Red disco pants.

20140429-0066-horz

 

Tak som sa predsa len rozhodla písať aj v angličtine. Je možné, že mi to vydrží do zajtra, avšak je tu aj možnosť, že sa do toho naozaj obujem a popasujem sa s tým tak, ako sa patrí.

Avšak to je momentálne druhoradé. Podstatné je, že stále ostávam verná aj slovenčine, ktorá je pre mňa na blogu prvoradá. Včerajším dňom, kedy som absolvovala oficiálnu „rozlúčku“ so školou, sa pre mňa začalo namáhavé obdobie strávené nad knihami. Najskôr som z toho mala stres a podliehala som panike, keďže som si za posledný rok zvykla neučiť sa príliš mnoho (všetkého veľa škodí!). Našťastie sa to na mojich školských výsledkoch neodrazilo, ba naopak, bodovo (náš nemecký systém známkovania) som na tom momentálne lepšie, ako po iné roky (ak nepočítam nemčinu, kde je to všetko o sympatiách učiteľky k mojej osobe, čo sa, bohužiaľ/vďakabohu, nepodarilo, a preto sa môžem snažiť akokoľvek, vždy na tom budem rovnako). Ako som sa však včera podvečer vracala z cvičenia, uvedomila som si, že tá panika mi neuškodí. Jeden týždeň si odsedím nad knihami a potom budem mať 4 mesiace leháro (ak nepočítam prijímačky na VŠ), čo je vlastne úplne najsuper. Počas leta by som rada odišla „za mláku“, takže aj to spomínané písanie článkov v AJ mi určite pomôže.

Od 12. mája ma teda čakajú ústne maturitné skúšky z angličtiny, nemeckej geografie a nemčiny, preto sa budem snažiť koncentrovať sa počas nasledujúceho týždňa najmä na ne. Je možné, že budem prispievať menej, avšak, ako sa poznám, určite budem robiť viac a častejšie to, čo robiť nemám, takže to „možné“ je viac než nepravdepodobné.

A čo k dnešnému outfitu? Možno ste tzv. disco nohavice videli na Lookbook-u či v klipoch (napr. You make me), tak ste ich už zaregistrovali. Ja som ich prvý krát videla na blogu The Chicmuse pred 3 rokmi a bola to láska na prvý pohľad. Vyzerajú kvalitne discofilne (nečakane) a retroidne. (Kto si pamätá na tie super cyklistické legíny vo všetkých neónových farbách, ktoré existovali, z prelomu tisícročí? Ešte aj dnes ich je sem-tam vidieť na cyklistických chodníkoch a ja mám jedny fialové doma, ktoré som zdedila po mamine.) Každopádne, sú najsuper. Z tenučkého kĺzavého materiálu, dostatočne žiarivé a veľmi pohodlné. Robia super krivky (najmä zadok, verte mi!) a najviac sa mi páčia v jednoduchej kombinácii s Converskami a džínsovou bundou. Pre mňa, ako milovníka farieb, sú takéto nohavice lepším riešením športovejšieho outfitu, než klasické čierne legíny. Outfit je síce jednoduchý, no zároveň sofistikovaný. Určite je to lepšie riešenie pohodlnosti, než snapback, ruksak, legíny a tričko, ktoré môžeme vidieť v uliciach na každom kroku (mysliac si, aké je to super originálne). Okrem toho, vyzerá to omnoho ženskejšie.

 

Two years ago I wrote articles in English. I have to say, it was a disaster. Since that time I wasn’t motivated or interested to write in another language than in my native. I was considering the idea to write in English or German for a long time because of the fact I have a lot of visitors from another countries. I know that as a not native speaker a.k.a. foreigner, my knowledge, grammar or vocabulary are not so perfect and rich as they could be. But I’ve been learning these two languages for a long time and I think that it’s time to improve my skills and learn more by writing the articles in foreign language. I use English and German in school. As a student of bilingual high school I use German in almost half of my lessons. I haven’t got any problems to communicate or to understand anything. As for the English, I use it only in English lessons in school, but I watch the movies and series, read some blogs and articles too, so there are no problems with understanding (with speaking it ‚s worse. I am too shy to say something.) But I think one can learn the most by writing. 

