.nášivky, výšivky & „mrkváče“

Sú trendy, o ktorých by som si pár rokov dozadu myslela, že sa už nemôžu vrátiť. Ani nie preto, že by sa mi až tak veľmi nepáčili. Veď štýl sám o sebe je veľmi chúlostivá záležitosť a trendy sú len vecou vkusu, ktorý sa môže zo dňa na deň zmeniť. Skôr ma „comeback“ týchto vychytávok zarazil z dôvodu, koľko „odporcov“ mal medzi ľuďmi v uliciach. Džínsy v mrkvovom strihu, nášivky, crop-topy, ladiace nohavicové komplety a mnoho iného, ktoré si (hmlisto) pamätám najmä z rokov deväťdesiatych či prelomov storočí. Nevravte, že ste v čase, kedy upadali do zabudnutia po období ich najväčšej slávy, nehovorili, že si už ich nikdy neoblečiete! A teraz? Kam sa človek pozrie, tam sú! A my si ich s radosťou obliekame zas a znovu.

Niekedy sa mi ťahy dizajnérov zdajú naozaj veľmi trúfalé a odvážne. Veď uznajte, ako môžu vedieť, či sa bude práve ten a ten kúsok oblečenia tak dobre predávať? Predsa, už raz (či dvakrát alebo tri) v móde bol a ťažko povedať, či sa v dnešnej jemne upravenej verzii opäť uchytí. Alebo? Nuž, naozaj neviem, ako to robia! Vždy sa totiž nechám aj ja sama nejakým tým „vynoveným“ trendom zlákať. Po čase v podstate prídem aj na to, čo na ňom vidia a prečo mal v čase najväčšej slávy toľko fanúšikov. Len pointa toho, prečo má vo fáze „už to nie je v móde“ daný kúsok toľko „nepriateľov“, mi stále celkom uchádza. Veď viete, že podstatné je cítiť sa v oblečení dobre, nehľadiac na aktuálne trendy! Tie by mali byť len doplnkom či jemným ozvláštnením každodennej garderóby.

„Mrkváče“

Staršie ročníky si pri pohľade na ne s radosťou pospomínajú na časy mladosti či tínedžerského veku. Ja som v čase ich výslnia chodila do škôlky, no pri pohľade na staré fotky mi je jasné, že aj ja som bola hrdou majiteľkou nejakého toho mrkvového skvostu. Myslím, že po nich prišli „zvonáče“ a potom sme sa dostali ku klasickým (pre mnohých vysnívaným) skinny. Aspoň takto to vnímaj ja a hádam, že práve týmito fázami som v detstve či ranej mladosti prechádzala ja. A teraz sú tu zas!

Videla som ich už v ZARE, H&M či Mangu a myslím, že nebudú chýbať ani v iných obchodoch. V mojich očiach je tento strih ideálnym riešením pre tých, ktorí majú trošku širšie stehná a chcú sa v nohaviciach cítiť pohodlne. Ja sama mám cvičením nohy širšie, takže viem, aké je to nájsť nohavice, ktoré mi budú perfektne sedieť v páse, prevlečiem ich cez stehná a nezaseknú sa mi pri kolene. Mrkvový strih nie je tak široký ako ležérny „boyfriend“ a stále dokáže pôsobiť elegantne. Mimochodom, je celkom zaujímavé sledovať, koľko rôznych strihov dnes džínsy majú! Pravda, už menej zaujímavé je hľadanie tých pravých, ale netreba to vzdávať a niekedy je fajn vyskúšať niečo, s čím človek ešte nemá skúsenosť. (:

Nášivky & výšivky

Pamätáte si na nažehľovačky? Akoby to bolo dnes, čo som prišla zo školy s predratým kolenom od koberca v školskej družine, mamina vzala žehličku a po pár sekundách už po nej nebolo ani stopy! Zato ja som mala „nové“ nohavice s perfektnou tematickou postavičkou alebo nejakou kvetinkou. A túto sezónu sú späť na kabátoch, bundách, nohaviciach či  blúzkach. V podstate všade, kam sa človek pozrie! Či už vo forme klasickej nažehľovačky na „rockovejších“ veciach alebo v jemnejšej verzii výšivky. Ako som už túto sezónu neraz spomínala, práve tie romantické kvetované sú moja šálka kávy.

Outfit

Takže nemôžu chýbať ani dnes! Dokonca hneď dvakrát, na nohaviciach aj kabáte, ktorý mám už z minulej zimnej sezóny a stále je to môj úplne najobľúbenejší kabát zo všetkých. Väčšinou ho nosievam v kombinácii čiernych kúskov, keďže sám o sebe žiari, no dnes som mala chuť na zmenu. Možno si práve teraz hovoríte: „Kvety a kvety? Nie je to trochu priveľa?“ Ja mám však jednoznačnú odpoveď pre všetkých, ktorí by to chceli skúsiť: Nie je! Napokon, aj na lúke je množstvo rôznych kvetov a nik sa nerozčuľuje, že to „neladí“ alebo je toho priveľa. Dajte im šancu aj v zime a zabojujte proti módnej šedi napríklad aj takýmto spôsobom.

Prajem Vám príjemný týždeň!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: GANT // Office Shoes, Džínsy: odtiaľto, Blúzka: H&M, Svetrík: vintage, Kabát: Shein (dlhodobo vypredaný), Čiapka: Cropp Town, Kabelka: Chloé, Rukavice: Primark

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Hm, zhltla som celý článok. Vieš, čo si ja pamätám zo základky? Že som nosila menčestráky 😀 mala som svetlo zelené i hnedé..no hrúza.. a mám na ne zakú spomienku, že keď sme isli raz večer s bratom do kostola na nejakú vianočnú skúsku programu (ha ha, vystupovali sme na vianoce ako každý) a on ma nechcel čakať, tak som za ním utekala a v tých zelených menčestrákoch so mnou ryplo o zem 😀 hahah no a potom si pamätám zvoňáky a strašne som to mala rada…vtedy som si pripadala, že je to najviac moderné a keď som mala nejaké pekné topánky (s okrúhlou špičkou) a len to tak pekne vykúkalo, tak som bola happy! 😀 Teraz nejako nedám dopustiť na skinny džínsy..a to len preto, že som vysoká a mám dosť chudé nohy.. no a v boyfriendoch vyzerám strašne 😀 zadok nikde a všetko zvesené.. a v skrini mám presne 3 skinny džínsy!!! Lebo neviem nájsť žiadne normálne..teraz zháňam čierne, ale všetky, čo som našla, boli krátke 🙂 No a tie výšivky sú veru všade..ja som podľahla tiež a mám ich na sukni z River Island. ach..spomienky 😀

    http://www.sinnamona.blogspot.com