.the red dress & kapitola sebavedomia

Obliekam si šaty a celkom tradične- nestíham. Síce mám ešte pol hodinu, už teraz viem, že prídem päť či sedem minút „po“. Bojujem totiž so zipsom, ruky vykrúcam krížom-krážom a doma mi nemá kto pomôcť. V byte som opäť sama. Po vrch sa mi ho podarí zapnúť až po pár minútach. Doupravujem vlasy, ktoré neposlušne trčia z drdola a nanesiem rúž. Pri poslednom letmom pohľade do zrkadla si uvedomím, že to dnes asi „vyšlo“. Vyzerám celkom dobre, zvládla som to. Moju „predtuchu“ počas večera potvrdí aj pár prítomných. Pekne sa poďakujem a usmejem. Veď tak sa to predsa patrí a napokon, malo by mi lichotiť, ak mi niekto povie, že vyzerám výborne, všakže?

Kapitola sebavedomie

Ale necítim sa tak…Chýba mi totiž niekto, kto mi pocit krásy a sebavedomia dodáva. Niekedy bez slov, inokedy slovami. Dnes večer nie je po mojom boku, takže si musím poradiť sama. Keď som však s NÍM, žiarim. Nepotrebujem make-up, nepotrebujem ani krásne šaty, stačí mi pocit spokojnosti a smiech. Ľudia vidia, keď je človek šťastný. Badať to v očiach. A vidíte/cítite/počujete to na sebe aj vy sami- či už v zrkadle alebo podľa frekvencie smiechu.

Je totiž rozdiel cítiť sa a vyzerať krásne. Ak žena vyzerá dobre, ale nemá pri sebe nikoho, kto by jej to dal úprimným slovom, hlbokým pohľadom či čo i len jemným dotykom pocítiť, že za to stojí, všetky snahy sú zbytočné. A teraz nemám na mysli krátkodobé lásky, ale tie skutočné. Pomáha Vám k sebavedomiu make-up a pekné šaty? Dáte na povzbudivé či lichotivé slová okolia? Najskôr asi áno, veď pochvala vždy poteší a pocit, kedy máme na sebe šaty, v ktorých sa môžme cítiť „extra“, je vždy lákavý. No to najkrajšie prichádza až v čase, keď má žena pri sebe partnera, ktorý ju miluje. Z veľkej časti srdcom, hlavou (a bezhlavo) a v neposlednom rade rukami. Dotyky, pohľady, pekné slová. Partner, ktorý vie nie len brať, ale aj dávať. Partner, ktorý počúva, podporuje a chápe. Človek, ktorý vníma a nemyslí len na seba. Človek, ktorý dokáže vyčítať z očí, po čom žena túži…

Máš ho? Gratulujem. Nemáš? Nevadí, nie si v tom sama!

Takých je málo, ženy, dievčatá a slečny. Väčšinou by najradšej „k novému modelu“ ženy prijali aj návod na obsluhu a tlačítko na vypnutie. Neviem, či si ich zle „vychovávame“ alebo je to naozaj tak, že sú z inej planéty. S chlapmi je to veľmi ťažké. Rozmýšľajú úplne inak, než my ženy. Mám pocit, že niekedy rozumejú len jednoduchým holým vetám a všetko ostatné ide mimo nich. Chceme im vysielať signály a indície? Nech sa páči, ale odporúčam, aby boli poriadne okaté a najlepšie nápadné ako slon. Ak po niečom túžime, ak s nimi chceme niečo riešiť, ak máme otázku a potrebujeme odpoveď, vykašlime sa na omáčky. V tomto prípade to nefunguje tak, ako pri spracovaní „protivných matiek“ pred piatkovou diskotékou, kde je jadro veci zabalené do ružovej vaty, ktorá je nutnosťou. Tu sa musíme vyjadrovať veľmi zreteľne a jasne. Ak túto „polopatistickosť“ podceníme, môžeme skončiť dotknuté, urazené alebo nahnevané. (A k tomu ešte aj bez elementárnej dávky sebavedomia.)

Samozrejme, úplne najlepšia je situácia, kedy od muža nič nechceme a neočakávame- v podstate sa tak dá predísť zbytočnému sklamaniu. Ale to je od nás žien veľmi nepravdepodobné, všakže.

Červené šaty

Červená je vraj farba vášne. Niekedy je to farba hnevu, inokedy zase lásky. Keďže sa blíži Valentín, mohla by ti byť aj farba „srdciarov“. Dnes je to však farba mojich šiat a jedna z mojich „srdcoviek“. Cítim sa v nej živo, plnohodnotne a príťažlivo. Moje najobľúbenejšie šaty zo šatníka majú buď ružovú, bielu alebo červenú farbu. Aj keď sa obzerám po nejakom novom kúsku v strihu, ktorý ešte nemám, vyhrávajú práve tieto tri farby.

Najnovším „prírastkom“ sú tieto krásne dlhé spoločenské šaty z Miadresses. Pri pohľade spredu sú jednoduché, priliehavé, pričom zvýrazňujú krivky a postavu opticky predĺžia. Pôsobia nenápadne a decentne. V zadnej časti však majú obrovskú mašľu a hlboký výstrih, vďaka čomu pôsobia veľmi rafinovane. Detail v podobe nariasenej látky do tvaru mašle zadok krásne vytvaruje. Vďaka elastickej látke sú ideálne na ples a dá sa v nich bez problémov hýbať. Ja som v nich síce ešte nikde nebola, no páčia sa mi tak veľmi, že som Vám ich musela ukázať! (A v prípade, že hľadáte nejakú inšpiráciu, kde kúpiť tie správne šaty, Vás možno aj trošku nasmerovala. :)) Ako som písala v tomto článku, pod úzke priliehavé strihy sú najideálnejšie buď sťahujúce alebo bezšvové pančušky. Ja osobne volím radšej tie bez švov v kombinácii so sťahujúcou spodnou bielizňou, ktorá je pre mňa najpohodlnejším riešením pod akékoľvek úzke šaty či sukne.

Prajem Vám úspešný týždeň <3

 

Love, peace and fashion Ivanka

Šaty: Miadresses, Kabelka: Pinkhead.eu, Šperky: DÓRA bižutéria

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.