So I decided to start writing in English. Maybe you wonder why I haven’t chosen German, but there are several reasons for it. First, English is a world language. Today almost everybody has the basic knowledge about it and can understand the more-over simple sentences. When I write, I write in the simple English with basic vocabulary, so I think even when you are not from english speaking country, you can understand a lot. Secondly, who would read it in German?! 😀 No offence, I like that language but due the globalisation everybody is keen on English. As for the cooperations (which I have nowadays with Persunmall, Oasap and Sheinside), it’s a big advantage for me to use English. In summer I would like to stay in America so I hope these articles can help me in some way too.

Anyway I hope you’ll be good to me. Everybody makes mistakes and we learn all our life long. I know that I am not perfect but I am ready to do my best. If you see some huge mistakes or you can’t understand anything, just let me know. I’ll try to explain or correct it. 

As for today’s outfit I am wearing a red disco pants what you could certainly notice while looking at the photos. 3 years ago I spotted them in outfits on Lookbook. I really liked them but I could find them only in American Apparel shops. I didn’t want to buy them because they were too expensive and I wasn’t sure about the size. Two months ago I hit on them in the auction on Ebay. I paid 1€ and I couldn’t be happier! This was the first time I am wearing them. They are super comfortable, paperthin and made from smooth and silky fabric. I love to combine them with classis white Converse shoes and jeans jacket. It looks simple but sophisiticated. Nowadays girls want to wear sporty and comfortable outfits. They usually put on the first things which they see in their wardrobes. Black leggings, some shirt, snapback and rucksack. And they all want to look different but the fact is that they all look the same. It’s better for me to wear these pants than black leggings. It ‚s not so boring and for me, as for a lover of colours, it’s more acceptable. And I think it looks more womanlike.

 

20140429-0061-horz 20140429-0065-horz 20140429-0086-horz 20140429-0093-horz 20140429-0094 20140429-0104-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Martin Krystynek

Pants: Ebay, Shoes: Converse, Bodysuit: Vintage, Jacket: Second-hand (Next), Bag: H&M, Earrings: Kik, Sunglasses: Vintage

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Disco pants jsou super! Mám černé z HM a miluju je. Červené jsem snad ještě nikde neviděla, ale skvěle ti sednou 🙂

  • Sice máš krásnou postavu, ale tahle červená hrůza nesluší nikomu. Dělá ti to hnusnej rozkrok! Vyhoď to a už to na sebe nikdy neber!

  • Musím povedať, že neznášam tieto „disco“ nohavice ale na tebe Iva vyzerajú dobre a keď sa v nich cítiš dobre tak prečo nie. A nesúhlasím s názorom, že tento typ nohavíc je pre štíhle alebo chudé nohy, vyzerajú oveľa lepšie na plnších a vyšportovaných nohách. Pekne ich tvarujú a zoštíhľujú.

  • A ešte som chcela dodať k jednému komentu, že ak má Iva tlsté nohy, tak to už potom neviem, kde žijeme. Normálna „size“ sa teraz považuje za tlstú?????

    • Ivana má štíhle nohy, o tom niet pochýb…ale možno dotyčný, ktorý napísal svoj komentár ju vidí na fotkách prvý raz a je fakt, že tento typ nohavíc, ešte aj s leskom parádne rozširuje…dokonca aj také štíhle nohy ako má Ivka…Mne to síce na fotkách nevadí, pretože v mojich očiach má stále dokonalú postavu, ale koľko ľudí, toľko chutí a v dnešnej dobe sa ani nečudujem takým hlúpym komentárom, celá táto doba je hlúpa…