nech vám z toho „neprepne“.

0 Flares 0 Flares ×
Pred víkendom som spomínala, že neodporúčam naše „bilinky“. V podstate, tá škola nie je zlá. Pripraví vás na stresové situácie, vďaka nej si zvyknete na nedostatok spánku, naučíte sa komunikovať v nemčine…
Lenže sedieť cez víkend celé doobedia a poobedia nad knihami je už trošku na hlavu. Nemať čas si nafarbiť vlasy alebo nalakovať nechty kvôli nadbytku učenia, aj to je trošku na hlavu. A doslova NEŽIŤ, tak to je už úplne choré.
Cez víkend sme si spravili triednu chatu, z ktorej som musela odísť o deň skôr, aby som sa stihla naučiť. Ja viem, že život nie je ľahký, že škola je len slabým odvarom toho, čo príde, ale….Veď viete.
Mám tendenciu si život komplikovať. A výber tejto školy bola nezmyslená komplikácia. Smutné je, že som to začala vnímať až teraz, keď som v štvrtom ročníku a už nie je úniku. Áno, som rada, že rozumiem (takmer) všetkému, čo po nemecky niekto povie. Áno, som rada, že som v Nemecku spoznala kopu skvelých ľudí vďaka výmenným pobytom a projektom. Áno, som rada, že mám viac možností, čo sa týka nasledujúcich štúdií. Ale chcela by som si sem-tam aj užívať svoj vek a tie „zlaté stredoškolské časy“. No asi je pravda, že o niekoľko rokov budem na tieto, dnes zlé, časy, spomínať len a len v dobrom….
A ďalšou pravdou je, že vždy sa to všetko javí, ako obrovská katastrofa a nakoniec to nikdy ani nebolí.
Takže, zatnem zuby, (vytiahnem učebnice) a budem sa držať hesla: „Nejak bolo, nejak bude“. Lebo iba tak sa dá nezošalieť. .)

 

Love, peace and fashion Ivanka

Topánky: NKD, Nadkolienky: Lidl, Silonky: C&A, Sukňa: Sekáč (TOPSHOP), Sveter: Sekáč (Primark), Kabát: Sekáč (George), Taška: House, Mašlička: New Yorker

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.