Platonic love…Forever…

0 Flares 0 Flares ×

I fell in love. It was not love at first sight. I would say that rather platonic.I love the noise of the waves, I love the sun, the underwater „view“, I love beautiful weather, I love sea, I love the perfume of conifers and probably something more ……   
                        
                            ———————————————————————————-

Zamilovala som sa. Nebola to láska na prvý pohľad. Povedala by som, že skôr platonická.
Zamilovala som sa do šumu morských vĺn, do zapadajúceho slnka, do opálenej pokožky, do podmorského „pohľadu“, do nádherného počasia, do mora, do vôňe ihličnatých stromov a možno aj do niečoho viac……

Sunday, 1.8.2010  


It´s Sunday. 9 hours, 10 minutes local time. Finally, in the car are suitcases loaded. So many emotions. Joy, relief, excitement. Yesterday was laborious. Some slept a few hours, others just minutes. The radio plays a selection of songs that I have today about one pm recordings. We are going …..  

10:04 
Beautiful. Daddy off my CD. He said the songs are terrible and he will not listen. I learned also that I don´t know what music is „flying“…*-*  

  
                          ———————————————————————————-Nedeľa, 1.8.2010

 Je nedeľa. 9 hodín, 10 minút miestneho času. Konečne je v aute všetko naložené. Z tvárí cestujúcich je možné vyčítať mnoho emócii. Radosť, úľava, nadšenie. Pod očami sa črtajú kruhy, čo značí o tom, aké boli včerajší deň a včerajšia  noc namáhavé. Niektorí spali niekoľko hodín, iní len minút. Z rádia hrá výber piesní, ktoré som včera približne do jednej v noci nahrávala. Vyrážame…..

10:04

No krásne. Ocino mi vypol CD-čko. Vraj sú tie piesne strašné a on to nebude počúvať. Dozvedela som sa aj, že vôbec neviem, aká hudba letí a nepočúvam to, čo počúvajú všetci mladí. *-* (Ak pod pojmom „mladí“ rozumieme osoby  vo veku 40+ ,tak fajn….:)
 

(small sample of what we / I have heard) 
(malá ukážka toho, čo sme/som počúvala)

Monday, 2.8.2010, 18:37
The air is hot, the sun high in the sky, sea enjoyable. Gulls and bats flying everywhere, around are beautiful ships and how to include Croatia, there are many Slovaks and Czechs. :))

 Yesterday’s journey was long but pleasant. Diplomatic statements, sleeping, listening to music, admiration nature, admiration beaches ….  

And how correct Slovak family we ate while driving steaks and rissoles and we were delighted when we arrived on site.   

                          ———————————————————————————-Pondelok, 2.8.2010, 18:37

Ležím na posteli a mám pocit, že ma unášajú vlny. Priznávam, celý deň strávený vo vode na mne zanechal následky. 😀 Son unavená a do chvíle, kým som sa neosprchovala, som „chutila“ ako Slovakia Chips s horskou (v mojom prípade morskou) soľou. Po 7 hodinách, nepretržite strávených vo vode, sa mi zatvárajú oči, rozmazávajú písmená a pero mi striedavo klesá z jednej strany ruky na druhú. No silou vôle (a kvôli zanieteniu blogovať) sa snažím udržať pero na riadkoch a mať oči v takej polohe, aby som mohla dávať pozor, aby som písala do zápisníčku a nie po posteli.
Vzduch je horúci, slnko vysoko na oblohe, more príjemné. Všade naokolo lietajú čajky, netopiere, v okolí sú krásne lode a ako sa na Chorvátsko patrí, je tu mnoho Slovákov a Čechov. :))
 Včerajšia cesta bola dlhá, no príjemná. Niesla sa v duchu diplomatických vyhlásení, menších výmen názorov, spánku, počúvania hudby, obdivovania prírody, obdivovania pláží….
Ako správna slovenská rodinka sme počas jazdy jedli rezne a fašírky, rozplývali sa pri pohľade na more a boli sme nadšení, keď sme dorazili na miesto. 
 
 
To be honest, I would stay there …forever..*-* 

Pravdu povediac, ešte by som tam zostala….Najmenej mesiac….*-*

Slovakia/Slovensko 

Love,peace and fashion Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.