White Dress.

0 Flares 0 Flares ×

DSC_2873-horz

 

Šaty sú len šatami. Len kúskom látky postrihaným do určitého tvaru, zošité a zavesené na vešiaku v obchode. S cenovkou, na ktorej je napísaná (niekedy) prehnaná suma a logo obchodu. Pri pohľade na ne vás možno najprv napadne, že vyzerajú ako handra na utieranie zeme, no keď ohmatáte materiál, častokrát uznáte, že by predsa len dobre nesala a tak to radšej necháte tak. No potom vás na nich niečo zaujme. Malý detail, možno farba alebo strih. Niečo, čo ste si na prvý pohľad nevšimli. A tak šaty skladáte z vešiaku, beriete do kabínky a cítite, že „niečo na tej Mary je nich je“. A potom, keď si ich oblečiete, už viete, čo to „niečo“ bolo. Potenciál predsa! Lebo každý a jeden kúsok oblečenia ho má! Či sú to šaty, nohavice, blúzka alebo topánky. Nové, staré, po mame, po babke, možno po dedovi, zo sekáču alebo butiku. Len sa na vec musíte pozerať z trochu iného pohľadu, vyskúšať niečo, čo ste doteraz neskúsili, povzniesť sa nad konvenčnosť  a cítiť sa v tom, čo nosíte, dobre. Lebo tie šaty za vás to posledné neurobia. Áno, pomôžu vám v sebavedomí, no krása vychádza zvnútra a na povrchu sa len reflektuje. Ak sa necítite byť krásnou vy, ak nie ste so sebou vyrovnaná a spokojná, je to celé, ako sa hovorí, v háji. To, čo vidíte v zrkadle vy, vôbec nie je dorazom toho, aká v skutočnosti ste a ako vás vníma okolie. Preto sa veľa usmievajte a tešte sa zo všetkého, čo vám život ponúka. „Nestrúhajte formu“, nemračte sa, nebuďte dôležité. Uvoľnite sa, využite svoju charizmu (má ju každá z nás!) a noste to, čo sa vám páči. Neurážajte, neklamte, nebuďte neprajné, ďakujte, milujte, užívajte si, tolerujte. Čo dáte, to sa vám vráti, veľa ráz mnohonásobne. (Karma has no menu. You get served what you deserve.)  Možno sa divíte, prečo to píšem v ženskom rode, no tentokrát to adresujem iba ženám a dievčatám. Lebo táto „diagnóza“ je pre nás, slovenské devy, typická a máme pred sebou ešte dlhú cestu… No verím, že to zvládneme. Možno párkrát padneme „na hubu“, no aspoň sa poučíme, že treba dvíhať nohy a polená nám z cesty neodskočia samé. Držím nám palce, ladies!

Šaty nenosia vás, ale vy ich! Tak smelo do toho. (:

Mojou láskou sú biele šaty. Najlepšie z padavého materiálu, dostatočne široké na to, aby sa v nich dalo maximálne infantilne točiť dokola a hrať sa na Vílu Amálku. V skrini mi ešte pred týždňom viseli dvoje (videli ste ich tu), no vďaka Sheinside mi k nim pribudli ešte tieto. Sú skvelé vo všetkých smeroch, no najviac v tom „točiacom“. Pridala som moje najobľúbenejšie letné sandále a nikdy nestarnúcu kabelku. Farebný akcent som dodala modrými náušnicami, ktoré babuľky z Čačiek pomenovali po mne/mojom blogu a lakom na nechty. Majte peknú nedeľu!

Ozaj, do Giveaway sa môžete zapojiť tu, ak ste tak ešte neurobili! 🙂 Nezabudnite si dobre prečítať podmienky!! (:

DSC_2871-horzDSC_2910DSC_2907-horzDSC_2891-horzDSC_2880-horzDSC_2905-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Jozef Novobilský

Shoes/Topánky: Second-hand (H&M), Dress/Šaty: Sheinside, Bag/Kabelka: Second-hand (Salvatore Ferragamo), Earrings/Náušnice: Model Sweet Lady LollipopČačky.sk, Watch/Hodinky: Mojehodinky.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.