumu, ktorý nám do toho celého vošiel. Mne ako neveste veľmi vyhovovalo, že kapela má vlastnú techniku, zabezpečili komplet ozvučenie i osvetlenie a cena bola za to, čo predviedli, ešte aj nízka. Odporúčam všetkými dvadsiatimi (aj prstami na nohách). ❤

V „ponuke“ majú ešte dve ďalšie kapely, obe sú dychberúce a chvíľu mi trvalo, kým som sa finálne rozhodla, ktorú na svadbe chceme. 🙂 The Showtime Band u nás napokon vyhralo z toho dôvodu, že majú v repertoári slovenské i zahraničné piesne, takže bol predpoklad, že uspokoja hudobný vkus väčšiny hostí. V rámci svadby hrali v niekoľkých blokoch, takže hostia mali medzi tanečnými kolami šancu „vydýchnuť“ si. Po ich skončení nastúpil ich DJ, ktorý to s nami potiahol do skončenia svadby. Tento kompletný hudobný (a technický) servis z ich strany bol pre mňa ako nevestu veľkým plusom!

Čepčenie

Čepčenie býva pre mňa na svadbách najemotívnejším momentom. Väčšinou sa mi pri tom tisnú slzy do očú a inak tomu nebolo ani na našej. Akurát, že sa netisli, ale tiekli potokom. Od začiatku až do konca…

Nevesty vraj pri tom plakať nezvyknú, ale mňa to tak dojalo, že sa tie vodopády z mojich očí nedokázali zastaviť. Začalo to, keď ma dievčatá viedli medzi sebou a rozozvučali sa v trojhlase ich silné hlasiská. (Ešte aj teraz, keď to píšem a spomeniem si na to, mám opätovne husiu kožu.) Posadili ma, potom sme sa s Petrom na seba naraz pozreli a chytili sa za ruku. Započúvala som sa do textu, pozrela na všetkých naokolo – mamina plače, teta plače, kamarátky plačú…a ja plačem ešte viac. Bolo to prekrásne a čepčenie považujem za jeden z TOP 3 momentov našej svadby!

Slovami sa nedajú vyjadriť a opísať moje pocity. Bolo to nadšenie, dojatie, radosť, smútok, spomienky a vízie v jednom. Ak zvažujete, či si na svadbu folklórny súbor na čepčenie zavolať alebo nie, poviem vám len jedno – nezvažujte! Radšej pripravte menej koláčov, než aby ste mali prísť o tento zážitok. Verte mi, bude to vo vás rezonovať do konca života. Naše čepčenie v Trenčianskych Tepliciach sme zverili do rúk FSK Čepček a boli sme maximálne spokojní, určite s nadšením odporúčame aj ďalej. ❤ Zabezpečili nám kroje i obuv, obliekli nás, nachystali, boli dochvíľni a veľmi profesionálni.

Starejší

Som človek, ktorý má rád veci pod kontrolou a zorganizované. Inak tomu nebolo ani v deň svadby. Ako nevesta som však na organizáciu a celkový chod nemohla (a ani nechcela) dozerať, preto som hneď od začiatku zvažovala starejšieho. Pre niekoho „zbytočnosť“, pre mňa #musthave svadobného dňa. Radšej by som bola išla k oltáru (obrazne povedané) bosá, než bez starejšieho za chrbtom. Prečo?

Starejší je človek, ktorý vám svadobný deň krásne zorganizuje, odmoderuje, hostí usmerní, zabaví a ak potrebujete s niečím (trebárs aj na poslednú chvíľu) pomôcť, máte ho po ruke. Niekto volí za starejšieho človeka z rodiny (napr. krstného), niekto zase človeka, ktorý to robí profesionálne. My sme zvolili druhú možnosť, pretože som vedela, že chcem človeka, ktorý má so svadbami skúsenosti a ktorý s nami nie je nijako previazaný (niekedy sa napr. stane, že sa starejší z rodiny stihne od dojatia či vzrušenia opiť skôr, než sa vy dostanete k oltáru). Svadbu sme si chceli užiť, zabaviť sa, nemať starosti a zároveň sme tými starosťami nechceli zaťažovať ani rodinu a priateľov, ktorí boli našimi hosťami.

Našou voľbou bol Dominik Gajdoš, mladejší.sk, ku ktorému som sa dostala vlastne aj vďaka vám a vašim radám cez Instagram. Dominikovi som písala dvakrát – prvý raz so starým termínom a miestom (veď viete, tá nešťastná stodola), no v ten deň už mal obsadené. Našťastie, vesmír to zariadil tak, aby sa naše cesty predsa spojili a v (nový) deň svadby bol k dispozícii. Dominik prišiel, previedol nás svadobným dňom, všetkých výborne zabavil, urobil skvelý program a aj vďaka nemu máme na svadbu také krásne spomienky! ❤ Naozaj som si nemohla v svadobný deň okolo mňa priať lepší tím. (I keď, podľa poslednej fotky, ktorú tu nájdete, to vyzerá, že si prajem minimálne lepšieho manžela… Ale nedajte sa oklamať, fotky často klamú. Manžela by som veru nevymenila. Zatiaľ…)

FOTO: Martin Krystýnek

Love, peace and wedding

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.